Kuşadası Haberleri

Dyt. Efe Torunbalcı "Yetersiz Uyku Kilo Aldırıyor"

08 Şubat 2018

Uzun dönem başarılı kilo kaybı sağlayan özel bir diyetin, besinin veya içeceğin olmadığını söyleyen Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, yetersiz uykunun kilo aldırdığını söyledi. Uzman Diyetisyen Torunbalcı, "Pahalı diyet yiyecekler, şeker alternatifleri, diyet sodalar v ..

Dr. Hakan Yurtsev'den Vücut Direncini Korumak İçin 5 Öneri

01 Şubat 2018

Kış aylarında en çok karşılaşılan hastalıklardan birinin grip olduğunu ifade eden Davutlar Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi K.Hakan Yurtsev , gripten korunmak ve vücut direncini korumak için 5 öneri sundu. Gripten korunmak ve vücut direncini korumak için 5 öneri sunan D ..

Efe Torunbalcı; Ara öğünler psikolojik açlığı bastırıyor

01 Şubat 2018

Diyetisyen Efe Torunbalcı, gün içinde az az sık yeme mantığından doğan 3 ana, 3 ara öğünün kan şekeri regülasyonu için oldukça önemli olduğunu söyledi. Diyetisyen Torunbalcı, "Ara öğün tüketerek beslendiğimizde gün içinde almamız gereken enerjiyi dengeli ve sağlıklı b ..

Yetersiz uyku kilo aldırıyor

13 Ocak 2018

Uzun dönem başarılı kilo kaybı sağlayan özel bir diyetin, besinin veya içeceğin olmadığını söyleyen Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, yetersiz uykunun kilo aldırdığını söyledi. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, "Pahalı diyet yiyecekler, şeker alternatifleri, diyet so ..

Aydın’da sağlık hizmetlerinde çalışan görme engelliler unutulmadı

12 Ocak 2018

  Dr. Selma Özcan 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda Aydın İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurumlarda hizmet veren görme engelli personelleri ziyaret ederek teşekkür belgeleri ve hediyeler verdi. Ocak ayının 2&r ..

Doktor robota dev teşvik

30 Aralık 2017

Hükûmetin ekonomi kurmaylarının sık sık dile getirdiği “AR-GE, inovasyon ve yüksek katma değerli teknolojiye daha fazla odaklanılacağı” konusu, fiiliyatta da karşılığını buluyor. Bu kapsamda TÜBİTAK, AR-GE’ye desteği artıracak. Üst limiti 3 milyon lira olan desteği alabilmek için, robot si ..

Aydın e-reçete kullanımında Türkiye 2.’si oldu

30 Aralık 2017

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, illere göre e-reçete kullanım oranlarını açıklarken, yayımlanan verilere göre, e-reçete oranı kamu hastanelerinde ortalama yüzde 86 seviyesine ulaştı.Yayımlanan verilere göre ..

Diyetisyen Efe Torunbalcı: 'Yaşlanma karşıtı besinler '

07 Ekim 2017

Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, avokado, az yağlı yoğurt, somon, havuç, domates, brokoli, pancar ve kırmızılahana gibi besinlerin yaşlanma karşıtı besinler olarak öne çıktığını söyledi. Uzman Diyetisyen Torunbalcı, konuya ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede yaşlanma ka ..

Diş Hekimi Veli Tosuner :Dişeti hastalığı kalp hastalığının birinci dere

07 Ekim 2017

Diş Doktoru Veli Tosuner, kronik dişeti hastalığının önemsenmesi ve gerekli tedavi uygulanmasının son derece önemli olduğunu belirterek, “Genel veriler, kronik dişeti hastalığının hem erkek, hem de kadınlarda ülkenin birinci sıradaki ölüm nedeni olan kalp hastalığının ilerlemesinde r ..

Dt. Veli Tosuner 'Diş Eksikliği Olanlar Dikkat!'

27 Eylül 2017

Diş Hekimi Veli Tosuner, diş eksikliği olan kişilere uyarılar da bulundu. Dnt. Veli Tosuner, “Kişi tedavisinde geri dönülmez bir yola girer. İmplant yapılacak vakalara çok detaylı bir planlama yapılması şarttır. Günümüzde 3 boyutlu implant planlama yöntemi çıkmıştır. implant ..