Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 20°C
En Düşük : 6°C
Kuşadası Haberleri

İhtiyacımız olan uykuyu nasıl alırız?

25 Şubat 2021

Bazı insanlar, geceleri en ufak bir gürültüye bile uyanabilir. Bazılarının uykusu ise o kadar ağırdır ki sokaktan geçen bir itfaiye aracının sireni bile uykularını bölemez. Bunun nedeni ise şimdilik bir gizem konusudur.  Birçok insan kendini haf ..

Deksametazonun yüksek risk grubundaki hastalarda etkili olduğu görülüyor

16 Haziran 2020

İngiltere'de yapılan kapsamlı bir araştırma "deksametazon" adlı ucuz ve kolayca bulunabilen bir ilacın ağır koronavirüs hastalarının kurtarılmasına yardımcı olabileceğini ortaya koydu ..

12 ilaç SGK’nın geri ödeme listesine alındı

16 Haziran 2020

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 12 ilacın geri ödeme listesine alındığını açıkladı. Bakanlığın yazılı açıklamasına göre, 12 ilacın arasında üç kalp, iki pulmoner hipertansiyon, iki kan ürün ..

DSÖ: Koronavirüs salgını Afrika'da farklı bir seyre işaret ediyor

27 Mayıs 2020

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Afrika özelinde koronavirüs verileri üzerinde yapılan incelemenin, "farklı bir seyre" işaret ettiğini açıkladı. 54 ülkeden alınan verilere göre, Cumartesi günü itibarıyla 103 bin 933 ..

Yapay zekâ modellemesiyle Covid-19’un Türkiye'deki bitiş tarihi saptandı

27 Mayıs 2020

Dünya çapında Koronavirüs'ten etkilenen insanların sayısı 5.5 milyonu geçerken Singapur'da dikkat çekici bir araştırma yapıldı. Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi'nde Veri Destekli İnovasyon Laboratuvarı (Data-Driven Innovation Lab) tarafından yapılan ve mayıs ..

İnsanlarda denenen korona aşısının ilk sonuçları 'olumlu'

21 Mayıs 2020

Koronavirüs aşısı için insan deneylerine devam eden biyoteknoloji şirketi Moderna ilk verilerin olumlu olduğunu, aşı yapılan kişilerin virüse karşı antikor geliştirdiğini duyurdu. ..

Karaciğer tedavisi için yeni doğan bebeğe kök hücre nakledildi

21 Mayıs 2020

Japonya’da kök hücre tedavisi alanında çığır açıcı bir gelişme yaşandı. Doktorlar, karaciğeri toksik amonyağı parçalayamadığı için üre döngüsü bozukluğu yaşayan altı günlük bir bebeğin tedavisi için kök hücre seçeneğine ba ..

Havuzda ve denizde yüzmek koronavirüs için risk oluşturmaz

21 Mayıs 2020

Hürriyet gazetesi başyazarı Müftüoğlu, bugünkü yazısında sıcak havaların gelmesiyle birlikte gündeme gelen "Denize girmek koronavirüs için risk oluşturu mu?" sorusunu yanıtladı.  ..

Maske fiyatları belli odu

08 Mayıs 2020

Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin tanesinin fiyatının KDV dahil en fazla 1 lira olabileceğini, bu fiyatın üzerindeki satışların 'fahiş fiyat' olarak değerlendirileceğini açıkladı. İlk olarak İstanbul'da başlayaca ..

İBB Bilim Kurulu: Berbere kendi havlunuzla gidin

08 Mayıs 2020

Bir önce yayınladığı raporda, normalleşme adımlarının bayramdan sonra atılması gerektiğine işaret eden Bilimsel Danışma Kurulu, vaka sayılarındaki düşüşün henüz istenen seviyedre olmadığına dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı. “Bu nedenle erken bir rahatlama, salgının yeniden tırmanma ..