Kuşadası Bugün
Çok Bulutlu
En Yüksek : 15°C
En Düşük : 9°C
Kuşadası Haberleri

Yapay zekâda büyük fırsat

27 Kasım 2018

Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na destek veren Casper, yapay zekâ teknolojisi ile donatılmış Via A3 Plus ve Via A3 telefonları ile tüketicilere yüzde 19’a varan indirim fırsatı sunuyor. Program kapsamında fiyatı 2199 TL’ye düşen Casper Via A3 akıllı telefon ..

Sosyal medyada kullanıcıların 'telifle' imtihanı

21 Nisan 2018

Sosyal medyada paylaşılan her türlü ses, görüntü ve veri içeriğinin ABD'de kabul edilen "Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası'na (DMCA) göre denetlendiği, herhangi bir hak ihlalinin tespiti halinde ülke kanunlarına bakılmadan ilgili içeriğin kaldırılabildiği ve söz konusu hesapla ..

GOOGLE DRIVE KAPATILIYOR

08 Eylül 2017

Google, PC ve Mac için Drive uygulamasına olan desteğin ilk olarak sonlandırılacağını, daha sonraysa uygulamanın tamamen kapatılacağını duyurdu. Sputnik'te yer alan habere göre; Google, PC ve Mac için Google Drive uygulama ..

İşte Türkiyede akıllı telefon kullanım oranı

05 Eylül 2017

Türk halkının yüzde 66’sı her gün ekmek satın alıyor, yüzde 96,8’i ambalajsız ekmek tüketiyor ve yüzde 8,6’sı ekmeği çöpe atma eğiliminde. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci “Tasarrufa yönelmek sağlıklı büyümenin gereği” dedi, tasarrufun sadece finansal olarak değil, aynı ..

Teos Antik Kenti, Google ve Apple Store’da oyun oldu

01 Temmuz 2017

İzmir’de üniversite öğrencileri geliştirdikleri yazılımla Seferihisar’da bulunan Teos Antik Kenti’ni oyuna konu ederek, Google Play ve Apple Store’da ücretsiz olarak yer almasını sağladı. Oyuncular, mitolojide olduğu gibi çeşitli hayvanların kılığına giriyor ve onla ..

İnternette 'olta'ya gelmeyin

01 Temmuz 2017

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla Türkiye'deki Facebook kullanıcı sayısı 40 milyonu aştı. Sosyal medya, haksız kazanç elde etmek isteyen dolandırıcıların da ilgi odağı oldu. Sosyal medyada kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirmeye yönelik yasa dışı teşebbüsler yoğunlaşırken ..

Caferli 4. kez Çiçek Şenliği’ne ev sahipliği yaptı

02 Mayıs 2017

    Caferli Muhtarlığı tarafından Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Caferli’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen şenlikte, geleneksel yemekler, el işi takılar, doğal ürünler ve farklı ve çiçek türl ..

Aman “e-nazar” değmesin

24 Mart 2017

Gündelik hayatta sıkça duymaya alışık olduğumuz “nazar”, sanal ortama “e-nazar” olarak taşındı. Son birkaç ay içerisinde sosyal medyada Türk kullanıcıları tarafından e-nazara karşı korunma amacı ile 2 milyona yakın etiketleme yapıldı. Fotoğraf paylaşım uygulaması ol ..

Dünyadaki nükleer santral tehditlerine Türkiye’den çözüm

25 Şubat 2017

Nükleer santrallerin sızıntı meselesine Türkiye’deki bir AR-GE firması tarafından çare bulundu. Sayıları dünyada 500 civarında olan nükleer santraller, patlama ve sızıntı durumunda çevreye ölüm saçıyor. Nükleer santrallerden radyasyon sızıntısı konusunda 4 yıldır çal ..

Taşınabilir şarj cihazlarında yüksek amperlere karşı dikkat

04 Ocak 2017

Akıllı telefonların günlük hayatın büyük bir bölümünü kapla ..