Kuşadası Haberleri

Teknolojiye maruz kalan çocuklar daha geç konuşuyor

11 Ekim 2018

Çocuklar için en iyi oyunun aile fertleri ve arkadaşları ile oynadığı oyun olduğunu belirten Dr. Özgür Gel “Maalesef dijital oyun ve oyuncaklar çocuğu kabuğuna hapsediyor. Oysa eski sistem oyun ve oyuncaklar ise çocukların daha sosyal ve diyalog sahibi olarak ..

Genç diş hekimi adayları beyaz önlüklerini giydi

08 Ekim 2018

  Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Törün Özer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Kırnak, Aydın Diş ..

Dünyada her 20 ölümden 1'i alkol kullanımına bağlı olarak gelişiyor

03 Ekim 2018

Dünya Sağlık Örgütü'nün raporuna göre alkol kullanımı dünyada her yıl 3 milyon insanın ölümüne neden oluyor. Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) yayınladığı rapora göre alkol kullanımı, AIDS ve trafik kazalarından da ..

Bebeklerin beyni nasıl çalışıyor?

03 Ekim 2018

Bebeklerin beyninin nasıl çalıştığını araştıran laboratuvarda elde edilen bulgular, otizm ve benzeri nörolojik sorunlara erken teşhis ve müdahale olanağı sağlayabilir. Londra'daki Birkbeck Üniversitesi'nde bebekler üzerine araştırmalarıyla bi ..

Üst solunum enfeksiyonlarında antibiyotik uyarısı

03 Ekim 2018

Üst solunum yolu enfeksiyonlarında gereksiz antibiyotik kullanımından kaçınılması gerektiğini hatırlatan KBB Uzmanı Fatih Mutlu, "Virüsler antibiyotiğe duyarlı olmayan organizmalar ve mikroplardır, o yüzden üst solunum yolu ..

Bağırsaklarımız neden 'ikinci beynimiz'?

03 Ekim 2018

Hangi organınızda omuriliğinizden daha çok sinir hücresi vardır ve merkezi sinir sisteminizden bağımsız hareket eder? Bağırsak ilk yanıtınız olmayabilir, ancak bağırsaklarımızda milyonlarca sinir hücresi var ve bu yüzden "ikinci beynimiz" adı verilir. ..

Elma sirkesi gerçekten yararlı mı?

03 Ekim 2018

Eskiden beri elma sirkesinin sağlığa yararlı olduğuna dair bir inanç var. Peki bilimsel veriler bunu ne kadar doğruluyor? Sosyal medyadaki paylaşımlara ve internetteki bilgilere bakılırsa sirke neredeyse her derde deva. Beliniz mi ağrıyor? Çözüm sirk ..

DİŞ HEKİMİ TOSUNER 'KANAYAN DİŞ ETLERİNE C VİTAMİNİ'

11 Ağustos 2018

Diş Hekimi Veli Tosuner, kanayan diş etlerine C vitamininin faydalı olduğunu söyledi. Tosuner, “Diş eti kanaması, oldukça sık rastlanılan ve son derece rahatsız edici bir sağlık problemidir. Diş eti kanaması diş eti iltihabının en önemli belirtisidir. Diş eti kanamalarının i ..

UZM. DYT. EFE TORUNBALCI "SICAK YAZ GÜNLERİNDE SIVI TÜKETİMİNE DİKKAT"

11 Ağustos 2018

Sıcak yaz aylarında beslenme ve sıvı tüketimi konusunda önerilerde bulunan Efe Torunbalcı, sıcak yaz günlerinde bol sıvı tüketerek kilo kontrolünün sağlanabileceğini söyledi. Diyetisyen Efe Torunbalcı, yaz sıcaklarında kilo almamak ve sağlıklı beslenebilmek için yapılması ..

ÇAKIR İŞİTME CİHAZLARI SATIŞ VE UYGULAMA MERKEZİ KUŞADASI'NDA AÇILDI

28 Temmuz 2018

Kuşadası'nda sağlık alanında yeni bir işyeri daha hizmete girdi. Şükriye Us tarafından Kuşadası Belediye karşısında Adnan Menderes Bulvarı Efe Fast Food üzeri 2.katta açılan Çakır İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışı işletme sahibi Şükriye Us& ..