Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 33°C
En Düşük : 16°C
Kuşadası Haberleri

Maskeler uzun vadede sağlık sorununa yol açar mı?

18 Nisan 2021

Uzmanlara göre, maskeler ciltte akne gibi bazı problemlere neden olabilir; fakat uzun vadede herhangi bir sağlık sorununa yol açmaz.   Koronavirüs (Covid–19) salgınından korunmanın aşıdan sonra en önemli yollarından biri olan maske ..

Uzmanlardan Ramazan ayına özel öneri ve uyarılar

18 Nisan 2021

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Engin Yurt ve Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ayşegül Öziş, şeker hastalarının oruç tutmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Uzman doktorlar, şeker hastalarının Ramazan ayı boyunca dikkat etmesi gereken konulara dikkat çekti. ..

Yerli ve milli Covid-19 aşı adayının Faz-1 çalışmaları Türkiye’de sadece bu merk

17 Nisan 2021

Yerli ve uluslararası ilaç ve aşı adaylarının Faz çalışmalarının yürütüleceği, Ankara Şehir Hastanesi Klinik Araştırmalar Merkezi açıldı. Merkez donanım ve büyüklük anlamında Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlısı. Öte yandan birçok a ..

Koronavirüs sonrası 4 ağır hastalık

16 Nisan 2021

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, koronavirüs geç ..

Sinovac için ilk gerçek yaşam sonuçları açıklandı: Koruyuculuğu ne kadar?

16 Nisan 2021

Şili hükümeti, Türkiye'nin de uyguladığı Çin menşeli Sinovac aşısı için ilk gerçek yaşam sonuçlarını açıkladı. 10.5 milyon kişinin izlendiği araştırmada, Sinovac aşısının gerçek yaşamdaki etkinlik oranları şöyle ölçüldü: ..

Salgında yeni rekor: 63 bin 82 kişi koronavirüse yakalandı

16 Nisan 2021

Türkiye'de koronavirüs (Covid-19) nedeniyle son 24 saatte 289 kişi öldü, 2 bin 915 yeni hasta tespit edildi ve 63 bin 82 kişinin testi pozitif çıktı. Toplam vefat sayısı 35 bin 320, toplam vaka sayısı da 4 milyon 150 bin 39'a yükseldi. B ..

'Kendilerini nezle sanan gizli Covid-19 hastaları aramızda'

13 Nisan 2021

Aile Hekimleri Derneği'nden Dr. Mustafa Tamur, "Genel olarak nezle şikayetiyle gelen hastaları Covid testi yaptırmasını istediğimizde ne test yaptırıyorlar ne de kendilerini pozitif kabul ediyorlar.   RS FM'de Atilla Güner'le Akşam Postası'nda, ..

Koronanın yorgun savaşçıları

13 Nisan 2021

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs sürecinde 1 yılı aşan süreyi geride bıraktık. Virüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlık personelleri, bu süreçte en çok zorlanan çalışan kesimlerden biri oldu. Ülke genelinde artan vaka sayılarıyla beraber yoğun bakım ser ..

Koronavirüs vakalarının semptomları da değişti, nezle de artık Covid-19 belirtis

08 Nisan 2021

Vakaların son günlerdeki semptomları da değişti. Kliniklere başvuruların hapşırma, burun akıntısı gibi nezle belirtileriyle geldiği ve test sonucu Covid-19 teşhisi konulduğu belirtiliyor.   Türkiye'de Koronavirüs ..

Prof. Dr. Müftüoğlu'ndan mutant uyarısı: Bu belirtileri yaşayan test yaptırsın

08 Nisan 2021

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, İngiltere mutasyonlu virüse yakalananların farklı belirtiler gösterdiğini ifade ederek, 'Hapşırma, burun akıntısı, boğazda yanma gibi klasik nezle belirtisi yaşayanların PCR testinden geçmelerinde fayda var' dedi.   Hürriyet yazarı ..