Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 32°C
En Düşük : 17°C
Kuşadası Haberleri

Diyetisyen Uzun, bayramda beslenmeye dikkat çekti

09 Ağustos 2019

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Özel Ege Liva Hastanesi'nde görev yapan Diyetisyen Handenur Uzun, vatandaşlara sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda uyarılarda bulundu. Özellikle bayram günlerinde vatandaşların beslenmeyi abartabildi ..

Diş Hekimi Tosuner: 'Bayram sofralarından sonra dişlere dikkat'

03 Haziran 2019

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle diş sağlığı açısından vatandaşı uyaran Diş Hekimi Veli Tosuner, yoğun şeker tüketiminin ağız içindeki bakterilerin besin kaynağı olduğunu belirterek, bakterilerin diş yüzeylerine zarar veren asit içeriğini dengelemek için tatlılardan sonra peynir tüketilm ..

Bayramda beslenme düzenine dikkat

03 Haziran 2019

Ramazan ayı sonrası ve bayramda dikkat edilmesi gereken beslenme düzeni hakkında bilgi veren Diyetisyen Banu Özbingül Arslansoyu, Ramazan ayında günlük öğün sayısının azalması ile birlikte beslenme düzeninde de değişikliklerin meydana geldiğini, bu yüzden Ramazan ayı sonrası öğün sayısının ..

Ramazan Bayramı'nda tuz ve su tüketimine dikkat

01 Haziran 2019

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklarla birleşen Ramazan Bayramı döneminde, tuz ve su tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Son yıllarda ortaya konulan bilimsel araştırmalar, oruç tutan sağlıklı bireyler için Ramazan ayının bedenin dinlenmesi anlamına geldiğini b ..

Vücutta oluşan ödeme dikkat

01 Haziran 2019

Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, vücutta su tutulmasının (ödem) olası bir tıbbi sorunun belirtisi olabileceğini söyledi. Yıldırım, “Sıvı vücudun doku ve yapılar arasındaki boşluklarında veya dolaşım sisteminde biriktiğinde, uzuvların (eller, ayaklar), yüzün, karın bölgesin ..

Sağlıklı bir adım atın sigarayı bırakın

31 Mayıs 2019

İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Dr. M. Atakan Canbulat, “Sigara bağımlılığı ilaç ve psikolojik desteğin bir arada sağlandığı tedavi yöntemi ile önüne geçilebilmektedir” dedi. Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Atakan Canbulat, dünya nüfus ..

Kontrol altında tutulmayan kıskançlık cinayete sürüklüyor

31 Mayıs 2019

Kıskançlık konusunda Çin ve Brezilya’dan sonra Dünya genelinde üçüncü sırada yer alan Türkiye’de çiftler hayatı çekilmez hale getirdiğini ve kontrol altında tutulmayan kıskançlığın, bazı ilişkileri cinayetle sonlandırdığını belirten Psikolojik Danışman Şenol Baygül, ilişkilerde ..

Metabolizmayı yavaşlatan 5 hata

31 Mayıs 2019

Diyetisyen İrem İmrağ, metabolizmayı yavaşlatan hatalar hakkında bilgiler verdi. Diyetisyen ve Fitoterapist İrem İmrağ, “Çoğumuzun yakındığı bir durumdur metabolizmanın yavaş çalışması” dedi. Diyetisyen İmrağ, yapılan 5 hata hakkında şu bilgile ..

Bayram ziyaretine tok gidin

31 Mayıs 2019

Bayram ziyaretlerinde hemen hemen her evde sunulan tatlılar ve börekler iştahınızı açabilir. Ancak sağlığınız için porsiyon kontrolüne dikkat etmenizde yarar var. Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Seda Demetgül, “Bayram ziyaretine aç karnına gitmeyin” ..

Bayramda beslenmeye dikkat

31 Mayıs 2019

Oruç sonrası bayram tatili ile birlikte günlük beslenme düzeninin değişeceğine dikkat çeken Diyet ve Beslenme Uzmanı Serap Güzel, sindirim sisteminde olabilecek problemlere karşı tavsiyelerde bulundu. Güzel, bağırsakların vücudun en önemli organı, bağışıklık sistemimizin de en büyük ..