Kuşadası Bugün
Çok Bulutlu
En Yüksek : 32°C
En Düşük : 20°C
Kuşadası Haberleri

Oruç tutarken vücudun su dengesi mutlaka korunmalı

07 Mayıs 2019

Uzmanlara göre, Ramazan’da oruç tutanların özellikle dikkat etmesi gereken en önemli konu vücudun su dengesini korumak. Gün boyu tutulan oruç s ..

Avrupalı gıda devlerine "zehir" tehdidi

25 Nisan 2019

Aralarında Ferrero, Lavazza gibi devlerin de bulunduğu çok sayıda Avrupalı gıda şirketine toz madde içeren tehdit mektupları gönderildi. Şirketler para ödememeleri halinde ürünlerine zehir bulaştırmakla tehdit ediliyor.   Aralarında dünyaca ünlü Nutella'nın üreti ..

Ölüm sebepleri arasında 5. sırada! Aşı şart...

25 Nisan 2019

AHEF Yönetim Kurulu Başkanı Sezen, zatürrenin Türkiye’deki ölüm sebepleri arasında beşinci sırada yer aldığının altını çizerek, bebeklerin, 5 yaşından küçük çocukların, 65 yaş ve üzerindeki yetişkinlerin aşılanması gerektiğine değindi.   Aile Hekimleri Dernekle ..

Kahvaltı yapmamak’ kalp sağlığı için büyük risk

25 Nisan 2019

Kahvaltı etmeyenlerin kalp rahatsızlıklarından dolayı hayatını kaybetme oranı, hergün kahvaltı edenlere göre yüzde 87 daha fazla.   Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Iowa Üniversitesi’nden bilim insanlarının yaptığı uzun süren araştırma sonuçlarına göre, ..

'Sağlığımıza zarar verip hayatımızı kısaltan' uykuyla ilgili yanlış bilgiler

20 Nisan 2019

Araştırmacılar, uykuyla ilgili yaygın kabul gören söylentilerin, sağlığımıza ve moralimize zarar verdiğini, yaşamımızı da kısalttığını söylüyor.   New York Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi, iy ..

Erkekler neden kadınlardan daha az yaşıyor ?

06 Nisan 2019

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), insanlığın yaşam standartlarına ilişkin yıllık bilgilendirme raporunu yayımladı. DSÖ'nün bu yılki istatistikleri, kadın ve erkeğin ortalama yaşam ömürlerinin farklılıkların nelere dayandığına ilişkin bilgiler içerdi. DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Ghebre ..

Kötü beslenme alışkanlıkları 'ömrü kısaltıyor'

06 Nisan 2019

Beslenme alışkanlıklarının sağlığa etkisini inceleyen bir araştırmaya göre, kötü beslenmek insan ömrünün kısalmasında büyük rol oynuyor. The Lancet dergisinde yayımlanan Küresel Hastalık Yükü Çalışması (GBD) verilerine göre her yıl 11 milyon kişi beslenmeyle bağlantılı rahatsızlık ..

Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat

20 Mart 2019

Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Banu Mutlu Özyurt, bebeğini kucağına alan çiçeği burnunda annelerin, aile büyüklerinin iyi niyetli geleneksel uygulamalarıyla modern tıp yöntemleri arasında kaldığına dikkat çekerek, "Bebeğin gözüne sürme çekmek, sarı tülbentle sarılık geçirmeye çalışm ..

Anne olmaya karar vermeden önce dikkat

20 Mart 2019

Prof. Dr. Bülent Berker, anne olmaya karar vermeden önce bilinçli hareket edilmesi ve sağlık kontrollerinin iyi yapılması gerektiğini söyledi. Kadın Hastalıkları Doğum Ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Bülent Berker, anne olmaya karar vermeden önce sağlık kontrollerinin iyi yapılması ge ..

Down sendromu anne karnındayken belirlenebiliyor

20 Mart 2019

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Parlakgümüş, anne kanından yapılan testler sayesinde down sendromunu belirleme oranının yüzde 99,8’e kadar çıkabildiğini söyledi. Medline Adana Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Parlakgümüş, down sendrom ..