Kuşadası Haberleri

UZM. DYT. EFE TORUNBALCI "DİYETTE DOĞRU HEDEF KISA PLÂNLARDA GİZLİ"

16 Nisan 2018

Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, diyet yapanlara hüsran yaşamamaları için uzun vadeli kocaman, korkutucu hedefler yerine, kolay ulaşılabilir kısa planlar yapmaları önerisinde bulundu. Uzman diyetisyen Torunbalcı, fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kişi için başla ..

Canan Karatay su içer gibi zeytinyağı içti

16 Nisan 2018

  Dr. Canan Karatay, her zaman olduğu gibi yine ezber bozdu. Zeytinyağının kainatta yetişkinlere verilmiş en büyük nimet olduğunu belirten Canan Karatay, önce bir kahve fincanı yağ içti. Bir bardak daha zeytinyağı içen ünlü profesör, "Zeytinyağ ..

DYT.TORUNBALCI'DAN BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KORUNMAK İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ

31 Mart 2018

Diyetisyen Efe Torunbalcı, bahar aylarında hissedilen yorgunluğun, beslenmeye dikkat edilmesi ile etkisinin azaltılacağını belirtti. Özellikle Aydın ve çevresinde bahar mevsimi ve beraberinde gelen yorgunluğun iyice hissedilmeye başlandığını belirten Diyetisyen Efe Torunba ..

Kilo vermek isteyenler bunlara dikkat

31 Mart 2018

Diyetisyen ve Yaşam Koçu Tuğba Yaprak, toplum olarak yanlışımızın kilo problemini estetik sorun olarak görmek olduğunu belirterek, “Asıl doğru olan ise fazla kilolarınızın sağlınızı tehdit eden bir problem olarak görmektir. Önemli olan uygulayacağınız sağlıklı beslenme programını yaş ..

Dyt. Efe Torunbalcı "Yetersiz Uyku Kilo Aldırıyor"

08 Şubat 2018

Uzun dönem başarılı kilo kaybı sağlayan özel bir diyetin, besinin veya içeceğin olmadığını söyleyen Uzman Diyetisyen Efe Torunbalcı, yetersiz uykunun kilo aldırdığını söyledi. Uzman Diyetisyen Torunbalcı, "Pahalı diyet yiyecekler, şeker alternatifleri, diyet sodalar v ..

Dr. Hakan Yurtsev'den Vücut Direncini Korumak İçin 5 Öneri

01 Şubat 2018

Kış aylarında en çok karşılaşılan hastalıklardan birinin grip olduğunu ifade eden Davutlar Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi K.Hakan Yurtsev , gripten korunmak ve vücut direncini korumak için 5 öneri sundu. Gripten korunmak ve vücut direncini korumak için 5 öneri sunan D ..

Efe Torunbalcı; Ara öğünler psikolojik açlığı bastırıyor

01 Şubat 2018

Diyetisyen Efe Torunbalcı, gün içinde az az sık yeme mantığından doğan 3 ana, 3 ara öğünün kan şekeri regülasyonu için oldukça önemli olduğunu söyledi. Diyetisyen Torunbalcı, "Ara öğün tüketerek beslendiğimizde gün içinde almamız gereken enerjiyi dengeli ve sağlıklı b ..

Yetersiz uyku kilo aldırıyor

13 Ocak 2018

Uzun dönem başarılı kilo kaybı sağlayan özel bir diyetin, besinin veya içeceğin olmadığını söyleyen Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, yetersiz uykunun kilo aldırdığını söyledi. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, "Pahalı diyet yiyecekler, şeker alternatifleri, diyet so ..

Aydın’da sağlık hizmetlerinde çalışan görme engelliler unutulmadı

12 Ocak 2018

  Dr. Selma Özcan 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda Aydın İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurumlarda hizmet veren görme engelli personelleri ziyaret ederek teşekkür belgeleri ve hediyeler verdi. Ocak ayının 2&r ..

Doktor robota dev teşvik

30 Aralık 2017

Hükûmetin ekonomi kurmaylarının sık sık dile getirdiği “AR-GE, inovasyon ve yüksek katma değerli teknolojiye daha fazla odaklanılacağı” konusu, fiiliyatta da karşılığını buluyor. Bu kapsamda TÜBİTAK, AR-GE’ye desteği artıracak. Üst limiti 3 milyon lira olan desteği alabilmek için, robot si ..