Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 29°C
En Düşük : 12°C
Kuşadası Haberleri

Aydın Çölyak ve Glutensiz Beslenme Derneği açıldı

11 Kasım 2019

Aydın Çölyak ve Glutensiz Beslenme Derneği Yedi Eylül Mahallesi'ndeki binasında hizmete girdi. Açılış törenine Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, kamu ..

Ispanak nasıl zehirler, nasıl tüketilmeli?

09 Kasım 2019

İstanbul’da ve Tekirdağ’da dün ve bugün yaşanan ‘ıspanak zehirlenmeleri’nde 66 kişi hastanelik oldu. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, zehirlenmelerin ıspanağın içine karışmış &l ..

Karatay: Enerji içecekleri yasaklanmalı

26 Ekim 2019

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Doğal, işlem görmemiş, içine katkı maddesi koyulmamış pastırma dünyanın en sağlıklı etidir. Paranız varsa bol bol yiyebilirsiniz. Pastırma vücuttaki alevlenmeyi ve hastalıkları önler" d ..

Bilim insanları, poşet çaylar konusunda uyardı

18 Ekim 2019

Kana’daki  McGill Üniversitesi’nde bilim insanları tarafından yürütülen araştırmada, demlenen poşet çayların suya 11.6 milyar mikro partikül ve 3.1 milyar nanopartikül plastik sızd ..

'Gıda üretiminde hile korkunç boyutlarda'

18 Ekim 2019

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 618 firmaya ait bin 211 parti ürünle ilgili bilgileri dün kamuoyuna açıkladı. Ba ..

Diyetisyen Uzun, bayramda beslenmeye dikkat çekti

09 Ağustos 2019

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Özel Ege Liva Hastanesi'nde görev yapan Diyetisyen Handenur Uzun, vatandaşlara sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda uyarılarda bulundu. Özellikle bayram günlerinde vatandaşların beslenmeyi abartabildi ..

Diş Hekimi Tosuner: 'Bayram sofralarından sonra dişlere dikkat'

03 Haziran 2019

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle diş sağlığı açısından vatandaşı uyaran Diş Hekimi Veli Tosuner, yoğun şeker tüketiminin ağız içindeki bakterilerin besin kaynağı olduğunu belirterek, bakterilerin diş yüzeylerine zarar veren asit içeriğini dengelemek için tatlılardan sonra peynir tüketilm ..

Bayramda beslenme düzenine dikkat

03 Haziran 2019

Ramazan ayı sonrası ve bayramda dikkat edilmesi gereken beslenme düzeni hakkında bilgi veren Diyetisyen Banu Özbingül Arslansoyu, Ramazan ayında günlük öğün sayısının azalması ile birlikte beslenme düzeninde de değişikliklerin meydana geldiğini, bu yüzden Ramazan ayı sonrası öğün sayısının ..

Ramazan Bayramı'nda tuz ve su tüketimine dikkat

01 Haziran 2019

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklarla birleşen Ramazan Bayramı döneminde, tuz ve su tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Son yıllarda ortaya konulan bilimsel araştırmalar, oruç tutan sağlıklı bireyler için Ramazan ayının bedenin dinlenmesi anlamına geldiğini b ..

Vücutta oluşan ödeme dikkat

01 Haziran 2019

Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, vücutta su tutulmasının (ödem) olası bir tıbbi sorunun belirtisi olabileceğini söyledi. Yıldırım, “Sıvı vücudun doku ve yapılar arasındaki boşluklarında veya dolaşım sisteminde biriktiğinde, uzuvların (eller, ayaklar), yüzün, karın bölgesin ..