Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 31°C
En Düşük : 19°C
Kuşadası Haberleri

YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar

 

Geçtiğimiz yıl Süper Amatör Kümede şampiyon olup bir üst lig olan BAL’a (Bölgesel Amatör Lig) yükselen Kuşadası Gençlikspor yarın (Salı) Aydın Adnan Menderes stadında play out maçına çıkacak. Sezon başında yönetimiyle, teknik kadrosuyla, yapılan transferlerle oluşturulan futbolu ve taraftarlarıyla 3. Lige çıkma ümidi ile yola çıkıldı. Ancak sezon içerisindeki yaşanılan olumsuzluklar, şanssızlıklar, hakem faktörleri sonucu takımın BAL Liginde kalması son maça kaldı.


Kuşadası Gençlikspor yönetimi, teknik kadro ve futbolcuları elindeki imkanlar karşılığında ligde şampiyon olmak ve sonrasında da ligde kalmak için saha içi ve dışında varlıklarını ortaya koydular.

 

Bölgesel Amatör Ligde statü gereği ligi Aydın ilinden birinci bitiren ya şampiyon olarak bir üst lige ya da şampiyon olmazsa aynı ligde kalıyor. Ligi ikinci bitiren takım ise süper amatör ligde ikinci olan takımla düşme kalma maçı oynuyor, üçüncü olan takım ise süper amatör kümeye düşüyor. Bu sene Sökespor Bal Ligi’nde Aydın’da birinci, Kuşadasıspor ikinci , Bozdoğan Belediyespor ise üçüncü olup ligden düştü.

 

Kuşadası Gençlikspor yarın (Salı) saat 15.00’de Aydın Adnan Menderes stadında Süper Amatör kümede ikinci olan Yıldızspor ile play out maçına çıkacak.

 

Maçı İzmir Bölgesi’nden Sefa Can Meral yönetecek. Siyah-Beyazlılar yarın YIldızspor’u yenip Bölgesel Amatör Lig’e devam demek edecek. Kuşadası Gençlikspor taraftarının gücü takıma doping olacak.

 

Yarın Kuşadası Belediyesi önünden saat 13.00’te Aydın’a çok sayıda otobüs kaldırılacak. Kuşadasıspor taraftarının her sezonki gibi Aydın’a çıkarma yapması bekleniyor. Özel araçlarıyla da maça gidecek olan Kuşadasıspor taraftarı da düşünülürse toplam 1.500 Kuşadası Gençlikspor futbolsever tribünde yerini alacak.

 

Ligden kalındıktan sonra fazla zaman kaybetmeden gerekli çalışmaların yapılarak gelecek senenin takım yönetici ve oyuncuları profili tekrar oluşturulmalıdır. Bu takımın hakkı amatör ligler değil profesyonel liglerdir. Kuşadasıspor camiası gerek tesisleri, gerekse de taraftarlarıyla daha büyük başarıları hak etmektedir. Gelecekte hepbirlikte siyah beyaz ve şampiyonluklu günlerde görüşmek dileklerimle,...

Görüntülenme Sayısı: 392

YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar Yazarın Diğer Yazıları