Kuşadası Bugün
Sağanak Yağışlı
En Yüksek : 11°C
En Düşük : 2°C
Kuşadası Haberleri

“Sürekli yorgunsanız fibromiyaloji olabilirsiniz”

03 Mayıs 2018

    Fizirem Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi Uzmanı Dr. Yılmaz Sarıoğlu, fibromiyalji hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Uzm. Dr. Yılmaz Sarıoğlu, “Fibromiyalji tüm vücudu etkileyen yaygın kas ve ..

Dyt. Efe Torunbalcı 'Bahar Yorgunluğunu Çabuk Atlatmanın Yolları'

21 Nisan 2018

Havaların ısınmasıyla birlikte artan sürekli uyku isteği, ağrılar, halsizlik, depresif ruh hali, bahar yorgunluğunun habercisi olabilir. Bahar yorgunluğunu çabuk atlatmayı sağlayan gıdalar hakkında bilgi veren  Beslenme ve Diyet Uzmanı Efe Torunbalcı , kahvaltıda yumurtayla kivi yenme ..

Diş Hekimi Veli Tosuner 'Diş Dolgularında Kullanılan Malzemenin Önemi'

21 Nisan 2018

Diş Hekimi Veli Tosuner, diş dolgusunun çeşitleri ve tedavi süreci hakkında bilgiler verdi. Diş dolgusu, çürük veya başka nedenlerden dolayı harap olan veya kırılan dişlerin fonksiyonunu ve görünümü geri kazandırmak için uygulanır. Diş Hekimi Vel ..

DİŞ HEKİMİ VELİ TOSUNER 'ERKEN TEDAVİ EDİLMEYEN DİŞ ÇÜRÜKLERİNE DİKKAT!'

16 Nisan 2018

Diş Hekimi Veli Tosuner, erken safhada tedavi edilmeyen diş çürükleri ilerleyerek pulpaya ulaşır ve burada iltihabı değişimlere neden olarak şiddetli ağrılar oluşturduğunu söyledi. Dişin sert dokusunun içinde, kökün en ucundan giren kan damarları ve sinirlerin (pulpa) bulu ..

UZM. DYT. EFE TORUNBALCI "DİYETTE DOĞRU HEDEF KISA PLÂNLARDA GİZLİ"

16 Nisan 2018

Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, diyet yapanlara hüsran yaşamamaları için uzun vadeli kocaman, korkutucu hedefler yerine, kolay ulaşılabilir kısa planlar yapmaları önerisinde bulundu. Uzman diyetisyen Torunbalcı, fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kişi için başla ..

Canan Karatay su içer gibi zeytinyağı içti

16 Nisan 2018

  Dr. Canan Karatay, her zaman olduğu gibi yine ezber bozdu. Zeytinyağının kainatta yetişkinlere verilmiş en büyük nimet olduğunu belirten Canan Karatay, önce bir kahve fincanı yağ içti. Bir bardak daha zeytinyağı içen ünlü profesör, "Zeytinyağ ..

DYT.TORUNBALCI'DAN BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KORUNMAK İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ

31 Mart 2018

Diyetisyen Efe Torunbalcı, bahar aylarında hissedilen yorgunluğun, beslenmeye dikkat edilmesi ile etkisinin azaltılacağını belirtti. Özellikle Aydın ve çevresinde bahar mevsimi ve beraberinde gelen yorgunluğun iyice hissedilmeye başlandığını belirten Diyetisyen Efe Torunba ..

Kilo vermek isteyenler bunlara dikkat

31 Mart 2018

Diyetisyen ve Yaşam Koçu Tuğba Yaprak, toplum olarak yanlışımızın kilo problemini estetik sorun olarak görmek olduğunu belirterek, “Asıl doğru olan ise fazla kilolarınızın sağlınızı tehdit eden bir problem olarak görmektir. Önemli olan uygulayacağınız sağlıklı beslenme programını yaş ..

Dyt. Efe Torunbalcı "Yetersiz Uyku Kilo Aldırıyor"

08 Şubat 2018

Uzun dönem başarılı kilo kaybı sağlayan özel bir diyetin, besinin veya içeceğin olmadığını söyleyen Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, yetersiz uykunun kilo aldırdığını söyledi. Uzman Diyetisyen Torunbalcı, "Pahalı diyet yiyecekler, şeker alternatifleri, diyet sodalar v ..

Dr. Hakan Yurtsev'den Vücut Direncini Korumak İçin 5 Öneri

01 Şubat 2018

Kış aylarında en çok karşılaşılan hastalıklardan birinin grip olduğunu ifade eden Davutlar Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi K.Hakan Yurtsev , gripten korunmak ve vücut direncini korumak için 5 öneri sundu. Gripten korunmak ve vücut direncini korumak için 5 öneri sunan D ..