Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 18°C
En Düşük : 7°C
Kuşadası Haberleri

Küresel cinsiyet eşitsizliğini tamamen gidermek için 200 yıl gerekiyor

06 Ocak 2019

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından her yıl açıklanan Küresel Cinsiyet Eşitsizliği Raporu'nun 2018 sayısı, siyaset, ekonomi ve eğitim gibi bir dizi alanda kadın haklarının durumuna ilişkin oldukça karamsar bir tablo ortaya koyuyor. Bu hafta ..

'Fazla sosyal medya kullanımı, kız çocuklarında...

06 Ocak 2019

Yapılan bir araştırma sonucunda, gençler arasında sosyal medya kullanımı ile depresyon arasında kurulan bağlantının, erkek çocuklarına oranla kız çocuklarında daha fazla olduğu belirlendi. Sosyal medya araçlarında günde 3 ila 5 saatten fazla vakit ge ..

Buzlu sulara dalmak depresyona çare mi?

05 Ocak 2019

Londra'nın kuzeyinde Hampstead Parkı'nın içindeki göletler, soğuk su yüzücülerinin en sevdiği mekanlardan. Soğuk suda yüzmek vücudunuzu alıştırmadıysanız tehlikeli olabilir. Onun için kışları bu göletlerde yüzmeye niyetlenenlere kendilerini ..

Meyve ve sebzeleri sıkarak içmek yararlı mı?

05 Ocak 2019

Bir bardak taze sıkılmış meyve suyu günlük vitamin ihtiyacımızı karşılamak için iyi bir yöntem mi? Kan şekeri ve insülin seviyesi bundan nasıl etkilenir? İş yoğunluğu fazla olan ve sağlıklı beslenmeye çalışanlar açısından taze sıkılmış meyve suyu h ..

'Ebeveynler ekran saatini çok da büyütmemeli'

05 Ocak 2019

Ebeveynlerin, çocukları ve tablet ekranı söz konusu olduğunda yaşadıkları endişeyi, "çok da büyütmemesi" gerektiği açıklandı. İngiltere'de ilk kez yapılan bir rehberlik çalışmasına katılan pediatristler, "ekranlı" aktivitele ..

Okan Bayülgen: Poşetler 10 lira, 20 lira olsun

05 Ocak 2019

Şovmen Okan Bayülgen, son günlerdeki poşet tartışmasıyla ilgili bir açıklamada bulundu. "25, 50 kuruşa 1 liraya değil, 10, 20 liraya satalım ki insanlar bunları kullanmaktan kaçınsınlar" diyen Bayülgen, "Bu yolla poşet kullanımını azaltalım hatta zamanla yok edelim" ..

Bilim insanları kansere neden olan gıdaları açıkladı

05 Ocak 2019

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, dünyada her altı kişiden biri kanserden ölüyor. Sadece 2018’de onkolojik hastalıklar 9.6 milyon insanın ölümüne neden oldu. Uzmanlar, bunlardan üçte birinin düzensiz beslenmeden hayatını kaybettiğini belirtiyor. ..

Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun resmileşti

04 Ocak 2019

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma v ..

Norovirüs salgını uyarısı

04 Ocak 2019

Uzmanlar, Norovirüs'ün İstanbul ve çevresinde etkili olmaya başladığını ve midyeden bulaştığını belirtiyor. Norovirüs, son birkaç yıldır özellikle İstanbul genelinde görülen enfeksiyonların başında geliyor. Hem tema ..

'Makul miktarda alkol ve kahve içenler daha uzun yaşıyor'

04 Ocak 2019

ABD'de California Üniversitesi'nde 90'lı yaşlarının üzerindeki 1600 kişi üzerinde yapılan araştırmada, makul miktarlarda kahve ve alkollü içki tüketenlerin, her ikisini de içmeyenlere kıyasla daha uzun yaşadıkları so ..