Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 31°C
En Düşük : 19°C
Kuşadası Haberleri

By: Admin
Perşembe, 11 Ekim 2018
776

Kuşadası Belediyesi tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ihtiyaç sahibi ailelerin üniversiteye giden çocuklarına eğitim desteği verilecek.


Ailelerin ve öğrencilerin destekten yararlanabilmek için 9 Kasım tarihine kadar Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvurması gerekiyor.

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Geçtiğimiz yıllarda yapılan yardımlara yoğun talep olduğunu söyleyen Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüsnü Yalçın, “Ancak Kredi Yurtlar Kurumundan karşılıksız burs veya geri ödemeli öğrenim kredisi alan öğrenciler belediyemizin öğrenim yardımından yararlanamayacak. Tüm başvurular tek tek incelenecek ve istenilen tüm şartları taşıyan öğrencilerimiz belirlenecek. Gönül isterdi ki, tüm başvuran öğrencilerimize destek sağlayalım. Ancak kanunların belirlediği bazı şartlar var. Her yıl olduğu gibi bu yıl da maddi durumu iyi olmayan öğrencilere her ay düzenli olarak eğitim yardımı yapacağız” dedi.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

Öğrenim yardımı için önce belediyeden öğrenim yardım başvurusu ile birlikte inceleme ve araştırma belgesi alınması gerekiyor. Bunlara ek olarak öğrenciye ait yeni dönem öğrenci belgesi, bir adet fotoğraf, anne ve babanın nüfus cüzdan fotokopisi ile gelir belgesi, çalışan anne babanın maaş bordrosu, emekli ise bankadan alınacak emekli maaş dökümü, çalışmıyor ise muhtardan alınacak fakirlik belgesi, ailede özürlü varsa özürlü sağlık raporunun fotokopisi, şehit ve gazi yakınıysa kimlik kart fotokopisi ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne müracaat edilebileceği vurgulandı.

Geçtiğimiz yıl bu destekten yararlanan öğrencilerin dilekçe ile birlikte yeni dönem öğrenci belgesi ile müracaatları kabul edilecek. Eksik ya da yanlış bildirim olan evraklar kabul edilmeyecek.