Kuşadası Bugün
Sıcak
En Yüksek : 38°C
En Düşük : 22°C
Kuşadası Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018 Özel Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

09 Ocak 2019

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 1979 yılından beri her yıl dağıtılan ve 2016 yılından itibaren de “Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri” adıyla anılan büyük ödüllerin bu yılki sahipleri belli oldu. Seçkin eserleri ve ö ..

'Zenofobi-Yabancı Düşmanlığına Felsefi Bir Yaklaşım' çıktı

09 Ocak 2019

Feyza Şule Güngör’ün yeni kitabı “Zenofobi-Yabancı Düşmanlığına Felsefi Bir Yaklaşım” çıktı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Feyza Şule Güngör'ün yeni kitabı “Zenofobi-Yaba ..

Günde ortalama 7 dakika kitap okuyoruz

09 Ocak 2019

Avrupa ülkelerindeki günlük kitap okuma oranları belli olurken, Türkiye’nin günde 7 dakika kitap okuma oranıyla orta seviyelerde yer aldığı görüldü. Medya takibinin önde gelen kurumu Ajans Press, günlük kitap okuma sürelerini ..

Psikolog Narin Cangir'in 'Offline: Çevrim Dışı' adlı kitabı raflarda

03 Ocak 2019

Psikolog Narin Cangir’in 'Offline: Çevrim Dışı' adlı kitabı raflardaki yerini aldı. Yeni nesle farklı ve etkili bir yol haritası çizmek isteyen Psikolog Narin Cangir'in hayata dair gördüklerini, duyduklarını, düşün ..

En çok izlenen 10 Türk filmi! İşte tüm zamanların en iyi 10 Türk filmi

03 Ocak 2019

Sinemaseverler tarafından en çok izlenilen 10 Türk filmini sizler için derledik. Son dönemde bu listeye giren en dikkat çekici film 5 milyon seyirciyi geçerek Oscar adayı da olmayı başaran 'Ayla' filmi oldu. Yine 2018 başlında vizyona giren Cem Yılm ..

Lionello Venturi'nin Resme Nasıl Bakılır adlı kitabı raflarda

03 Ocak 2019

Resim ve Ressamlar sanat tarihçisi Lionello Venturi’nin Giotto’dan Chagall’a pek çok ressamın eserlerinin ele alındığı adlı kitap raflardaki yerini aldı. Resme bakmak konusunda yeni bir görme biçimi geliştiren, Rön ..

Tristan Gooley'den Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı

03 Ocak 2019

Yazar ve gezgin Tristan Gooley’in yazdığı 'Doğanın İşaretlerini Okumanın Kaybolmuş Sanatı' adlı kitap Destek Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini aldı. Yazar ve gezgin Tristan Gooley'in dış dünyadaki i ..

Türkiye'nin Öncü Müzik E-Ticaret Firması Beşler Music

28 Kasım 2018

Müziği, melodiyi hayatının merkezine yerleştiren kişiler için önemli olan konuların en başında yeteneklerine hitap eden en doğru enstrüman aletini seçebilmek vardır. İlk defa müzik aleti alacak kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak doğru enstrüman aletini bulmalar ..

Seramik kursu sergisi açıldı

20 Haziran 2018

    Efeler Belediyesi kültür ve sanata verdiği önemi düzenlediği kurslarla göstermeye devam ediyor. Efeler Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açılan Seramik Kursu’nda yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerin eserlerinden o ..

Efeler Kültür Sanat Evleri’nde yeni yıl coşku ile karşılandı

30 Aralık 2017

Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Müdürlüğün; Ata, Adnan Menderes ve Kızılcaköy Mahallelerindeki Kültür ve Sanat Evleri’nde yılbaşı nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Hep bi ..