Kuşadası Bugün
Çok Bulutlu
En Yüksek : 24°C
En Düşük : 10°C
Kuşadası Haberleri

Ehliyetsiz sürücü alkollüyken kaza yaptı; 1 yaralı

07 Nisan 2021

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde ehliyetsiz olan ve aşırı derecede alkollü olan sürücü iş makinesine çarptı. Kazada 1 kişi yaralanırken sürücünün daha önceden alkollü araç kullanmaktan 2 defa ehliyetini kaptırdığı öğrenildi. Kaza, Ege Mahallesi' ..

İMECE-DER’DEN BAŞKAN GÜNEL’E ZİYARET

06 Nisan 2021

  Kuşadası İMECE Dostluk ve Dayanışma Derneği (İMECE-DER) kurucu üyeleri, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Dernek Başkanı Gencay Hükümdar, Belediye Başkanı Ömer Günel’e Aydın’da gerçekleştirdikleri yard ..

ASKİ Kuşadası'nda yatırımlarını sürdürüyor

06 Nisan 2021

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ASKİ) Kuşadası'na yaptığı yatırımlardan biri olan 20 kilometrelik Kirazlı İçme Suyu ve İsale Hattı'nın yapım çalışmaları son sürat devam ediyor. Çalışmalar kap ..

Kuşadası'nda Mezar Taşları Uzman Rehber Eğitimi başladı

06 Nisan 2021

Aydın Turist Rehberleri Odası (ATRO) ve Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği'nin birlikte hazırladıkları TUREB onaylı “ İslam Sonrası Türk Defin Kültürü ve Mezar Taşları Sanatı “ adlı uzman rehber eğitimleri başladı. 5 ..

Kuşadası'nda hafta sonu sokaklar bomboş kaldı

06 Nisan 2021

Kovid-19 pandemisi tüm hızıyla sürerken, renk haritasında Aydın'ın kırmızıya dönmesiyle beraber başlayan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hafta sonunda Kuşadası sokakları bomboş kaldı. Yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlamaya alışkın olan turizm kentind ..

Kuşadası'nda Avukatlar Günü kutlandı

05 Nisan 2021

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında basın açıklamasında bulunuldu.Aydın Barosu, Kuşadası Temsilcisi Av.Emrah Alyanak, ve yönetim kurulu üyeleri avukatlar günü dolayısıyla Kuşadası Adliyesi önünde bir basın açıklaması ..

Kuşadası'nda geri dönüşümde Karekod dönemi

05 Nisan 2021

Sürdürdüğü ‘Sıfır Atık' projesi kapsamında geri dönüşüm çalışmalarına büyük önem veren Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kent genelinde yürüttükleri çalışma ile üzerinde karekod bulunan 200 yeni kafesi eskileriyle değiştird ..

EVCİL HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİMİZ 10 GÜN İÇİNDE YENİDEN ZİYARETE AÇILACAK

05 Nisan 2021

  Kuşadası Belediyesi, bir personelin Covid 19 testinin pozitif çıkması üzerine karantina süresi boyunca ziyarete kapatılan Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Ziyaret yasağının pandemi tedbirleri kapsamında toplum sağlığını korumak amacı ..

Kuşadası'nda yeni 112 istasyonu ve motorize ekip göreve hazır

05 Nisan 2021

Kuşadası Devlet Hastanesi'nin içerisine müstakil 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Sağlık Bakanlığı 2021 yılı yatırım programında onaylandı. 2020 yılı içerisinde Kuşadası ilçesinde 4 ekip ve 1 alt ekip ile hizmet vermekteyken Sağlık Bakanlı ..