Kuşadası Bugün
Çok Bulutlu
En Yüksek : 16°C
En Düşük : 6°C
Kuşadası Haberleri

KURBAN BAYRAMINDA BESLENMEYE DİKKAT

08 Ekim 2013

Davutlar Aile Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr.Hakan Yurtsev , Kurban Bayramı’nda şeker ve şekerli besinlerin tüketimin yanı sıra et tüketiminin de arttığını, bu nedenle özellikle şişmanlık, yüksek tansiyon, kalp-damar, mide ve şeker hastalığı olan kişilerin beslenmelerine dikkat etmeleri g ..

BOŞANMA ÇOCUKLARA ZARAR VERİYOR

05 Ekim 2013

Psikolog Tülay Kök, en ideal şartlarda gerçekleştirilen boşanmaların bile çiftlerin çocuklarına zarar verdiğini, bundan en fazla 7 ila 13 yaşındaki çocukların etkilendiğini söyledi.     Kök, yaptığı açıklamadı, araştırmaların en ideal şartlarda gerçekle ..

TÜRK İNSANININ YÜZDE 71,9’U HAREKETSİZ

03 Ekim 2013

Aydın Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Şenol Okur, Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması sonuçlarına göre Türkiye’de bireylerin yüzde 71,9’unun hareketsiz yaşadığını belirtti.     Sağlık Bakanlığı tarafından fiziksel aktivite konusunda toplumun b ..

GÖZ SAĞLIĞI İÇİN 10 PRATİK BİLGİ

02 Ekim 2013

Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Sezer Özkan, göz sağlığı için gerekli 10 pratik bilgi hakkında açıklama yaptı. Dr. Sezer Özkan açıklamasında, “Vücudun en önemli organlarının başında göz geliyor. Peki, en kıymetli organımız sağlığı hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Başkasının gözy ..

DAVUTLAR AİLE HEKİMİ DR.YURTSEV VE MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTALIKLAR ÜZERİNE...

28 Eylül 2013

Mevsim geçişi ile birlikte oluşan ani hava değişikliklerinin soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların yaygınlaşmasına sebep olduğu belirtildi.   Davutlar Aile Hekimi Dr. Hakann Yurtsev, grip hastalığının, virüs mikroplarının neden olduğu solunum yolu ile bulaşan ve ..

HOBİ EDİNMEK ZİHNİ KORUMAYA YARDIMCI OLUYOR

28 Eylül 2013

Psikolog Merve Büyükkucak, sürdürülebilir bir hobi edinmenin zihni korumaya yardımcı olduğunu söyledi. Büyükkucak yaptığı açıklamada, sürdürülebilir bir hobi edinmenin, yeni bir şeyler öğrenmenin ve bunları yaparken de aynı zamanda sosyal ilişkilerin sağladığı uyarılma halini de yaş ..

ÖZEL KUŞADASI TOMURCUK ÇOCUKLARINDAN EĞİTİM KONFERANSI

28 Eylül 2013

Kuşadası Özel Tomurcuk Çocukları Rehabilitasyon Merkezi tarafından Belediye Meclis Salonunda düzenlenen konferansta Özel Eğitim Uzmanı Erdi Kanbaş ;otizmli bireylerin davranış sorunları ve çözümlerini ele aldı. Seminere veliler ve öğrencilerin yanısıra kalabalık bir halk topluluğu ve Kuşad ..

"ENGELLİLER KÖYÜ KUŞADASI`NIN GÖNÜL PROJESİDİR"

28 Eylül 2013

Kuşadası Engelliler Derneği Başkanı Canan Güler, son zamanlarda derneklerinin isimi kullanılarak vatandaşların yanıltıldığına dikkat çekerek engelliler köyünün bir gönül proje olduğunu belirtti. ..

OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARINDA GÖRÜLEN TEHLİKE

25 Eylül 2013

Aile Sağlığı Hekimi Dr. Hakan YURTSEV, okul çantasının ağırlığı çocuğun ağırlığının yüzde 20’sinden daha fazla olmaması gerektiğini ifade ederek, “Ağır çantalar sırt ağrısına, duruş bozukluklarına yol açabilir” dedi.     Türkiye’ ..

DİŞ HEKİMİ VELİ TOSUNER; "BEYAZLATMAK İSTERKEN SARARTMAYIN"

24 Eylül 2013

Diş Hekimi Veli TOSUNER; parlatıcıların diş yüzeyini çizerek daha çabuk sararmaya neden olduğunu belirtti. Veli TOSUNER, diş estetiğinin son yıllarda giderek önem kazandığını, insanların daha parlak diş sahibi olmak için gayret gösterdiğini söyledi. Diş estetiğinde ..