Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 19°C
En Düşük : 6°C
Kuşadası Haberleri

Ölü deniz kaplumbağası kıyıya vurdu

22 Şubat 2020

Kuşadası Seçkin Sitesi Plajı'nda, bir deniz kaplumbağası ölü olarak bulundu. Kaplumbağanın Caretta caretta türü olduğu tespit edildi. Yapılan kontrollerde herhangi bir yara ve kesi izine rastlanmadı. Körfezde avlanan trol teknelerinin ağlarına ..

KUŞADASI BELEDİYESİ ELAZIĞ VE MALATYA'DAKİ AİLELERİN YARDIMINA KOŞTU

31 Ocak 2020

KUŞADASI’NDAN ELAZIĞLI 15 AİLEYE DAHA YARDIM GİDECEK Kuşadalı kamu görevlilerinden oluşan bir heyet, merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6.8 şiddetindeki depremde evlerini kaybeden veya yıkılma tehlikesi nedeni ile konutlarına giremeyen vatandaşları çadırlarında ..

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL: 'BİR ARADA SAYGIYLA'

31 Ocak 2020

BAŞKAN ÖMER GÜNEL’DEN “BAYRAĞA SAYGI” ÇAĞRISI Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda Yunan milletvekili Ioannis Lagos tarafından Türk bayrağının yırtılması üzerine tüm Kuşadalıları evlerine, dükkânlarına Türk bayrağı a ..

Kuşadası Körfezinde 38 düzensiz göçmen yakalandı

31 Ocak 2020

Kuşadası Körfezinde yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Sisam adasına kaçmaya çalışan hareket halindeki lastik bot içerisinde 38 düzensiz göçmen yakalandı.   Kuşadası ilçesi açıklarında görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından tespit edilen hareketli lastik bot durdur ..

ADA'DA LİDER DEĞİŞMEDİ

27 Ocak 2020

Amatör Süper Lig’de zirve mücadelesi veren Kuşadasıspor ve Didimspor karşılaşması 2-2’lik beraberlikle sonuçlandı. Aydın Amatör Süper Lig 1.Grup’ta mücadele eden lider Didimspor ve takipçisi Kuşadasıspor, 11.Haftada kozlarını Kuşadası Özer Türk Stadyumund ..

KUŞADASI'NDA İNTİHAR GİRİŞİMİ

27 Ocak 2020

Olay saat 13.00 sıralarında Türkmen Mahallesi Denizel sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre evde tek yaşayan Eray E. (25)‘den bir süredir haber alamayan eski eşi merak içerisinde çilingir yardımıyla eve girdi. Evde yoğun bir gaz kokusu alan kadın, eski eşinin yerde hareketsiz ..

KUŞADASI’NDA SIFIR İŞGALİYE UYGULAMASINDAN TAVİZ YOK

23 Ocak 2020

Sıfır işgaliye uygulamasından taviz vermeyen Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, son 10 aylık dönemde kamuya ait alanları ve kaldırımları işgal eden 407 kişi hakkında yasal işlem yaptı. Kuşadası esnafı ve vatandaşlar, Zabıta Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen düzenli denetimle ..

SÖMESTR TATİLİNİN İLK HEDİYESİ KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN

18 Ocak 2020

  Kuşadası Belediyesi kentte yaşayan çocukların sömestr tatillerini keyifli bir şekilde geçirmeleri için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Sömestr tatili boyunca 3 farklı tiyatro oyunu Kuşadası Belediyesi Erkan Yücel Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak. Kuşadası Bel ..

KUŞADASI BELEDİYESİ'NDEN 2019 YILINDA SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

18 Ocak 2020

  Kuşadası Belediyesi, Ömer Günel başkanlığında sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü başarılı çalışmalarla 2019 yılına damgasını vurdu. Sosyal Yardım İ ..

HOŞ GELDİN BEBEK KAMPANYASI İLE AİLELER ZİYARET EDİLDİ

18 Ocak 2020

  Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, 2019 yılında ilçede dünyaya gelen bebekleri de ziyaret etti. Bu iş için özel olarak görevlendirilen personel, “Hoş Geldin Kuşadalı Bebek” projesi adı altında ev ve hastanelere giderek bebeğin ailesine içerisinde ..