Kuşadası Haberleri

DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ KUTO’DA YAPILDI

12 Ekim 2018

    Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçılar Birliği işbirliğiyle, Kuşadası Ticaret Odası ev sahipliğinde Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri yapıldı. Ticaret Baka ..

DOÇ. DR. İ. RAİKA DURUSOY “ELEKTROMANYETİK ALANLAR VE HALK SAĞLIĞINI ANLATTI

12 Ekim 2018

ÇARŞAMBA SÖYLEŞİLERİNİN BU HAFTAKİ KONUĞU DOÇ. DR. İSABEL RAİKA DURUSOY ONMUŞ OLDU Çarşamba Söyleşilerinin bu haftaki konuğu; Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olan Doç. Dr. İsabel Raika Durusoy Onmuş oldu. ..

ARAS'IN İSMİ KÜTÜPHANE'DE YAŞATILACAK

12 Ekim 2018

Bilindiği üzere Kuşadası'nda yaşayan ve babasının tedavi masraflarının karşılanması için kitap yazıp "Aras bebek için bir kitap da sen al" kampanyası başlattığı 4 yaşındaki Aras Büyüktanır, yaşam mücadelesini kaybetmişti. Baba Özgür Büyüktanır g ..

KUŞADASI'NIN BARIŞ GÜVERCİNİ ALMANYA'DA KALICI OLDU

11 Ekim 2018

Kuşadalı 6 genç, Kuşadası’nın Almanya’daki kardeş şehri Marl’da barışı temsil eden ve Kuşadası’nın sembolü olan güvercinlerin vurgulandığı "Marl için Barış Güvercinleri" projesi" kapsamında düzenlenen gençlik toplantısı ile atölye çalışmasına katıldı. ..

KUŞADASI BELEDİYESİ'NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM DESTEĞİ

11 Ekim 2018

Kuşadası Belediyesi tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ihtiyaç sahibi ailelerin üniversiteye giden çocuklarına eğitim desteği verilecek. Ailelerin ve öğrencilerin destekten yararlanabilmek için 9 Kasım tarihine kadar Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürl ..

KESO'DAN KILIÇ HOLDİNG YÖNETİM KURULUNA ANLAMLI ZİYARET

09 Ekim 2018

Kuşadası körfezini balıklandırma etkinliği kapsamında körfeze salınan 6 bin adet yavru balığı temin edilmesinde hiç bir maddiyat almadan katkı veren, merkezi Milas Akarca' da bulunan yavru balık kuluçkahane üretim tesislerinin Avrupa'nın en büyük üretim tesisi  Kılıç Hold ..

Kuşadası Belediyesi kadın ve yetişkin tiyatrosu seçmeleri tamamlandı

09 Ekim 2018

Erkan Yücel Sahnesi'nde yapılan seçmelerde kursiyer olmak isteyen adaylar, jüri karşısında yeteneklerini sergiledi. Kuşadası Belediyesi tarafından yetenekli oyuncular yetiştirmek amacıyla kurulan Kadın ve Yetişkin Tiyatroları için başvuruların ..

“RENKLER, RENKLERE, RENKLERLE” SERGİSİ İBRAMAKİ’DE AÇILDI

09 Ekim 2018

  Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi, Mehmet Arslan Güven’in “Renkler, Renklerle, Renklere” isimli sergisine ev sahipliği yapmaya başladı. Güven’in, Goethe’nin renk teorisini temel alarak, fotoğraf kareleri üzerinde uyguladığı kimi özgün ..

KARDEŞ ŞEHİR MARL’DA KUŞADASI’NA BÜYÜK İLGİ

09 Ekim 2018

  Kuşadası Belediyesi, ilçenin Almanya’daki kardeş şehri olan Marl’da düzenlenen Volk Park Fest’e katıldı. Festivale Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (KUŞAKK) ile birlikte katılan Kuşadası Belediyesi, açtığı stantla ilçenin tanıtımını ya ..

TURİZMCİLER 2019 İÇİN PARTİDE BULUŞTU

08 Ekim 2018

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneğinin (KODER) turizmcilerle birlikte ‘2019’a El Ele' diyerek açık hava partisinde bir araya geldiler. Ramada Resort Otel Omega Arenada yapılan partiye, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Belediye Başkanı Özer Kayalı, Ticaret ..