Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 18°C
En Düşük : 7°C
Kuşadası Haberleri

ADÜ’de uluslararası resim ve heykel sergisi düzenlendi

26 Aralık 2016

Adnan Menderes Üniversites, 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen uluslararası resim ve heykel sergisi beğeni topladı. Adnan Menderes Üniversites, 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında ADÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şükrü Kara t ..

Halk Oyunları Topluluğu Nazilli’nin kültür elçisi oldu

26 Aralık 2016

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi Halk Oyunları topluluğunu Ahmet Şensan Kültür Merkezi Kapalı Düğün Salonundaki çalışmaları sırasında ziyaret etti. Olağan ziyaretlerinden farklı bir ziyarette bulunan Başkan Haluk Alıcık, Toplulukta uzun yıllar oyunculuk yapmış üyele ..

Didimli fotoğraf tutkunu ödül kazandı

23 Aralık 2016

İzmir Kuş Cenneti 2. Foto Safari-Fotoğraf Yarışması fotoğra ..

Sökeli yazar 38 yıllık çalışmasını Necip Fazıl ödülüyle…

23 Aralık 2016

Günlük hayatta kullandığımız kelimelerden Eski Türkçe’ ye kadar Türk diline ait 310 Bin sözcük içeren, 10 ciltlik dev eser ‘Ötüken Türkçe Sözlük’ün Sökeli yazarı Yaşar Çağbayır’a bir büyük ödül. Sökeli yazar Yaşar Çağbayır, Star Gazetesi tarafından bu yıl 3.’s ..

Orhan Kemal’in oğlu Efeler’deki edebiyat tutkunlarına babasını anlattı

16 Aralık 2016

Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden olan Orhan Kemal Efeler Belediyesi tarafından düzenlenen panel ile anıldı. ..

Didim Sanat Tiyatrosu ilk oyununu sahneledi

05 Aralık 2016

Didim Sanat Tiyatrosu, iki perdelik komedi türündeki “Yarası Olana” adlı oyunu sahneledi.   Akıl hastanesinde kendilerini sağlıklı sanan bir gurup hastanın durumlarının anlatıldığı oyun, 9-16-23 ve 30 Aralık günlerinde yeniden sahnelenecek.   ..

Kuyucaklı öğrenciler tiyatroyla buluştu

01 Aralık 2016

Kuyucak Belediyesi, ilçe merkezi ve Pamukören Mahallesi’nde yaşayan anaokulu ve ilkokul öğrencilerini tiyatro ile buluşturdu.   Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Kuyucak ilçe merkezi ve Pamukören’deki anaokul ve ilkokul öğrencilerini Aydın Çocuk Tiya ..

Efeler’de resim sergisi ilgi gördü

29 Kasım 2016

Aydın’ın Efeler ilçesinde ressam Mehmet Emin Acun’un ziyarete açılan yedinci kişisel resim sergisi yoğun ilgi gördü.   Milli Aydın Bankası Salonun da düzenlenen resim sergisi açılışın da konuşan ressam Mehmet Emin Acun, son iki yıldır portre ağırlıklı res ..

Yazar Bekir Aygül, Vali Koçak’a kitaplarını takdim etti

25 Kasım 2016

Aydınlı yazar Bekir Aygül, bugüne kadar yazmış olduğu kitaplarını Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’a takdim etti. ..

Aydın Büyükşehir Tiyatrosu il genelinde sahne alıyor

21 Kasım 2016

Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2016-2017 sezonunda il genelinde sahne alıyor. “Ceviz ile Karınca Dost Olunca’ isimli ..