Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 32°C
En Düşük : 17°C
Kuşadası Haberleri

Instagram'dan 'gizlilik' kararı

20 Temmuz 2019

Instagram beğeni (like) işleyişinde değişikliğe gitti. Kullanıcıların beğeni ve görüntüleme sayısından ziyade içeriğe odaklanarak baskı yaşamamasını amaçlayan değişiklik 7 ülkede test edilmeye başlandı. Buna göre Instagram'da diğer kullanıcılar yapılan paylaşımın kaç kez beğenildiğini ..

WhatsApp'a iki yeni özellik

01 Haziran 2019

1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip olan ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatApp kullanıcılarına iki yeni özellik sundu. Sosyal medya devi ..

Akıllı baston kullanıcıyla buluştu

31 Mayıs 2019

Akıllı baston WeWALK, görme engelli kullanıcılarla buluştu. Google Haritalar ve Alexa sesli asistanla entegre çalışan akıllı baston, birçok teknolojik yenilik sunuyor. YGA (Young Guru Academy) ve Vestel mühendisleri tarafından tasarlanan akıllı baston WeWALK’un endüstr ..

e-Devlet'te yeni hizmet...

25 Nisan 2019

"Kişi Vekaletnameleri Sorgulama" hizmeti ile 1 Mart 2016 tarihi sonrası noterler aracılığı ile verilen vekaletlerde, vekil, azil ve istifa bilgileri e-Devlet üzerinden görüntülenebilecek.   Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı'nın sosyal me ..

WhatsApp'a ekran görüntüsü yasağı geliyor

25 Nisan 2019

WhatsApp, kullanıcıların sıklıkla kullandığı sohbetin ekran görüntüsünü alma durumunu değiştirecek.   WhatsApp, kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özellikte değişikliğe gidiyor. Henüz resmi bir açıklamanın gelmediği, şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialar ..

Samsung'un katlanabilir telefonlarının satışı ertelendi

23 Nisan 2019

Samsung, Galaxy Fold isimli katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun çıkış tarihini ekranlarının kırılması sebebiyle erteledi. Güney Kore merkezli tek ..

Apple tarafında işler hiç de iyi gitmiyor

20 Nisan 2019

Akıllı telefon pazarının öncü isimlerinden biri olan Apple’da işler iyi gitmiyor. Yeni nesil iPhone modelleriyle beklentilerin gerisinde bir performansa imza atan Apple katı fiyat politikası yüzünden ağır eleştirilere maruz kalmıştı.   ..

Veri paylaşımı nedeniyle Facebook'a cezai soruşturma

15 Mart 2019

Sosyal medya devi Facebook'a, kullanıcı verilerini Amazon, Apple ve Microsoft gibi yüzlerce şirketle paylaştığı gerekçesiyle cezai soruşturma açıldı. New York Times gazetesinin haberin ..

‘Hırsıza kilit dayanmaz’ sözü akıllı sistemler ile tarih oluyor

02 Mart 2019

Günümüzün en önemli teknolojisi arasında yer alan güvenlik kameraları ve akıllı güvenlik sistemleri sayesinde, ‘Hırsıza kilit dayanmaz’ sözü tarihe karışıyor. Optimum Teknolojik Hizmetler firmasının yetkilisi Yavuz Aman, yeni gelişen sistemler ve hırsızlıklara karşı alın ..

Twitter’dan 'tweet’i gizle' seçeneği

02 Mart 2019

Sosyal medya devlerinden Twitter, platformda 'tweet'i sakla (hide tweet)' özelliği üzerinde çalışıldığını duyurdu. TechCrunch'da yer alan habere göre şirketin sözcüsü söz k ..