Kuşadası Haberleri

Yanlış kullanıp teknoloji kurbanı olmayın

04 Haziran 2018

Op.Dr. Kerem Bıkmaz, yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkileyen boyun fıtığının gelişen teknoloji sayesinde kullanılan aletlerin çoğalmasına bağlı olarak giderek yaygınlaştığını söyledi. Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr. Kerem Bıkmaz, “Milyonlarca insanın hayatını karartan ..

DYT. EFE TORUNBALCI 'RAMAZANDA KİLO ALMAMAK KENDİ ELİNİZDE'

04 Haziran 2018

Diyetisyen Efe Torunbalcı, alınacak ufak önlemlerle Ramazan’da kilo alımının önüne geçilebileceğini söyledi. Ramazan’da uzun saatler aç kalan vücudun metabolizmasının belli oranda düştüğünü belirten Diyetisyen Efe Torunbalcı, iftarda ve sahurda yenilen ağır yiyeceklerin, ..

“Sürekli yorgunsanız fibromiyaloji olabilirsiniz”

03 Mayıs 2018

    Fizirem Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi Uzmanı Dr. Yılmaz Sarıoğlu, fibromiyalji hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Uzm. Dr. Yılmaz Sarıoğlu, “Fibromiyalji tüm vücudu etkileyen yaygın kas ve ..

Dyt. Efe Torunbalcı 'Bahar Yorgunluğunu Çabuk Atlatmanın Yolları'

21 Nisan 2018

Havaların ısınmasıyla birlikte artan sürekli uyku isteği, ağrılar, halsizlik, depresif ruh hali, bahar yorgunluğunun habercisi olabilir. Bahar yorgunluğunu çabuk atlatmayı sağlayan gıdalar hakkında bilgi veren  Beslenme ve Diyet Uzmanı Efe Torunbalcı , kahvaltıda yumurtayla kivi yenme ..

Diş Hekimi Veli Tosuner 'Diş Dolgularında Kullanılan Malzemenin Önemi'

21 Nisan 2018

Diş Hekimi Veli Tosuner, diş dolgusunun çeşitleri ve tedavi süreci hakkında bilgiler verdi. Diş dolgusu, çürük veya başka nedenlerden dolayı harap olan veya kırılan dişlerin fonksiyonunu ve görünümü geri kazandırmak için uygulanır. Diş Hekimi Vel ..

DİŞ HEKİMİ VELİ TOSUNER 'ERKEN TEDAVİ EDİLMEYEN DİŞ ÇÜRÜKLERİNE DİKKAT!'

16 Nisan 2018

Diş Hekimi Veli Tosuner, erken safhada tedavi edilmeyen diş çürükleri ilerleyerek pulpaya ulaşır ve burada iltihabı değişimlere neden olarak şiddetli ağrılar oluşturduğunu söyledi. Dişin sert dokusunun içinde, kökün en ucundan giren kan damarları ve sinirlerin (pulpa) bulu ..

UZM. DYT. EFE TORUNBALCI "DİYETTE DOĞRU HEDEF KISA PLÂNLARDA GİZLİ"

16 Nisan 2018

Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, diyet yapanlara hüsran yaşamamaları için uzun vadeli kocaman, korkutucu hedefler yerine, kolay ulaşılabilir kısa planlar yapmaları önerisinde bulundu. Uzman diyetisyen Torunbalcı, fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kişi için başla ..

Canan Karatay su içer gibi zeytinyağı içti

16 Nisan 2018

  Dr. Canan Karatay, her zaman olduğu gibi yine ezber bozdu. Zeytinyağının kainatta yetişkinlere verilmiş en büyük nimet olduğunu belirten Canan Karatay, önce bir kahve fincanı yağ içti. Bir bardak daha zeytinyağı içen ünlü profesör, "Zeytinyağ ..

DYT.TORUNBALCI'DAN BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KORUNMAK İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ

31 Mart 2018

Diyetisyen Efe Torunbalcı, bahar aylarında hissedilen yorgunluğun, beslenmeye dikkat edilmesi ile etkisinin azaltılacağını belirtti. Özellikle Aydın ve çevresinde bahar mevsimi ve beraberinde gelen yorgunluğun iyice hissedilmeye başlandığını belirten Diyetisyen Efe Torunba ..

Kilo vermek isteyenler bunlara dikkat

31 Mart 2018

Diyetisyen ve Yaşam Koçu Tuğba Yaprak, toplum olarak yanlışımızın kilo problemini estetik sorun olarak görmek olduğunu belirterek, “Asıl doğru olan ise fazla kilolarınızın sağlınızı tehdit eden bir problem olarak görmektir. Önemli olan uygulayacağınız sağlıklı beslenme programını yaş ..