Kuşadası Bugün
Sıcak
En Yüksek : 38°C
En Düşük : 22°C
Kuşadası Haberleri

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

25 Nisan 2019

14. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin 1 – 7 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak. 74 filmin gösterileceği festivalin bu yılki teması, şair Arkadaş Z. Özger’in Pencere adlı şiirinin “Perdeyi aç sesin sarsın dünyayı” dizesi oldu. &nbs ..

Can Yücel Festivali 26 Nisan'da başlıyor

25 Nisan 2019

Datça Kültür Sanat Dayanışması'nın öncülüğünde, Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Datça Belediyesi’nin iş birliğinde düzenlenen Can Yücel Kültür Sanat Festivali bu yıl 26-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.   Datça’da yaşayan yakl ..

Tarihçi Murat Bardakçı anlattı: Soyağacı nasıl çıkartılır?

25 Nisan 2019

Ankara’da, dün “Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu” vardı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sempozyumda bir konuşma yaptı ve arşivlerimizin ne kadar zengin ve nasıl önemli olduğunu anlattı… Devletin merkezinde böyle bi ..

Kafka'nın eserleri gün yüzüne çıkacak

23 Nisan 2019

Franz Kafka'nın yıllardır Zürih'teki kasalarda kilit altında bulunan henüz basılmamış eserleri İsrail Milli Kütüphanesi'ne gönderilecek.   Edebiyat dünyasının en önemli yazarlarından Franz Kafka'nın yıllardır Zürih'teki kasalarda kilit altında bul ..

TÜİK'ten Türkiye'nin kitap karnesi

23 Nisan 2019

Türkiye genelinde geçen yıl 61 bin 265 kitap yayımlandı. Geçen yıl yayımlanan toplam materyal sayısı da önceki yıla göre yüzde 11,3 artarak 67 bin 135'e ulaştı.   Türkiye İstatistik Kurumu tarafından geçen yıla ilişkin uluslararası standart kitapnumarası (IS ..

Emin Alper ‘Kız Kardeşler’i anlattı: Çıkışsızlık da var, umut da

20 Nisan 2019

Emin Alper’in Altın Lale ödülüne layık görülen filmi Kız Kardeşler, hem çıkışsızlığı hem umudu, hem trajediyi hem de komediyi bir arada barındırıyor.   30. Ankara Uluslararası Film Festivalinin ilk gününde Emin Alper imzalı “Kız Kardeşler”, sinemase ..

2018 YILININ EN İYİ ÇEVRE FOTOĞRAFLARI SEÇİLDİ!

10 Ocak 2019

Çevresel sorunları gündeme getirmek ve küresel ısınmanın boyutlarını gözler önüne sermek amacıyla her yıl düzenlenen 'Yılın En İyi Çevre Fotoğrafçısı' yarışmasının kazananları belli oldu. 1 ..

CEMAL SÜREYA ÖLÜMÜNÜN 29. YILINDA ANILIYOR! İŞTE CEMAL SÜREYA'NIN UNUTULMAZ SÖZL

10 Ocak 2019

CEMAL SÜREYA ÖLÜMÜNÜN 29. YILINDA ANILIYOR! İŞTE CEMAL SÜREYA'NIN UNUTULMAZ SÖZLERİ... 9 Ocak 2019 Çarşamba Ölümünün 29. yılında Cemal Süreya unutulmadı. Şiirleri ile gönüllerde taht kuran Cemal Süreya'dan aşk dolu ..

En Çok Kitap Okuyan Bölge Marmara Oldu

10 Ocak 2019

E-ticaret platformu Hepsiburada, kitap kategorisinin 2018 alışveriş trend verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye'nin en çok kitap okuyan coğrafi bölgesi ..

Marka maskotlarının “Çizgi Ötesi” yolculuğu

09 Ocak 2019

Necmi Yalçın’ın kişisel sergisi “Çizgi Ötesi” 3-30 Ocak tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin sanat galerisi olan Galeri Aydın’da sanatseverlerle buluşuyor. İllüstr ..