Kuşadası Bugün
Sıcak
En Yüksek : 38°C
En Düşük : 22°C
Kuşadası Haberleri

LATMOS BELGESELİNİN AYDIN GALASI YAPILDI

28 Mart 2017

Antik adı Latmos olan Beşparmak Dağları’nın doğal ve kültürel değerlerini tanıtan, eşsiz güzellikteki doğasında maden ocaklarının yarattığı tahribatların açtığı yaraları gözler önüne seren LATMOS belgeselinin galası Aydın Şükran Güngör - Yıldız Kenter Kültür Merkezinde yapıld ..

Matematik yorgunluğunu edebiyat ile atıyor

25 Şubat 2017

İŞİ MUHASEBE, HOBİSİ EDEBİYAT   Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 30 yıllık muhasebeci Halil Akgün, işi muhasebenin yorgunluğunu edebiyat ile atıyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Halil Akgün, küçük yaşta ..

Efeler’de Türk halk müziği korosu kuruluyor

18 Ocak 2017

Efeler Belediyesi Türk halk müziği korosu kurmak için kolları sıvadı.   Sanatın ve sanatçının yanında olduğunu düzenlediği çeşitli etkinlikler ile gösteren Efeler Belediyesi bu sefer müzik alanında kendini gösterecek. İlçedeki gönüllü vatandaşlardan oluşturulacak ola ..

Yusuf Nalkesen ve Egeli Bestekârlar Konseri büyüledi

28 Aralık 2016

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıck Mehmet Yüzügüler Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen Yusuf Nalkesen ve Egeli Bestekârlar Konserini Nazilli’nin yeni Kaymakamı İbrahim Küçük ile izledi. Mustafa Dinçkol’un yönettiği Güzin Cabbar’ın Sunumu ile gerçekleşen N ..

Efeler Belediye Tiyatrosu’nun ilk oyunu ayakta alkışlandı

27 Aralık 2016

Efeler Belediye Tiyatrosu ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ isimli tiyatro oyunu ile perdelerini sanatseverlere açtı. Oyun sonunda izleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı.   Efeler Belediyesi bünyesinde oluşturulan ‘Efeler Belediye Tiyatr ..

Sanatını duvarlara resmediyor

27 Aralık 2016

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan seramik sanatçısı Güler Ünlü, sanatını duvarlara resmediyor. Efeler’de kendi atölyesinde ürettiği seramiklerle doğa, insan ve hayvan figürlerini konut ve bahçe duvarları ile kaldırım ve yaya yollarına seramik parçalarıyla resmett ..

ADÜ’de uluslararası resim ve heykel sergisi düzenlendi

26 Aralık 2016

Adnan Menderes Üniversites, 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen uluslararası resim ve heykel sergisi beğeni topladı. Adnan Menderes Üniversites, 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında ADÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şükrü Kara t ..

Halk Oyunları Topluluğu Nazilli’nin kültür elçisi oldu

26 Aralık 2016

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi Halk Oyunları topluluğunu Ahmet Şensan Kültür Merkezi Kapalı Düğün Salonundaki çalışmaları sırasında ziyaret etti. Olağan ziyaretlerinden farklı bir ziyarette bulunan Başkan Haluk Alıcık, Toplulukta uzun yıllar oyunculuk yapmış üyele ..

Didimli fotoğraf tutkunu ödül kazandı

23 Aralık 2016

İzmir Kuş Cenneti 2. Foto Safari-Fotoğraf Yarışması fotoğra ..

Sökeli yazar 38 yıllık çalışmasını Necip Fazıl ödülüyle…

23 Aralık 2016

Günlük hayatta kullandığımız kelimelerden Eski Türkçe’ ye kadar Türk diline ait 310 Bin sözcük içeren, 10 ciltlik dev eser ‘Ötüken Türkçe Sözlük’ün Sökeli yazarı Yaşar Çağbayır’a bir büyük ödül. Sökeli yazar Yaşar Çağbayır, Star Gazetesi tarafından bu yıl 3.’s ..