Kuşadası Haberleri

Kuşadası’nda havuza giren 26 yaşındaki mühendis boğuldu

18 Haziran 2018

    Edinilen bilgiye göre, Kuşadası-Söke karayolu üzerindeki Bilge Kent Sitesi’nin havuzuna giren metalürji mühendisi Arslan Doğan boğulma tehlikesi geçirdi. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ..

ÖYKÜ YAZARI AKGÜN: 'BU ÜLKENİN TEK KURTULUŞU OKUMAK VE OKUTMAKTIR'

14 Haziran 2018

Yakın bir zaman önce Halil Akgün'den Öyküler III isimli öykü kitabını yayımlayan Kuşadalı öykü yazarı Halil Akgün, kendisine takdir belgesi getiren öğrencilere birinci kitabını hediye etmeye devam ediyor. Kampanya ile ilgili düşüncelerini dile getiren Kuşadalı yazar; “Kampanyayı ..

GÜRKAN GÜNAYDIN EKODOSD'DA SÖYLEŞİ YAPTI

14 Haziran 2018

Çarşamba Söyleşilerinin bu haftaki konuğu ADÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yapan Dr. Fzt. Gürkan GÜNAYDIN oldu. E. Prof. Dr. Hüseyin Cahit ŞAT, ADÜ Patoloji Bölümünden Prof. Dr. Serap BİRİNCİOĞLU, ..

29 öğrenciye ’Kodu Cup 2018’ eğitimi verildi

13 Haziran 2018

    Öğrenciler eğitim sonrasında elde edilen veriler ile 30 Haziran’a kadar yarışmaya başvuru yapacak. Kuşadası Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Habitat Gönüllü Eğitmeni Ozan ..

Tüllüşah Vadisi’ne Türk Koruma Eylem Planı gezisi

13 Haziran 2018

    Geziye Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Aydın Şube Müdürü Özcan Mersin, DKMP Mühendisi İstemihan Kahreman, ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr ..

TÜLLÜŞAH VADİSİ’NE “TÜR KORUMA EYLEM PLANI” GEZİSİ

13 Haziran 2018

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’de nesli tehlike altında olan türlerin ko ..

KAYALI MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

13 Haziran 2018

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Mahallelerde yaşanan sorunların ve çözüm yollarının ele alındığı toplantıya birim müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı. Kuşadası Belediyesi Encümen Salonu'nda düzenlenen toplantıya Başkan Kayalı& ..

CUMHURİYET MAHALLESİ TAKSİM SOKAK’TA SICAK ASFALT ÇALIŞMASI

13 Haziran 2018

Kuşadası Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi Taksim Sokak’ta sıcak asfalt çalışmasına başladı. Hafriyat, zemin düzenleme ve bordür çalışmasının ardından 140 ..