Kuşadası Haberleri

BUZLAR ÇÖZÜLMEDEN

24 Mayıs 2013

Güzelçamlı'da öğretmenler ile veliler “Buzlar Çözülmeden” oyununu sahneledi Güzelçamlı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri tarafından hazırlanan “Buzlar Çözülmeden” isimli tiyatro oyunu Güzelçamlı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu sal ..

DENİZ SUYU İLE YAPILAN SULUBOYA RESİMLER SERGİLENDİ

24 Mayıs 2013

Ayşe Eryıldız, evinin önündeki sahilden aldığı deniz suyu ile yaptığı suluboya resimleri Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisinde sergiledi. Ankara’da aldığı resim eğitiminden sonra Kuşadası’na yerleşen Ayşe Eryıldız, Kuşadası’nın havasından suyunda ..

TUNA ÖTENEL

19 Mayıs 2013

Tuna Ötenel (d. 1947, İstanbul), Türk bir caz müzisyenidir.   Bulgaristan göçmeni bir ailenin oğlu olarak 1947 yılında İstanbul'da doğdu. 5 yaşında piyano çalmaya başladı. 1959'da Ankara Devlet Konservatuarı ..

Şiir; Ne güzel insanlar vardı eskiden.

07 Mayıs 2013

Ne güzel insanlar vardı eskiden. Çocukluğumuzu kaplamışlardı. Bize masal anlatırlardı Cinlerden, perilerden. Büyük anneler, büyük babalar vardı. O zaman hepsi uzaktı ölümden. Hem sevdirir hem korkuturlardı. Acı hikâyeleri bile tatlı başlardı ..

Bu hafta vizyona 9 yeni film giriyor.

07 Mayıs 2013

Bu hafta vizyona 9 yeni film giriyor.  Iron Man 3 hafatanın merakla beklenen filmi olurken. Ferhan Şensoy uzun süre aradan sonra beyazperdeye geri dönüyor. Dizilerden tanıdğımız ünlü isimlerin oynadığı Bir Hikayem Var var ise haftanın bir başka dikkat ..

'Dijital kölelik' hastalık sebebi

27 Nisan 2013

Telefon ve bilgisayarlar sayesinde her an ulaşılabilir olmak sağlığı tehdit ediyor. Çalışma saatlerinin bu nedenle oldukça uzadığını söyleyen uzmanlar, sınır konulmasını öneriyor Alman Enformasyon Ekonomisi, Telekomünikasyon ve ..

Yunan Yazar, Şair, Siyasetçi ve Filozof

27 Nisan 2013

20. yüzyılın en önemli Yunan felsefecisi olduğu ve eserleri yabancı dillere en çok çevrilmiş olan Yunan yazarlardan olduğu düşünülmektedir. Fakat şu anki şöhretine, 1964 yılında gösterime girmiş olan Michael Cacoyannis'in yönetmiş olduğu Zorba the Greek adlı sinema filmiyle kavuşmuştur ..