Kuşadası Bugün
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
En Yüksek : 29°C
En Düşük : 18°C
Kuşadası Haberleri

GÜZELÇAMLISPOR ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADI

15 Mayıs 2017

  Aydın 2.amatör futbol liginde mücadele eden ve ligi şampiyon olarak bitirerek 1.Amatör lige yükselen Güzelçamlıspor futbol takımı şampiyonluğunu düzenlenen şampiyonluk kokteylinde kutladı. Yönetim, futbolcular,antrenör ve Güzelçamlıspor taraftarları ..

ÖZEL GÖZDE KUŞADASI HASTANESİ ANNELER GÜNÜNDE YAŞLILARIN YANINDA OLDU

15 Mayıs 2017

            Sağlık alanında önemli bir yatırıma imza atarak  Kuşadası’nda uzman hekim ve kadrosuyla açılan Özel Gözde Kuşadası Hastanesi anneler gününde anneleri yalnız bırakmadı. ..

KUYETA ARŞİVİNDEN EMİN AİLE ÇAY BAHÇESİ

15 Mayıs 2017

Çocukluğumuzdan kalan bir hatıra olduğundan mıdır, nedir; “Emin Aile Çay Bahçesi” beynimin bir köşesindeki kuytusundan arada bir çıkar gelir. İlla ki Emin Aile Çay Bahçesi. Bekârlar gitmez miydi? Bekâr gideni çıkarırlar mıydı? Bilinmez, ama “Aile Çay Bahç ..

TÜRKİYE YAZ BRİÇ ŞAMPİYONALARI KUŞADASI’NDA YAPILDI

15 Mayıs 2017

  Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Briç Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Yaz Briç Şampiyonları Kuşadası’nda yapıldı. “Briç Bir Akıl Sporudur” sloganıyla düzenlenen şampiyonalara Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık yüz spo ..

KUŞADASI’NDA ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

15 Mayıs 2017

  Kuşadası Belediyesi ilçenin üç farklı noktasına kurduğu stantlarla Kuşadalı annelerin Anneler Günü’nü kutladı. Çiçek ve çeşitli hediyelerin dağıtıldığı stantlara Kuşadalı kadınlar yoğun ilgi gösterdi. ..

ÇINAR MAHALLESİ ATATÜRK BÜSTÜNE KAVUŞTU

15 Mayıs 2017

  Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Çınar Muhtarlığı tarafından Çınar Tepe'de yapılan Atatürk Büstü düzenlenen bir törenle açıldı. Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası İlçe Jandarma Komutanı Hasan Şahin, Kuşad ..

ARISOY ŞİİR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

13 Mayıs 2017

    Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenen Geleneksel M. Sunullah Arısoy Şiir Ödülü, F. Özel Arabul Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir kokteylle sahiplerini buldu. Düzenlenen ödül töreninde "Yaşayıp Giderken" adlı dosya il ..

GENÇLERARASI DEĞİŞİM PROGRAMI EĞİTİM SEMİNERİ KUŞADASI'NDA BAŞLADI

12 Mayıs 2017

    Uluslararası Lions Kulüpleri tarafından düzenlenen Gençlerarası Değişim Programı'nı yürüten yönetici ve koordinatörlere yönelik olarak düzenlenen eğitim semineri Kuşadası'nda başladı. ABD, Avrupa ve Türkiye'den 42 yönetici ve koordinatörün katıld ..

GELECEĞİN MUHASEBECİLERİ KUTO’DA BİLGİ ALDI

12 Mayıs 2017

  Davutlar Şukufe Cemal Özbaş Çok Programlı Anadolu Lisesi 10.Sınıf Muhasebe Bölümü öğrencileri Kuşadası Ticaret Odası’nı gezdiler, Oda faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.   Okul Müdür Yardımcısı Neşe Sakallıoğlu ve Muhasebe Finans Öğretmenleri A ..

KUŞADASI’NDA NEDEN KIRMIZI PEŞTAMAL GİYİLİRDİ?

11 Mayıs 2017

Demek ki, 80’lerden itibaren peştamal kullanımı kalmamış. Bu fotoğrafta 78 yılında Holmes Chemberlin tarafından çekilmiş. Yaşlı anneannem bile bu dönemden sonra peştamal kuşanmayı bıraktı. Mevsimine göre mantosunu giyer, başörtüsünü takardı. Neden kırmızı peş ..