Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 31°C
En Düşük : 19°C
Kuşadası Haberleri

AKDENİZ, “SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDET OLAYLARINA KARŞIN CAYDIRICI TEDBİR

21 Kasım 2013

Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyelerinden Rıza Akdeniz, Aile Hekimliğinde yaşanan sorunları dile getirerek talep ve önerilerde bulundu. Türkiye’deki sağlık ortamının uzun zamandır sorunlu olduğunu, bu sorunlara doğru teşhis edecek ve çözebilecek bir iradeye ihtiyaç olduğunu ..

A VE C VİTAMİNİ KIŞ AYINDA KİLO ALMAYI ÖNLÜYOR

20 Kasım 2013

Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevim Uslu, kış ayında kilo almamak için özellikle A ve C vitaminlerinin kullanılmasını önerdi.   Diyetisyen Sevim Uslu, kış mevsiminin yaklaştığı bu günlerde beslenmenin çok daha önem kazandığını belirterek, A ve C vitamini gibi antioksidan ..

ATAY, KAMU HASTANELER BİRLİĞİ’NİN BİRİNCİ YILINI DEĞERLENDİRDİ

20 Kasım 2013

Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Eralp Atay, Kamu Hastaneler Birliği’nin birinci yılında beklentileri karşılayamadığını iddia etti.   Kamu Hastaneler Birliği’nin kaynakların etkili ve verimli kullanılması amacıyla kurulduğunu, kuruma bağlı ikinci ve üçüncü b ..

KOAH’TAN KORUNMAK İÇİN SİGARAYI BIRAKIN

20 Kasım 2013

Halk dilinde ‘müzmin bronşit’ gibi adlarla bilinen bir akciğer hastalığı olan KOAH, dünyada ölüm nedenleri arasında dördüncü sıralarda yer alıyor.   KOAH’ın en önemli sebebi sigara kullanımıdır. Bunun yanı sıra mesleki zararlı gazların, taneciklerin ..

SOĞUK HAVALARDA MEYVE VE SEBZE TÜKETİMİNE DİKKAT

19 Kasım 2013

Uzmanlar, kış aylarında hastalıklardan korunmak için meyve sebze tüketiminin artırılması gerektiğini söylüyor. Diyetisyen Özge Karabağ, kışın bağışıklık sisteminin zayıfladığını belirterek, “Kış aylarında sıcaklıkların düşmesiyle birlikte bağışıklık sistemi zayıflıyor ve çeşit ..

GRİBE YAKALANMAMAK İÇİN...

15 Kasım 2013

Davutlar Aile Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr.Hakan Yurtsev ; kış aylarında vücut ısısı korunduğu takdirde gribe yakalanma riskinin azalacağını söyledi.   Yurtsev, yaklaşan kış ayları ile birlikte gribal virüslerin artacağını söyleyerek vatandaşlara dikkat edilmesi gereken ..

PSİKOLOG YARAPSANLI: "ZEKA TESTİ YETERLİ DONANIMA SAHİP BİR UZMAN TARAFINDAN VER

13 Kasım 2013

Uzman Klinik Psikolog Burcu Yarapsanlı, çocuğun ısrarcı şekilde bir alanda zeki olduğunun ispatlanmasının çocuğun etiketlenmesine neden olduğunu ifade ederek, “Çıkan ölçüm sonuçlarına göre uzman psikolog ya da aileler tarafından çocuğun iyi ya da kötü anlamda etiketlenmesi aile içi i ..

OMEGA 3, BİRÇOK HASTALIĞA KARŞI KORUYOR

13 Kasım 2013

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Lütfi Hocaoğlu, omega 3’lerin faydalarını anlattı. Hocaoğlu, omega 3’lerin vücuttaki kötü huylu hücrelerin kontrolsüz çoğalmasını engellediği gibi kalp hastalıklarına karşı da koruduğunu söyledi. Halk arasında "balıkyağı" olarak bilin ..

AKCİĞER KANSERİ TEDAVİSİNDE AKILLI İLAÇ DÖNEMİ

11 Kasım 2013

Akciğer kanserinin, tüm kanser türleri arasında yaşamı tehdit edici özelliğe sahip tür olduğuna dikkat çekildi. Uzmanlar, hastalığı diğer türlerden ayıran en önemli faktörlerin erken evrede belirti vermemesi, koruyucu tetkik ve tahlillerle saptanamaması ve check-up programlarında rastlantı ..

HAKLI İKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞMEYİN

06 Kasım 2013

Psikiyatri Uzmanı Dr. Sümer Öztanrıöver, son günlerde artan kadına şiddet, trafikte şiddet, hekime şiddet olaylarının, insanların öfkelerini kontrol edememelerinden kaynaklandığını belirterek, "Öfkesine yenik düşen haklı insanlar haksız duruma düşebilirler" dedi.   ..