Kuşadası Bugün
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
En Yüksek : 30°C
En Düşük : 20°C
Kuşadası Haberleri

Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat

20 Mart 2019

Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Banu Mutlu Özyurt, bebeğini kucağına alan çiçeği burnunda annelerin, aile büyüklerinin iyi niyetli geleneksel uygulamalarıyla modern tıp yöntemleri arasında kaldığına dikkat çekerek, "Bebeğin gözüne sürme çekmek, sarı tülbentle sarılık geçirmeye çalışm ..

Anne olmaya karar vermeden önce dikkat

20 Mart 2019

Prof. Dr. Bülent Berker, anne olmaya karar vermeden önce bilinçli hareket edilmesi ve sağlık kontrollerinin iyi yapılması gerektiğini söyledi. Kadın Hastalıkları Doğum Ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Bülent Berker, anne olmaya karar vermeden önce sağlık kontrollerinin iyi yapılması ge ..

Down sendromu anne karnındayken belirlenebiliyor

20 Mart 2019

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Parlakgümüş, anne kanından yapılan testler sayesinde down sendromunu belirleme oranının yüzde 99,8’e kadar çıkabildiğini söyledi. Medline Adana Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Parlakgümüş, down sendrom ..

“Mangal severler, kolon kanserine karşı önlem almalı” (1-31 Mart Kolon Kanseri F

19 Mart 2019

“Kalın bağırsak kanserinden korunmada, beslenme kadar yiyecekleri pişirme biçimi de önemli. Mangal ateşinde yanan et; mide, pankreas ve kalın bağırsak (kolon) kanserine neden oluyor” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. ..

Yaşlanma 20'li yaşlarda başlıyor (18-24 Mart Dünya Yaşlılar haftası)

19 Mart 2019

Yaşlılığın, çocukluk, gençlik, erişkinlik gibi doğal bir yaşam dönemi olduğuna dikkat çeken Yeditepe Üniversitesi Bağdat Caddesi Polikliniği Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Semih Gökart, "Türkiye'de yaşlı nüfusun toplumdaki oranı yaklaşık yüzde 4,5-5, ancak bu oran yıll ..

'Düzenli cinsel aktivite, böbrek taşını düşürmede yüzde 80 etkili'

16 Mart 2019

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Tevfik Sarıkaya, Türkiyeli bilim insanları tarafından yapılan bir araştırmaya göre haftada 4-5 kez seksüel aktivitede bulunan ve 5 milimetreye kadar böbrek taşı olan hastalarda, cinsel aktivite ile böbrek ..

Çok alkol almak DNA'yı değiştiriyor

08 Mart 2019

ABD’deki Rutgers Üniversitesi’nde yapılan araştırmada çok alkol almanın, özellikle vücudun biyolojik saatini (PER2) ve stresle başa çıkmayı (POMC) kontrol eden genlere zarar verdiği ortaya çıktı. Sonuçları “Alkolizm: Klinik ve Deney ..

İlaçlar yüzde 26 zamla satılmaya başlandı

08 Mart 2019

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan ilaç zamları, bugün itibariyle etiketlere yansıdı. Türk Eczacıları Birliği (TEB), “ilaç fiyatlarının belirlenmesinde 19 Şubat'ta ..

"Gribe hala yakalanmayanlar için en tehlikeli dönem başladı"

02 Mart 2019

Dahiliye Uzmanı Dr. Fatih Öner Kaya, bu ayda herkesin iş ya da günlük yaşam gereği sıklıkla el sıkılması gerekiyorsa dezenfektan olarak yanlarında kolonya bulundurması gerektiğini belirterek, "Haftada en az iki kez ayak parça çorbası içmeyi ihmal etmeyin. Bu çorbanın içindeki kolajen ..

Bu besinler diş gelişimine çok iyi geliyor

02 Mart 2019

Dr. Efe Kaya, diş gelişimine iyi gelen besinler hakkında bilgi verdi. Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, dişlerin yapısının yoğun olarak inorganik maddelerden oluştuğunu ifade ederek “Bunlar ise yoğunlukla minarelerden oluşur. Dişlerin ağızda oluşum aşaması sırasında b ..