Kuşadası Haberleri

Kuşadası’nda seyir halindeki araçta yangın

23 Temmuz 2018

    Edinilen bilgiye göre, Kuşadası’nın önemli ana arterlerinden biri olan ve hem insan hem de araç yoğunluğunun yaşandığı İnönü Bulvarı’nda seyir halinde olan M.C. yönetimindeki 35 MN 6578 plakalı araç bir anda y ..

Kuşadası’nda hafta sonu yoğunluğu

23 Temmuz 2018

    Kuşadası’nda hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Otellerin havuzları ile plajlar doldu, Dilek Yarımadası Milli parkı yoğunluk nedeniyle araç girişine kapatıldı. Turizm sezonunun en yoğun günlerini yaş ..

Kuşadası’nda 42 kaçak göçmen yakalandı

23 Temmuz 2018

    Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Kuşadası Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’na bağlı ekipler, sabah 06.45 sıralarında Aslan Burnu koyunun batısında hareket halindeki bir lastik bot tespit etti. Lastik bo ..

Turist gemilerinin gözdesi Kuşadası

21 Temmuz 2018

    Edinilen bilgiye göre, bu yılın ilk yarısında Ocak-Haziran döneminde ocak-mayıs döneminde Türkiye’deki 7 limana toplam toplam 86 turist gemisi yanaştı. Bu gemilerle Türkiye’ye uğrayan 45 bin 917 yolcunun 35 bi ..

Kuşadası’nda çocuklar için yaz etkinlikleri devam ediyor

21 Temmuz 2018

    Son olarak Soğucak Mahallesi Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe katılan çocuklar gerçekleştirilen çeşitli aktivitelerle gönüllerince eğlendi. Kuşadası Belediyesi Drama Eğitmeni Mehmet Turan koordinatörlüğünde düzenlen ..

Kuşadası’nda şüpheli bir kişi silah ve mermiyle yakalandı

21 Temmuz 2018

    Edinilen bilgiye göre, Kuşadası şehir merkezinde rutin devriye görevi yapan Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, Camikebir Mahallesi Öge Sokak’ta durumundan şüphelendikleri bir kiş ..

Kuşadası’nda uyuşturucu operasyonu; 3 gözaltı

20 Temmuz 2018

    Edinilen bilgiye göre, Kuşadası ilçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele(KOM) Grup Amirligi ekiplerinin yapmış olduğu çalışmada, Kuşadası Değirmendere Mahallesinde bir sitede daha önce belirlenen bi ..

KOMER olağan genel kurulu yapıldı

20 Temmuz 2018

  TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Barbaros Bağlıkaya KOMER’in yeni başkanı seçildi. Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen KOMER genel kurulunda 2017 yılı faaliyet raporu görüşüldü, ardından yeni başkan ve yönetim kurulu üyele ..

Bildiriminde bulunmayan 8 işlemeye 83 bin lira ceza kesildi

18 Temmuz 2018

    Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından günübirlik evler, özel veya resmi her türlü konaklama tesislerine ilişkin olarak 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu kapsamında yapılan kontrol ve denetimlerde kol ..

Kuşadası Körfezi’nde 15 kaçak göçmen yakalandı

18 Temmuz 2018

    Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Sahil güvenlik ekipleri Kuşadası Körfezi Gümüldür açıklarında lastik bir bot içerisinde Yunanistan’ın Sisam adasına kaçmaya çalışan bir grup kaçak göçmen tespit etti. ..