Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 17°C
En Düşük : 5°C
Kuşadası Haberleri

By: Admin
Pazartesi, 19 Ağustos 2019
1503

Volkswagen fabrikası için bir destek de KUTODER  KUŞADASI  TOKATLILAR  YARDIMLAŞMA   Derneği’nden: Girişimler hemen başlamalı Fabrikayı AYDINA  bekliyoruz ..


KUTODER  KUŞADASI  TOKATLILAR  YARDIMLAŞMA    DERNEĞİ   BAŞKANI   Salman kurt  -  ve  yönetim kurulu  üyeleri   özgür teoman ivgen  - Sebahattin  korkmaz  - Seyfi   Köşker-osman karadağ –uğur özbiber –Alican Talaş-Yılmaz evcil   dernek olarak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun Volkswagen fabrikası yatırımının Aydın'da kurulması çağrısına tam destek verdi  .
Aydın genelinde bir irade oluştuğu takdirde bu yatırımın Aydın’a gelebileceğinin altını çizen başkan  salman kurt   bunun için AYDIN  a   tahsisi için ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini söyledi. Sadece bu fabrikanın 5 bin kişiye istahdam sağlayacağını hatırlatan salman kurt   “Fabrikanın kendi sağlayacağı istihdamın yanı sıra Aydın, otomobil yan sanayisi anlamında da büyük bir ivme kazanacaktır. Sadece bu fabrikanın kurulmasının on binlerce iş imkânı ortaya çıkartacağını şimdiden görebiliriz. Bu yatırım Aydın’ı sanayide bir adım öteye taşıyıp cazibe merkezlerinden birisi haline getirecektir. İstahdama katkısının yanı sıra bir prestij de getireceği için Aydın’a büyük katkısı olacaktır. Bizler,   KUTODER  KUŞADASI  TOKATLILAR  YARDIMLAŞMA    DERNEĞİ   olarak     , Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın çağrısına tam destek veriyoruz ve bu yatırımın Aydın’da yapılması için gerekli tüm desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz.gerek tum  millet  vekillerimize   yazı yazacağız  destek  isteyeceğiz ve  Volkswagen  fabrikası yetkililerinede  mektup yazacağız   Bu yatırımı Aydın’a kazandıracak her girişimin de sonuna kadar arkasındayız. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın çağrısı doğru ve yerindedir. Şimdi, Aydın’a bu yatırımın getirilmesi için ortak bir irade oluşmuşken, gerekli girişimlerin başlamasının zamanı gelmiştir. Doğru adımlarla bu yatırımın Aydın’a geleceğine inancımız tamdır. Girişimler hemen başlamalıdır.” diye konuştu.