Kuşadası Haberleri

YAZ AYLARINDA SAĞLIKLI BESLENME ÖNERİLERİ

30 Mayıs 2013

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Diyetisyeni Didem Güneş, yazın uzayan günlerle birlikte vücudun sıvı ve elektrolit kayıplarının artmasını önlemek için beslenmede ek önlemler alınması gerektiğini belirtti. ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanes ..

Bebeği Prematüre Doğan Annelere Uyum Eğitimi

25 Mayıs 2013

Yenidoğan yoğun bakım servisi bulunan tüm hastanelerde oluşturulacak "uyum odalarında" bebeği prematüre doğan annelere eğitim verilecek. AA muhabirinin Sağlık Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Bakanlık, üniversite hastaneleri ve özel sektöre ait hastan ..

Ani bebek ölümü sendromu

25 Mayıs 2013

Bebekle aynı yatakta uyumanın ani bebek ölümü sendromu riskini 5 kat artırabileceği belirlendi. İngiltere'de yapılan araştırmada, yaklaşık 1500 ani bebek ölümü sendromu vakası incelendi. Araştırmaya imza atanlardan Bob Carpenter, hesaplamalara göre yatağı paylaşmaktan ka ..

Bilim adamları yunus balıkları ve yarasalardan etkilenerek, kulaklarla görmenin

25 Mayıs 2013

Yunusların çıkardığı tiz sesler kendi aralarında önemli bir iletişim aracı. Çünkü yunus balıkları bu sesin yarattığı eko sayesinde kıyıya ne kadar uzaklıkta olduklarını görüyorlar. Bundan yola çıkan bilim adamları, görme engelli insanların sesin yarattığı ekoyu takip ederek, nesnele ..

Kaşınmaya Yol Açan Molekül Bulundu

25 Mayıs 2013

Omurilikten salgılanan küçük bir molekülün, beyinde kaşınma hissi uyandıran süreci başlattığı belirlendi. ABD Sağlık Bakanlığı Ulusal Sağlık Enstitüleri'nden bilim adamlarının fareler üzerinde yaptığı araştırma, "natriuretic polypeptide b (Nppb)" adı verilen mo ..

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre günümüzün güzellik trendi Yüz yogas

25 Mayıs 2013

İngiltere’de botoks yaptırmaktan kaçınan kadınlar yüz kaslarını harekete geçiren egzersizleri tekrarlayarak kırışıklarından kurtuluyor. İngiltere’nin ilk “yüz yogası” eğitmeni Julia Anastasiou, saati 65 sterlinden 20 dakikalık bir programı öğretiyor. Julia, haftada ..

Hastalara yeni fişleme sistemi

19 Mayıs 2013

Yeni sistemde her hastanın parmak izi alınacak Özel ve üniversite hastanelerinde 1 Eylül'de başlayacak Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi'ne avuç içi izinin yanı sıra parmak izi de eklendi.   Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile sözleşmeli ve protokollü tüm ö ..

OP.DR. İHSAN PEKRÜ "KIL DÖNMESİ"

09 Mayıs 2013

Soru: Kıl dönmesi nedir, en sık kimlerde ve ne sıklıkla görülür? -Pilonidal sinüs (kıl dönmesi) kuyruk sokumunda, cilt altında yuvalanmış kıl yumaklarının sebep olduğu iltihabi bir hastalıktır. Genellikle genç ve orta yaş erkeklerde görülür. Özellikle rutubetli, yerlerde yaşayanlard ..

KİTLELER VE YAĞ BEZELERİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

07 Mayıs 2013

KİTLELER VE YAĞ BEZELERİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ GEN.CERRAHİ UZM. OPR.DR. İHSAN PEKRÜ CEVAPLA ..