Kuşadası Haberleri

Çay siparişleri Skype’de

16 Ekim 2014

Müşteriler ise durumdan memnun. Cedidiye Cami bahçesinde bulunan 10 Numara Aydın Çay evi isimli çay ocağının işletmecisi Muhammet Emin Karaağaç, teknolojinin gün geçtikçe ilerlediğini ve çay ocaklarına da teknolojiyi getirdiklerini belirtti. Daha önceden bas konuş ci ..

Midesinden 850 gram saç çıktı

16 Ekim 2014

Adı açıklanmayan 30 yaşındaki kadın, 15 yıl önce saç yeme hastalığına yakalandı. Bir türlü bu kötü alışkanlığından kurtulamayan genç kadın, mide şikayetleri üzerine Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Genç kadını muayene eden doktorlar, ..

Uyuşturucu kullanımında ürküten tablo

16 Ekim 2014

Ekim ayı toplantısının gündemini ‘Madde Kullanımı ve Bağımlılık’ olarak belirleyen Antalya Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu, uyuşturucu sorununa dikkat çekti. Dr. Arif Bulut başkanlığında İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdü ..

Sıfır noktasına askeri sevkiyat

16 Ekim 2014

Sabah saatlerinde Gaziantep 5. Zırhlı Tugayı'ndan yola çıkan askeri araç ve zırhlı personel taşıyıcıları, karayolu ile askerlerin geniş güvenlik önlemleri altında Kilis’e getirildi. TIR’ların üzerindeki zırhlı araç ve personelin bir kısmı Kilis’ ..

Birleşmiş Milletler'den o valiliğe teşekkür

16 Ekim 2014

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye’de yaşanan iç savaş sonucu oluşan insanlık dramında Kilis Valiliği’nin çalışmalarını başarıyla sürdürdüğünü hazırladığı raporda belirtti. Birleşmiş Milletleri Genel Sekreteri tarafından Birleşmiş Milletler Güvenl ..

CHP yine Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor

16 Ekim 2014

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, hakimler ve savcıların özlük haklarını düzenleyen teklife Ceza Muhakemesi Kanunu’nda ve Türk Ceza Kanunu’nda bazı değişiklikler öngören maddelerin eklenerek Meclis’e gönderilmesini eleştirdi. Hamzaçebi, teklifin ..

Cem Garipoğlu'nun cezaevi komşusu bakın kim çıktı?

16 Ekim 2014

Balyoz davası sanığı emekli Tümgeneral Yalçın Ergül, geçtiğimiz günlerde cezasını çektiği ceza evinde intihar eden Cem Garipoğlu'nu Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’e anlattı. Ergül, Garipoğlu ile aynı binada kaldığını ifade ederek “ ..

Türklerin ömrü son 19 yılda 7,5 yıl uzadı

16 Ekim 2014

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Türkiye’de 1994 yılında 68,8 yıl olan doğuşta beklenen yaşam süresi, 19 yılda 7,5 yıl artarak 2013 yılında 76,3 yıla yükseldi. Dünyada ise erkeklerde en uzun yaşam süresine sahip ülkenin Monako olduğu belirtilirken, Monako’yu 81 ..

Yılmaz Özdil'e suç duyurusu

16 Ekim 2014

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe Platformu üyesi yaklaşık 10 kişi sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı'nın önünde toplandı. Özdil’in 10 Ekim tahrili yazısında Suriyeli mültecilere yönelik ırkçılık yaptığını savunan grup üyeleri adına açıklama yap ..

Davutoğlu: 'Kobani güvenli bölge ilan edilsin'

15 Ekim 2014

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin Kobani’ye müdahale konusundaki tutumuna ilişkin, “Türkiye’nin herhangi bir savaşa tek başına müdahil olması bir nihai çözüm getirecek bir durum değil. Eğer bir müdahaleye ihtiyaç varsa bütün uluslararası t ..