Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 15°C
En Düşük : 0°C
Kuşadası Haberleri

Diyetisyen İpek: 'Klasik Türk kahvaltısından vazgeçmeyin'

23 Ocak 2020

Uzm. Dyt. Aysun İpek, sağlık için klasik Türk kahvaltısından vazgeçilmemesi gerektiğini söyledi. Son dönemde çıkan kahvaltı tartışmalarına ilişkin konuşan Liv Hospital Samsun Beslenme ve Diyetetik Kliniğinden Uzm. Dyt. Aysun İpek yapılıp yapılmamasından çok kahvaltının içeriğinde ne ..

Yağ oranı yüksek süt yaşlanma hızını artırıyor

23 Ocak 2020

Yapılan bir araştırma, %1'lik düşük yağlı sütleri, %2'lik sütlerle değiştirmenin, insanların yaşlanma hızı üzerinde belirgin bir etkisi olduğunu ortaya koydu. ..

İdeal kahvenin matematiksel formülü nedir

23 Ocak 2020

Kafeinin, nasıl ayrılarak çözündüğünü gözlemlemek için elektrokimyacı bir ekip, farklı demleme yöntemlerininin metriklerini tahmin etmek ve test etmek adına matematiksel bir model oluşturdu. ..

Soframızda zehir var: Domates, biber ve salatalığın yüzde 15'i zehirli

23 Ocak 2020

Greenpeace Akdeniz'in raporuna göre, Türkiye'de tüketilen domates, biber ve salatalığın yüzde 15'inde yasak pestisit tespit edildi.    Greenpeace Akdeniz, Türkiye'de piyasada satılan domat ..

Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri

07 Aralık 2019

Diyetisyen Perihan Kılıç, kışın tüketilen çaylarının tüketim sıklığı ve pişirme yönteminin sağlık açısından önemine vurgu yaparak, “Bitkinin odun ve kök kısımları pişireceksek eğer kaynatmalıyız. Eğer bitkinin yaprak veya çiçek kısmını kullanacaksak demleyerek yapmalıyız” dedi. ..

Gribe Kalkan Gıdalar

07 Aralık 2019

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Tugba Küçük, vücut direncini yüksek tutmak ve gribe karşı savunma kalkanı oluşturmak için yenilen gıdalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.   Griple mücadelede yenip içilen gıdaların oldukça önemli olduğunu ifade eden Medican ..

Grip aşısı gibi çay... İşte formülü!

07 Aralık 2019

Bağışıklık sistemini güçlendiren zencefil, karanfil ve adaçayı karışımlı kür, grip ve soğuk algınlığına karşı kalkan oluyor.   Kış mevsimi yaklaşırken ö ..

'Yoğurt ve lifli gıdalar, akciğer kanserine karşı koruma sağlıyor'

20 Kasım 2019

Çağımızın hastalığı olarak adlandırılan kanserin günümüzde birçok yaygın türü var. Bunlardan biri de akciğer kanseri. Konu hakkında araştırma yapan bir grup bilim insanı, yoğurt ve lifli gıdalarla beslenmenin akciğer kanseri ris ..

Uzmanlar, hızlı kilo alımına neden olan alışkanlıkları açıkladı

19 Kasım 2019

Beslenme uzmanları, insanların kilo vermelerine engel olan alışkanlıklar listesi hazırladı.   Food News’te yayınlanan makaleye göre, hızlı kilo kaybına yönelik diyetlerin uygulanması ve elde edilen sonucun korunması için diyete de ..

Dünyada şeker tüketimi neden arttı, ne tür önlemler alınabilir?

19 Kasım 2019

195 ülkeden verileri inceleyen tıp dergisi Lancet'in Hastalıkların Küresel Maliyeti 2019 yılı araştırması, "beslenmeyle ilişkili en düşük ölüm oranına" sahip ülkenin İsrail olduğunu ortaya koydu. Medyada "İsrailliler gibi beslenme" konusunda sayısız makale yayınland ..