Kuşadası Haberleri

Aydın e-reçete kullanımında Türkiye 2.’si oldu

30 Aralık 2017

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, illere göre e-reçete kullanım oranlarını açıklarken, yayımlanan verilere göre, e-reçete oranı kamu hastanelerinde ortalama yüzde 86 seviyesine ulaştı.Yayımlanan verilere göre ..

Diyetisyen Efe Torunbalcı: 'Yaşlanma karşıtı besinler '

07 Ekim 2017

Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, avokado, az yağlı yoğurt, somon, havuç, domates, brokoli, pancar ve kırmızılahana gibi besinlerin yaşlanma karşıtı besinler olarak öne çıktığını söyledi. Uzman Diyetisyen Torunbalcı, konuya ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede yaşlanma ka ..

Diş Hekimi Veli Tosuner :Dişeti hastalığı kalp hastalığının birinci dere

07 Ekim 2017

Diş Doktoru Veli Tosuner, kronik dişeti hastalığının önemsenmesi ve gerekli tedavi uygulanmasının son derece önemli olduğunu belirterek, “Genel veriler, kronik dişeti hastalığının hem erkek, hem de kadınlarda ülkenin birinci sıradaki ölüm nedeni olan kalp hastalığının ilerlemesinde r ..

Dt. Veli Tosuner 'Diş Eksikliği Olanlar Dikkat!'

27 Eylül 2017

Diş Hekimi Veli Tosuner, diş eksikliği olan kişilere uyarılar da bulundu. Dnt. Veli Tosuner, “Kişi tedavisinde geri dönülmez bir yola girer. İmplant yapılacak vakalara çok detaylı bir planlama yapılması şarttır. Günümüzde 3 boyutlu implant planlama yöntemi çıkmıştır. implant ..

Dyt. Efe Torunbalcı'dan Kronik Yorgunlukla İlgili Beslenme Önerileri

27 Eylül 2017

Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, yataktan kalkmaktan zorlanma ve ağrılarla uyanma, gün içinde halsizlik ve uyku hali ile baş gösteren ‘kronik yorgunluk sendromu’nun düzenli ve doğru beslenme ile kontrol altına alınabileceğini söyledi. Kronik Yorgunluk Sendromun ..

Davutlar Aile Sağlığı Hekimi Dr. Hakan Yurtsev Grip ve soğuk algınlığının en iy

27 Eylül 2017

Davutlar Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Hakan Yurtsev,  geçiş mevsimlerinde grip salgınının fazla görüldüğünü, en ufak sıkıntıda vatandaşların uzmanlara başvurması gerektiğini söyledi. Bir haftada 3 bin kişinin grip salgını ve soğuk algınlığı için hastaneye başvurduğunu belir ..

Psikolog Filiz Yakmaz Basılgan "Mevsim değişiklikleri psikolojiyi bozuyor"

23 Eylül 2017

Yaz sonrasında güneş ışınlarının azalmasının serotonin hormonunun azalmasına ve depresyona sebep olduğuna dikkat çekildi. Klinik Psikolog Filiz Yakmaz Basılgan, mevsim değişikliği ve sonbaharın başlamasının birçok kişi için heyecan verici olduğunu, ancak bazıları içinse en ..

Diyetisyen Efe Torunbalcı "Yanlış Diyet Kurbanı Olmayın"

23 Eylül 2017

Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, yanlış diyetle kilo vermek yerine kilo alındığını söyledi. Efe Torunbalcı , “Merkezimize başvuran kişilere sadece diyet vermeyip, aynı zamanda kombine uygulamalar ile kilo verme sürecince yardımcı oluyoruz. Kişilerin kişiliğine göre b ..

Dt. Veli Tosuner "Diş Ağrısı Geceyi Seviyor"

23 Eylül 2017

Diş ağrılarının gece olmasının sebebi, gün ışığı faydasının bitmesi ve vücut hücrelerinin yenileme işleminin başlamasından kaynaklanıyor. Diş ağrılarının geceleri en çok zonklama şeklinde kendini gösterdiğini belirten Diş Hekimi Veli Tosuner , yaşanan sıkıntının geçiştirme ..

UZM.DR. GÜNDÜZ'DEN OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIK UYARILARI

16 Eylül 2017

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Atiye Gündüz, ağır okul çantalarının çocukların omurga sağlığını bozduğunu söyledi. Çocukların okula sağlıklı ve mutlu bir başlangıç yapması, tüm hayatlarını olumlu yönde etkiliyor. Okul öncesi yapılacak genel taramalar, çocukların ..