Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 31°C
En Düşük : 19°C
Kuşadası Haberleri

AYDIN’A KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

16 Ocak 2014

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın genelinde etkili olması beklenen kuvvetli yağışlara karşı vatandaşları uyardı.   Ege Bölgesi genelinde görülecek yağışların; Muğla, Aydın, İzmir, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir'in Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve ..

ADÜ, KUŞADASI’NDAKİ LİSELERE TANITILDI

16 Ocak 2014

Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) eğitim olanakları, birimleri ve kampus ortamı Kuşadası’nda eğitim gören lise son sınıf öğrencilerine tanıtıldı.     Adnan Menderes Üniversitesi ile Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle lise ..

BARIŞ KOŞUSU KUŞADASI’NDA BAŞLADI

15 Ocak 2014

Dünyanın çeşitli ülkelerinden, farklı kültürden insanları bir araya getiren Sri Chinmoy Oneness-Home “Peace Run (Barış Koşusu)" bu yıl Kuşadası’ndan start aldı.   İsmail Cem Meydan’ında bir araya gelen yaklaşık 100 barış gönüllüsü ellerindeki m ..

KUTO YENİLENEN AKREDİTASYON BELGESİYLE 5 YILDIZLI HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

15 Ocak 2014

KUŞADASI TİCARET ODASI YENİLENEN AKREDİTASYON BELGESİYLE 5 YILDIZLI HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR Kuşadası Ticaret Odası üyelerine, Avrupa Odalarıyla uyumlu olarak, 5 yıldızlı hizmet vermek amacıyla 2010 yılında Akredite Oda olarak çıktığı yolculuğa aralıksız devam ..

ALİ KARA; “ ADAY ADAYLARIMIZIN HEPSİNE ADİL VE EŞİT SEVİYEDEYİZ

14 Ocak 2014

Yerel seçim sürecinde olduklarını ve bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini kaydeden Başkan Ali Kara, "Bizler ilçe teşkilatı olarak, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve bu partiye gönül veren üyelerimiz ile birlikte 11 yıllık Ak Parti iktidarının ülkeye ya ..

KUŞADASI TİCARET ODASI AKTİF BİR YIL GEÇİRDİ

13 Ocak 2014

Geride bıraktığımız 2013 yılında Kuşadası Ticaret Odası’nda yapılanlar ve 2014 yılı hedefleri hakkında program yapımcısı Belma Bircil Özgün’ün sorularını cevaplandıran Akdoğan, Kuşadası çevre yolu ile ilgili görüşlerini de açıkladı. Belma Bircil Özgün’ün, K ..

KUŞADASI'NDA SEÇMEN BELLİ, SEÇİLECEK BELLİ DEĞİL

13 Ocak 2014

Bazı vatandaşlar; "Siyasi partiler hala adaylarını belirleyemiyorsa biz vatandaşlar kime oy vereceğimizi nasıl belirleyeceğiz?" diyor.   Yüksek Seçim Kurulu 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenlerin listelerini askıya çıkard ..

KUŞADASI’NDA YAŞAYAN YABANCILARA, TÜRKÇE KURSU

07 Ocak 2014

Kuşadası Belediyesi tarafından yabancı uyruklulara yönelik Türkçe kurslarına başlatıldı. Kuşadası Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi(KAMEK)’nin, Kuşadası Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirdiği Türkçe kurslarına özellikle ev satın alarak Kuşadası’na yer ..

KUTO VE KUŞADASI GÜVERCİN ARTIK TESCİLLİ

06 Ocak 2014

Kuşadası Ticaret Odası, KUTO adı ve logosu ile, yayın organı Kuşadası Güvercin dergisinin adı ve logosunu tescil ettirdi.   Türk Patent Enstitüsüne geçtiğimiz yıl yapılan başvuru sonucunda, Markaların korunması hakkında 556 Sayılı Kanun Hükmünde kararnameye göre KUTO ..

KUŞADASI TİCARET ODASI’NDAN PLANSIZ ÇALIŞMA TEPKİSİ

06 Ocak 2014

Kuşadası Ticaret Odası, Karayolları tarafından Kuşadası-Selçuk-Söke karayolunun Kuşadası şehir merkezinden geçen bölümündeki yapılan köprülü kavşak çalışmalarına tepki gösterildi. Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, “İlçemizde, Söke-Kuşadası Çevre yolunda yapımına başlanan ..