Kuşadası Bugün
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
En Yüksek : 14°C
En Düşük : 8°C
Kuşadası Haberleri

MUSTAFA OĞUZKAAN - MALİ MÜŞAVİR

          2016 yılının hiç iyi geçmeyeceği, özellikle kalıcı turistlerin otellerimizi doldurmayacağı sene başında katıldığımız yurt dışı turizm fuarlarından aldığımız izlenimler sonucu az çok tahmin ediliyordu. Ayrıca kurvaziyer gemilerin sayısında azalma olacağı da biliniyordu.

 

          Kuşadası geçimini turizm sektörüne bağlamış bir beldedir. Hemen hemen her şey turizm ile irtibatlıdır. Her sektör kendini turizme endeksli görür her gününü ona göre ayarlar. Turist yoksa Kuşadası’nda hayat durmuş gibidir. Ticaret odamız sezon başlamadan önce Kuşadası’nın iç tanıtımı için çalışmalara başlamış ve sosyal medyada büyük bir tanıtım kampanyasını halen sürdürmektedir. Bu yeterli midir? Okulların kapandığı bugünlerden ve Ramazan Bayramından itibaren sulanan ağacın ne kadar meyve vereceğini hep birlikte göreceğiz. Ancak İzmir Yunan Konsolosluğunun verilerine baktığımızda bu bayram öncesi 7 bin kişinin Yunanistan vizesi aldığını görmekteyiz. Bunun anlamı ise 7 bin kişinin Türkiye yerine tatillerini Yunan adalarında geçireceğini bir başka deyişle tatil için Yunanistan’ı tercih ettiğini görmekteyiz.

 

          Henüz geç kalınmamıştır. İlçe kaymakamı ile Belediye Başkanı, emniyet müdürü ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları bir araya gelerek bir basın toplantısı düzenlemeleri bu toplantıda. Ulusal basına Kuşadası’nın güvenli, ucuz ve kimsenin rahatsız edilmeden tatil geçirebileceği bir belde olduğunu vurgulayarak anlatmaları, tatilini geçirmek isteyenleri Kuşadası’na davet etmeleri uygun olacaktır. Hatta esnafın da katkısı alınarak ulusal gazetelere tam sayfa ilanlar da verilebilir.

Görüntülenme Sayısı: 901

MUSTAFA OĞUZKAAN - MALİ MÜŞAVİR Yazarın Diğer Yazıları