Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 16°C
En Düşük : 3°C
Kuşadası Haberleri

'İkinci dalga çok daha güçlü olacak' uyarısı

10 Haziran 2020

Londra Hijyen ve Tropikal Hastalıklar Tıp Okulu’nun (LSHTM) araştırmasında, "Eğer okullar tamamen veya haziran ya da temmuzda kademeli olarak açılırsa ve bununla birlikte geniş kapsamlı ve etkili test sistemi uygulanmaz, insanların temasları da takip edilmezse ikinci Covid-19 da ..

ÖSYM: KPSS tarihinde değişiklik yok

08 Mayıs 2020

Normalleşme takvimi kapsamında yapılan YKS ve LGS tarihlerindeki değişiklikler sonrası KPSS tarhinin de değişip değişmeyeceği merak ediliyordu. Habertürk Gazetesindeki köşesinde 'ÖSYM Başkanı Aygün'e merak edile ..

Marketlere fahiş fiyat soruşturması açıldı

08 Mayıs 2020

Korona virüsü salgını başladığından bu yana fiyat artışları ve “arz zincirindeki birtakım piyasa aksaklıkları” hakkında çeşitli uyarılar yapan Rekabet Kurulu bugün aralarında zincir marketlerin de bulunduğu 29 şirket ..

Gözünü açtı, ilk sözü 'Deniz yakalandı mı' oldu

06 Mayıs 2020

Gönül Yücel Hastaoğlu, henüz birkaç aylık hemşire olarak ilk atandığı Sivas Numune Hastanesi’nde, Şarkışla’da yaralı olarak yakalanıp getirilen Yusuf Aslan’a hemşirelik yaptı. 1972’de 6 Mayıs gecesi Deniz ..

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan 'askıda fatura' kampanyası

04 Mayıs 2020

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle evde kalma zorunda olan ya da işini kaybeden yurttaşlarla dayanışma amacıyla geliştirilen “askıda fatura” uygulamasını tanıttı. Küresel salgının sağlık probleml ..

Meteoroloji'den İstanbul için 'sel' uyarısı

04 Mayıs 2020

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce İstanbul için kuvvetli ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulunuldu. Genel Müdürlükten yapılan duyuruya göre, İstanbul'daki sağanak ve gök gürültülü sağanağın, bu akşam saatlerine kadar yani 4 Mayıs Pazartesi günü ..

Avrupa koronavirüs kısıtlamalarını gevşetiyor

04 Mayıs 2020

Avrupa’nın birçok ülkesinde Pazartesi günü itibarı ile koronavirüs kısıtlamaları gevşetiliyor. Avrupa'da koronavirüsten en çok etkilenen iki ülkeden biri olan İspanya'da geçerli olan birçok uygulama pazartesiden it ..

Yurtlardaki karantina sayısı açıklandı

03 Mayıs 2020

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından gelenlerin 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri 76 ildeki yurtlardaki son duruma ilişkin bilgileri paylaştı. Bugüne kadar yurt dışından gelenlerin ..

Boris Johnson: Doktorlar ölümümü ilan etmeye hazırlandı

03 Mayıs 2020

Koronavirüse yakalanan ve bir süre hastanede yoğun bakımda tutulan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, doktorların bir aşamada ölümünü ilan etmeye hazırlandıklarını söyledi. The Sun on Sunday gazetesine konuşan Johnson, ..

Prof. Dr. Murat Dilmener Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

03 Mayıs 2020

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin duayen öğretim üyelerinden 78 yaşındaki Prof. Dr. Murat Dilmener yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitirdi. Yaklaşık bir aydır yoğun bakımda tedavi gören Prof ..