Kuşadası Haberleri

DİŞ HEKİMİ VELİ TOSUNER ; “SIZLIYORSA, DİŞ ETİ ÇEKİLMESİNE DİKKAT”

25 Ağustos 2013

Diş Hekimi Veli Tosuner;, yaz aylarında sık tüketilen dondurma ve soğuk içecek ..

ŞEFTALİ YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR

22 Ağustos 2013

Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, şeftalinin gün boyunca hava, su ve diğer çevresel faktörler nedeniyle ve yediklerimiz/içtiklerimiz sebebiyle vücudumuzda oluşan sağlığımız açısından zararlı ve yaşlanmayı hızlandırıcı serbest radikallerin bedenden atılmasına ..

SICAK ÇARPMASI TEDAVİ EDİLSE BİLE ÖLÜMLERE YOK AÇABİLİYOR

22 Ağustos 2013

Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Eralp Atay, sıcak çarpmasının tedavi edilse bile çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini belirterek, “Tedavi edilse bile hastaların yüzde 20’si ölmektedir” dedi. Aydın’ın 5 gün boyunca Türkiye’nin ..

DR. K.HAKAN YURTSEV : YAZIN DIŞARIDA FAZLA KALMAK RİSK OLUŞTURUYOR

20 Ağustos 2013

Yaz aylarında artan hava sıcaklıklarıyla birlikte vaktinin büyük bölümünü dışarıda geçiren kişilerin risk altında bulunduğu belirtildi.   Yaz aylarında havanın sıcaklığı nedeniyle zamanın büyük bölümünün ev dışında ..

RAMAZANDA ALDIĞINIZ KİLOLARDAN KURTULMAK İÇİN SÜT İÇİN

05 Ağustos 2013

Ramazan ayı ve bayram süresince alınan kilolardan kurtulmak için günde iki bardak süt içilmesinin faydalı olabileceği belirtildi.   Ramazan ayında ve bayramda günlük beslenme düzeninin değişmesi ile meydana gelebile ..

YAZ SICAKLARINDA BESLENME VE SIVI ALIMI

02 Ağustos 2013

Aydın Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Şenol Okur, yazın vücut direncini arttırmak için bol miktarda sebze ve meyve tüketilmesi gerektiğini belirtti. Yaz aylarında beslenme ve sıvı alımı konusunda dikkat edilecek konular hakkında bilgiler veren Dr. Şenok Okur, & ..

RAMAZANDA KOLAY SİNDİRİMİN DOĞAL İLACI “ŞALGAM SUYU”

23 Temmuz 2013

Ramazan ayında iftar ve sahurda oluşabilecek sindirim sorunlarının şalgam suyu tüketimi ile aşılabileceği belirtildi. Ramazan ayının mevsim sıcaklıklarının en yoğun olduğu aylara denk gelmesiyle birlikte hem hava koşulları hem de aç kalınan sürenin uzunluğ ..

SICAK KALICI HASARLARA YOL AÇABİLİYOR

13 Temmuz 2013

Aydın Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Şenol Okur, yükselen vücut ısısının beyin ve diğer hayati organlarda hasara yol açabileceğini belirtti. Mevsim normalleri üzerinde seyir eden hava sıcaklıklarına karşı vatandaşları uyaran Dr. Şenol Okur, “İlimizde hava sıcaklığındaki artışın, n ..

YAZ RAMAZANINDA BESLENMEYE DİKKAT

09 Temmuz 2013

Aydın İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Şenol Okur, toplumsal hayatta önemli bir yer teşkil eden Ramazan ayında dini bir vecibeyi yerine getirmek için oruç tutan bireylerin günlük yaşantıları ve beslenme düzenine dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Ramazan ayında oruç tutan kişilerin besle ..

Sağlık Bakanlığı'nın Merkezi Randevu Sistemi

02 Temmuz 2013

Sağlık Bakanlığı'nın Merkezi Randevu Sistemi, aile hekimleri için de kullanılmaya başlayacak. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre uygulamaya 1 Temmuz itibariyle yani önümüzdeki hafta başlanacak. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ..