Kuşadası Bugün
Çok Bulutlu
En Yüksek : 24°C
En Düşük : 10°C
Kuşadası Haberleri

BAŞKAN ÖMER GÜNEL YENİDEN ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ ENCÜMEN ÜYESİ OLDU

09 Nisan 2021

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Ankara’da düzenlenen Enerji Kentleri Birliği 2021 Yılı Nisan Ayı olağan meclis toplantısında yeniden encümen üyeliğine seçildi. Başkan Ömer Günel, Kuşadası’nın sahip olduğu jeotermal kaynakları sağlık ..

Denizlili Müzisyen, Kuşadası için beste yaptı

09 Nisan 2021

Almanya'da yaklaşık 33 yıl yaşadıktan sonra memleketine dönen amatör sanatçı Şenol Dağdelen, Kuşadası için beste yapıp seslendirdi. Dağdelen, ‘Ada'ya gel Ada'ya' adlı şarkısına klip çekeceğini belirtti. Almanya'da 33 yıl ..

Kuşadası'nda 36 yıldır yöresel pantolon dikiyor

09 Nisan 2021

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 36 yıldır terzilik yapan Nuri Sünnetçi, özellikle Yörüklere özgü yöresel kıyafetlerin (Külot Pantolon) dikimi ile geçimini sağlıyor. 6 yıldır eleman bulamadığı için mesleğin sonra ermesinden korktuğunu belirten Sünnetçi, her ne pahası ..

Acil Müdahele Timleri 7/24 görevde

09 Nisan 2021

Kuşadası Belediye Başkan Vekili Ali Kotan, kent genelinde yaşanabilecek olumsuzluklara anında çözüm bulmak amacıyla kurulan Acil Müdahale Koordinasyon Birimi'nin çalışmalarını yerinde inceledi. Birim müdürü ve sahada görevli personelden çalışmalar hakkında ..

KUŞADASI’NIN GEÇMİŞİNE IŞIK TUTACAK PROJE İÇİN İLK ADIM ATILDI

08 Nisan 2021

  Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Adalızade Mezarlığı’nda bulunan Osmanlı dönemine ait mezar taşlarının özel bir alanda sergilenmesi için ilk adımı attı.Kentin tarihine ışık tutacak olan proje kapsamında mezar taşlarıdikkatli ve titiz bir biçimde yerlerinden sökülerek env ..

ACİL MÜDAHALE TİMLERİ 7/24 GÖREVDE

08 Nisan 2021

  Kuşadası Belediye Başkan Vekili Ali Kotan, kent genelinde yaşanabilecek olumsuzluklara anında çözüm bulmak amacıyla kurula ..

MALİ DİSİPLİN DOĞRU BÜTÇELEME İSTİKRARLI BÜYÜME

08 Nisan 2021

  Son 5 yılın gerçekleşen bütçe rekorunu kıran Kuşadası Belediyesi, elde ettiği mali istikrar ile kredi notunu yükseltmeyi de başardı. Geçmiş yıllardan artarak gelen kredi borçları sebebi ile yeni kredi alamaz hale gelen Kuşadası Belediyesi’nin kredi karnesi düzeltilere ..

Kuşadası'nda 5 otele korona virüs denetimi

07 Nisan 2021

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde polis ekipleri yaptıkları baskında korona virüs tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle 5 otele ve 60 otel müşterisine toplamda 74 bin 814 TL ceza kesti. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yayınlanan bir videodan yola çıkan Kuşadası İlçe Emniyet ..

KUŞADASI’NDA RAMAZAN ÖNCESİ FIRIN DENETİMİ

07 Nisan 2021

  Kuşadası Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi fırınlarda hijyen ve gıda güvenliği denetimi yaptı. Gıda ürünü satışı yapan işletmelere yönelik kontrollerin Ramazan boyunca devam edeceği belirtildi. Kuşadası Belediyesi, vatandaşların hijyenik ve sağlıklı gıdaya ul ..

KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN 2020 FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

07 Nisan 2021

  Kuşadası Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel başkanlığında yapıldı. 2020 yılı faaliyet raporunun oy çokluğu ile kabul edildiği toplantıda konuşan Başkan Ömer Günel “Kentimiz için canla başla çalışan tüm mesai arkadaşlarım ..