Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 15°C
En Düşük : 0°C
Kuşadası Haberleri

'BİZ MUHALEFETE KARŞI DEĞİLİZ.'

27 Aralık 2019

“BİZ MUHALEFETE KARŞI DEĞİLİZ, FAKAT MUHALEFET AHLAK SINIRLARI ÇERÇEVESİNDE YAPILIR” Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, 3 ..

Dokunma hissini sanal ortama aktaran 'akıllı deri' geliştirildi

22 Kasım 2019

İnternet üzerinden görüntülü görüştüğümüz bir kişiye dokunmak fazlasıyla hayal ürünü gelebilir. Ancak araştırmacılar, ekrana dokunduğumuzda karşımızdakini hissetmemizi sağlayan bir 'akıllı deri' geliştirdiler.   Bilgisayarınızda ..

"Dünya genelinde insanlar mutsuzken Türkiye'nin yarısı mutlu"

19 Kasım 2019

Ipsos araştırma şirketinin ‘ülkelerin genel mutluluk durumları’ araştırmasında Türkiye’den katılanların yüzde 64’ü ‘sağlıklı olma’nın, yüzde 60’ı ise ‘yaşamlarının anlamlı olduğunu hissetme’nin kendilerini ..

Instagram'dan 'gizlilik' kararı

20 Temmuz 2019

Instagram beğeni (like) işleyişinde değişikliğe gitti. Kullanıcıların beğeni ve görüntüleme sayısından ziyade içeriğe odaklanarak baskı yaşamamasını amaçlayan değişiklik 7 ülkede test edilmeye başlandı. Buna göre Instagram'da diğer kullanıcılar yapılan paylaşımın kaç kez beğenildiğini ..

WhatsApp'a iki yeni özellik

01 Haziran 2019

1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip olan ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatApp kullanıcılarına iki yeni özellik sundu. Sosyal medya devi ..

Akıllı baston kullanıcıyla buluştu

31 Mayıs 2019

Akıllı baston WeWALK, görme engelli kullanıcılarla buluştu. Google Haritalar ve Alexa sesli asistanla entegre çalışan akıllı baston, birçok teknolojik yenilik sunuyor. YGA (Young Guru Academy) ve Vestel mühendisleri tarafından tasarlanan akıllı baston WeWALK’un endüstr ..

e-Devlet'te yeni hizmet...

25 Nisan 2019

"Kişi Vekaletnameleri Sorgulama" hizmeti ile 1 Mart 2016 tarihi sonrası noterler aracılığı ile verilen vekaletlerde, vekil, azil ve istifa bilgileri e-Devlet üzerinden görüntülenebilecek.   Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı'nın sosyal me ..

WhatsApp'a ekran görüntüsü yasağı geliyor

25 Nisan 2019

WhatsApp, kullanıcıların sıklıkla kullandığı sohbetin ekran görüntüsünü alma durumunu değiştirecek.   WhatsApp, kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özellikte değişikliğe gidiyor. Henüz resmi bir açıklamanın gelmediği, şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialar ..

Samsung'un katlanabilir telefonlarının satışı ertelendi

23 Nisan 2019

Samsung, Galaxy Fold isimli katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun çıkış tarihini ekranlarının kırılması sebebiyle erteledi. Güney Kore merkezli tek ..

Apple tarafında işler hiç de iyi gitmiyor

20 Nisan 2019

Akıllı telefon pazarının öncü isimlerinden biri olan Apple’da işler iyi gitmiyor. Yeni nesil iPhone modelleriyle beklentilerin gerisinde bir performansa imza atan Apple katı fiyat politikası yüzünden ağır eleştirilere maruz kalmıştı.   ..