Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 19°C
En Düşük : 7°C
Kuşadası Haberleri

Teknolojinin tehdit ettiği 7 meslek

11 Ocak 2019

Mali danışman ve yazar John Pugliano, "Robotlar insanların işlerini ellerinden alacak mı?" sorusuna tartışma yaratan bir dizi kitapla yanıt aramıştı. Pugliano, BBC için teknolojinin tehdit ettiği 7 meslek ve güvende olan bazı meslekleri sıraladı. ..

Netflix, Muhafız Dizisinin 3 ve 4'üncü Sezonunun Çekileceğini Duyurdu

10 Ocak 2019

Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam'ın üstlendiği ilk Türk orijinal dizisi Hakan: Muhafız'ın (The Protector) üçüncü ve dördüncü sezon onayı aldığını duyurdu.   Netflix, bugün ilk sezon ..

WHATSAPP'TA ÇOK MESAJ ATANLARA KÖTÜ HABER

10 Ocak 2019

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platform üzerinden sıkça mesaj atanları etkileyecek bir yenilik ile gündemde. ..

İŞTE EN FAZLA RADYASYON YAYAN AKILLI TELEFONLAR

10 Ocak 2019

Almanya Nükleer Güvenlik ve Radyasyon Koruma Ofisi akıllı telefonların yaydığı radyasyon seviyelerini ölçtü. Birçok uzman, akıllı telefonların 0.60 Watt değerinin altında radyasyon yayması gerektiği yönünde açıklamalar yapıyor. İşte akıllı telefonların yaydığı r ..

Amazon nasıl dünyanın en değerli halka açık şirketi oldu?

09 Ocak 2019

Amerikan şirketi Amazon, Pazartesi akşamı piyasa kapanışıyla beraber büyük rakipleri Microsoft ve Apple'ı sollayarak dünyanın en değerli halka açık şirketi olarak günü tamamladı. Halihazırda şirketin kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos dünyanın e ..

Facebook, Netflix ve Spotify gibi 150 şirkete kişisel verilere erişim izni verdi

06 Ocak 2019

ABD'de yayımlanan New York Times gazetesi'nin araştırması, Facebook'un partneri olduğu şirketlere, onayları ve bilgileri olmadığı halde kullanıcıların kişisel bilgilerini sağladığını ortaya koydu. Gazetenin Facebook'a ait en az 250 ..

Allan Scherr: Bilgisayar şifresi kıran ilk hacker

06 Ocak 2019

1962 yılında ABD'nin en prestijli üniversitelerinden Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'ndeki (MIT) bilim insanları bilgisayarların güvenliği için yeni bir sistem geliştirdi: Şifre. Zaman paylaşımlı işletim sistemini (CTSS) kullanan MIT' ..

Mavi Balina oyunundan kurtulanlar anlatıyor: 'Sanal ölüm tuzağı'

06 Ocak 2019

Gençler arasında yayılan ve dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyun, Hatay'da 12 yaşında bir çocuğun evinin 5. katından düşerek ölmesiyle yeniden gündeme geldi. Çocuğun Mavi Balina oyununu oynadıktan sonr ..

'Güvenli bir telefon istiyorsanız yüz tanıma özelliğini kullanmayın'

06 Ocak 2019

Hollanda Tüketiciler Derneği tarafından yapılan araştırmalara göre, piyasadaki akıllı telefonların yüzde 40'ı, "yüz tanıma" özelliği sayesinde başkaları tarafından kolayca açılabiliyor. Telefonlar, fotoğraf hafızası ile sahibinin görünt ..

Bilim insanları 3D yazıcıyla uzayda fare tiroidi geliştirdi: Gelecekte insan org

04 Ocak 2019

Rus bilim insanları 3D yazıcı kullanarak yörüngedeki Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (UUİ) yerçekimsiz ortamda fare tiroidi geliştirmeyi başardı. Bilim insanları gelecekte insan organı da geliştirebilir. Organaut ..