Kuşadası Bugün
Çok Bulutlu
En Yüksek : 32°C
En Düşük : 20°C
Kuşadası Haberleri

Ne izlesek: Dört film önerisi

06 Mayıs 2019

Bu hafta vizyona giren filmlerden seçtik. Şampiyonlar Film, eşiyle problemleri olan bir ba ..

Ne okusak: Dört kitap önerisi

06 Mayıs 2019

Kitap raflarının karşısına geçip “Ne okusam” diye düşünmek gündelik hayatın karmaşasından ve hızından kaçmak için yerinde ve keyif veren bir faaliyet. Ama kitapların çeşitliliği karşısında kararsız kalmamak elde değil. Kabul etmek lazım: Bir kitapta k ..

En çok kitap okunan ülkeler belli oldu

25 Nisan 2019

Dünyada en çok kitap okunan ilk 10 ülke arasında 6 Asya ülkesi 4 Avrupa ülkesi bulunuyor. Haftada ortalama 10 saatin üzerinde kitap okuduğu Hindistan, en çok kitap okunan ülke olarak dikkati çekiyor.     ..

Ünlü piyanist son yolculuğuna uğurlandı

25 Nisan 2019

Zatürre tedavisi gördüğü hastanede 22 Nisan'da 81 yaşında hayatını kaybeden ünlü piyanist ve yorumcu Şevket Uğurluer, bugün son yolculuğuna uğurlandı.   Uğurluer'in cenazesi ,Cemal Reşit Rey’de düzenlenen anma töreninin ardından Zincirlikuyu Camii& ..

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

25 Nisan 2019

14. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin 1 – 7 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak. 74 filmin gösterileceği festivalin bu yılki teması, şair Arkadaş Z. Özger’in Pencere adlı şiirinin “Perdeyi aç sesin sarsın dünyayı” dizesi oldu. &nbs ..

Can Yücel Festivali 26 Nisan'da başlıyor

25 Nisan 2019

Datça Kültür Sanat Dayanışması'nın öncülüğünde, Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Datça Belediyesi’nin iş birliğinde düzenlenen Can Yücel Kültür Sanat Festivali bu yıl 26-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.   Datça’da yaşayan yakl ..

Tarihçi Murat Bardakçı anlattı: Soyağacı nasıl çıkartılır?

25 Nisan 2019

Ankara’da, dün “Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu” vardı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sempozyumda bir konuşma yaptı ve arşivlerimizin ne kadar zengin ve nasıl önemli olduğunu anlattı… Devletin merkezinde böyle bi ..

Kafka'nın eserleri gün yüzüne çıkacak

23 Nisan 2019

Franz Kafka'nın yıllardır Zürih'teki kasalarda kilit altında bulunan henüz basılmamış eserleri İsrail Milli Kütüphanesi'ne gönderilecek.   Edebiyat dünyasının en önemli yazarlarından Franz Kafka'nın yıllardır Zürih'teki kasalarda kilit altında bul ..

TÜİK'ten Türkiye'nin kitap karnesi

23 Nisan 2019

Türkiye genelinde geçen yıl 61 bin 265 kitap yayımlandı. Geçen yıl yayımlanan toplam materyal sayısı da önceki yıla göre yüzde 11,3 artarak 67 bin 135'e ulaştı.   Türkiye İstatistik Kurumu tarafından geçen yıla ilişkin uluslararası standart kitapnumarası (IS ..

Emin Alper ‘Kız Kardeşler’i anlattı: Çıkışsızlık da var, umut da

20 Nisan 2019

Emin Alper’in Altın Lale ödülüne layık görülen filmi Kız Kardeşler, hem çıkışsızlığı hem umudu, hem trajediyi hem de komediyi bir arada barındırıyor.   30. Ankara Uluslararası Film Festivalinin ilk gününde Emin Alper imzalı “Kız Kardeşler”, sinemase ..