Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 18°C
En Düşük : 7°C
Kuşadası Haberleri

Huzursuz Bacak Sendromu Uykusuzluk Nedeni

11 Ocak 2019

TOPLUMDA uykusuzluk sorununun yaygın görüldüğünü belirten nöroloji uzmanı Dr. Aycan Oto huzursuz bacak sendromunun da uykusuzluğun önemli nedenlerinden biri olduğunu belirtti. Dr. Oto çalışmalara göre beyinden salgılanan dopamin isimli hormonun huzursuz bacak sen ..

Her Mutsuz Olduğunuzda Kendinizi Buzdolabının Önünde Buluyorsanız

11 Ocak 2019

YEME BAĞIMLILIĞI NEDİR? Yeme bağımlılığı günümüzde sıkça karşılaşılan psikolojik bir vakadır. Kontrol edilemez bir şekilde yemek yeme şeklinde kendini gösterir. Yeme bağımlılığı stresli ve üzüntü zamanlarda bunlardan kaçmak ist ..

Online Terapiyi Cazip Kılan 8 neden

10 Ocak 2019

Çağın teknolojisi sayesinde alışverişten eğlenceye bir çok hizmet online ortama taşındı. Buna psikoterapi, yaşam koçluğu, cinsel terapi ve aile danışmanlığı da dahil.   Peki bu hizmetleri online ortamda almak ..

Çocuğunuz Cümleleri Tekrarlıyorsa Dikkat !

10 Ocak 2019

Orta kulakta sıvı birikimi çocuk yaş grubunda çok sık görülen ve aileleri tedirgin eden hastalıklardan biridir. 1- Orta Kulakta sıvı birikimi olarak da bilinen hastalık hakkında kısaca bilgi verirmisiniz ? ..

Depresyonda olduğunuzu nasıl anlarsınız?

09 Ocak 2019

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ebru Öztepe Yavaşçı, olumsuz düşüncelerin iki hafta boyunca gün boyu sürmesinin depresyonun habercisi olduğunu söyledi. Depresyonun ruh sağlığı hastalıkları arasında bilinen en eski ve en sık g ..

‘Aronia' meyvesi keşfedilmeye devam ediyor

09 Ocak 2019

Yakın geçmişte hayatımıza kansere karşı önleyici etkisiyle tanıdığımız aronia meyvesinin yeni faydaları bulundu. Meyvenin yaşlanmayı geciktirme ve kilo kontrolü sağlama gibi özellikleri saptandı. Tarım ve Ormancılık Bakanlığı Atatür ..

Kış salgınları her yıl 600 bin kişiyi etkiliyor

09 Ocak 2019

Solunum yolu hastalığı olan gribal enfeksiyon ile ilgili bilgi aktaran Kulak Burun Boğaz Baş Boyun ve Yüz Estetiği Cerrahisi Anabilim Dalı Uzmanı Op. Dr. Remzi Tınazlı, kapalı alanlarda fazla vakit geçirilmesinin gribal enfeksiyonun kış aylarında daha sık g ..

“65 yaş ve üstü grip aşısı yaptırmalı”

09 Ocak 2019

Her kış tartışmalara yol açan grip aşısını yorumlayan İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Çiğdem Kayacan, “Başta 65 yaş üstü kişiler olmak üzere risk gruplarındakilerin grip aşısı yaptırması yararlıdır” de ..

Nargile ve elektronik sigara kullanımı arttı

09 Ocak 2019

Dünya Sağlık Örgütü, Amerikan Kanser Topluluğu ve Dünya Akciğer Vakfı'nın katkılarıyla hazırlanan Tütün Atlası'na göre Türkiye'deki erkeklerin % 31'i tütün kaynaklı hastalıklar nedeniyle yaşamını yitirdiklerini söylendi. ..

Geçen yıl en çok hastane randevu numarası arandı

09 Ocak 2019

Geçtiğimiz yıl Eylül ayına kadar olan veriler incelendiğinde mobil hatlardan en çok hastane randevu numarası (182) tuşlandı. Medya takibinin önemli kurumu Ajans Press, 2018 yılında en çok aranan kısa numaralar ilgili yapılan araştır ..