Kuşadası Bugün
Sağanak Yağışlı
En Yüksek : 11°C
En Düşük : 2°C
Kuşadası Haberleri

ÇAKIR İŞİTME CİHAZLARI SATIŞ VE UYGULAMA MERKEZİ KUŞADASI'NDA AÇILDI

28 Temmuz 2018

Kuşadası'nda sağlık alanında yeni bir işyeri daha hizmete girdi. Şükriye Us tarafından Kuşadası Belediye karşısında Adnan Menderes Bulvarı Efe Fast Food üzeri 2.katta açılan Çakır İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışı işletme sahibi Şükriye Us& ..

Beyin, yeni şeyleri öğrenmek için sessizliğe ihtiyaç duyuyor

22 Haziran 2018

Avustralya Sinirbilim Araştırma Merkezi (NeuRa) ve New South Wales Üniversitesi’nin yaptığı araştırma, özellikle akıl sağlığı ve stres için geçerli olan sessizlik ihtiyacının, beynin yeni bilgileri öğrenmesi için de bir o kadar gerekli olduğunu ortaya koydu.   ..

Masa başında uzun mesai kas yırtılmalarına neden olabilir

22 Haziran 2018

Omuz ve sırt ağrısı özellikle masa başında çalışanları etkiliyor. Omuzda kas yaralanmaları hareket kabiliyetini azaltıyor, bu nedenle giyinme, kişisel temizlik ve bakım gibi en temel günlük işler bile yapılamaz hale gelebiliyor. Bunun yanı sıra yol açtığı ağrı nedeniyle de hayat kalitesi ..

Öleceğini bilmek insanı nasıl değiştirir?

22 Haziran 2018

[17:59, 22.6.2018] Babam: Bu ihtimal insanda en iyi ya da en kötü özellikleri ortaya çıkarabilir, ama kesin olan, her şeyi değiştireceğidir.   Hepimiz bir gün öleceğiz. Herkes bunu biliyor. Bazı psikologlara göre, bu rahatsız edici gerçek, daima zihnimizin ..

Islak mendil kullananlar dikkat!

09 Haziran 2018

Hijyen Konseyi tarafından yapılan çalışma kapsamında, bazı restoranlardan toplanan ve laboratuvarda incelenen markaları belirsiz, tek kullanımlık 22 ıslak mendilden yedisinde sağlık açısından sakıncalı bakteriler, ikisinde ise insan kaynaklı dışkı bakterisi bulundu. 'Merdiven altı' ..

UZMANLARDAN SICAK UYARISI

09 Haziran 2018

Aydın Liva Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Erdal Gezer, son günlerde yüksek sıcaklıklara maruz kalanlarda görülen sıcak yorgunluğunun birçok kişiyi etkilemeye başladığını belirtti. Sıcak yorulmas rahatsızlığının, bağıl nemin ve hava sıcaklığının etkileri birleştirildiğinde ne kadar sıcak his ..

“Yaz tatilinde çocukları dijital tehlikeden koruyun”

09 Haziran 2018

Çok fazla televizyon izleyen ve bilgisayar başında ..

Zeytinyağı Alzheimerdan koruyor

09 Haziran 2018

Türkiye Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Başar Bilgiç; yaptığı açıklamada “Akdeniz tipi beslenmenin koruyucu etkisine dikkat çekerek “Bugüne kadar yapılan birçok çalışmada Akdeniz tipi ..

Yanlış kullanıp teknoloji kurbanı olmayın

04 Haziran 2018

Op.Dr. Kerem Bıkmaz, yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkileyen boyun fıtığının gelişen teknoloji sayesinde kullanılan aletlerin çoğalmasına bağlı olarak giderek yaygınlaştığını söyledi. Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr. Kerem Bıkmaz, “Milyonlarca insanın hayatını karartan ..

DYT. EFE TORUNBALCI 'RAMAZANDA KİLO ALMAMAK KENDİ ELİNİZDE'

04 Haziran 2018

Diyetisyen Efe Torunbalcı, alınacak ufak önlemlerle Ramazan’da kilo alımının önüne geçilebileceğini söyledi. Ramazan’da uzun saatler aç kalan vücudun metabolizmasının belli oranda düştüğünü belirten Diyetisyen Efe Torunbalcı, iftarda ve sahurda yenilen ağır yiyeceklerin, ..