Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 19°C
En Düşük : 6°C
Kuşadası Haberleri

Dilsiz haritanın afacan şiirleri

23 Kasım 2019

Osman Bozkurt, İsmail Afacan'ın "Adımlar Sağanak" kitabını yazdı: Şiirlerinde lirik bir anlatım egemen ve anlam taşıyıcılar yer yer aykırıların uyumlu birlikteliğinde anlatımı etkinleştiriyor.   Osman BOZKURT Şair-Yazar ..

Kalben: Sıkıntının da özgürlüğün de bedeli var

09 Kasım 2019

Kalben’in üç şarkı ve bir remix’den oluşan Aşk Çeşmesi adlı EP’si geçtiğimiz aylarda dinleyiciyle buluştu.   Bu çalışma, gelecek albüm için bir önsöz niteliğinde mi? ..

Şahan Gökbakar: Recep İvedik ortalama Türk insanının bir mizahı

09 Kasım 2019

"Bu yüzden çok fazla insanı çekiyor"   Recep İvedik serisinin senaristi Şahan Gökbakar, karakterin ortalama Türk insanının bir mizahı olduğunu ve bu nedenle çok fazla insanı çektiğini söyledi. ..

Dört Kitap Önerisi...

01 Haziran 2019

Kitap raflarının karşısına geçip “Ne okusam” diye düşünmek gündelik hayatın karmaşasından ve hızından kaçmak için yerinde ve keyif veren bir faaliyet. Ama kitapların çeşitliliği karşısında kararsız kalmamak elde değil. Kabul etmek lazım: Bir kitapta k ..

Cüneyt Arkın ilk kez anlattı: Ağlama bu bir dizi abi

01 Haziran 2019

'İnsan olduğundan asla utanmazdı.'   Sanatçı Cüneyt Arkın, 92 yaşında yaşamını yitiren oyuncu Eşref Kolçak ile ilgili bir anısını paylaştı. Eşref Kolçak'ın duygusal bir insan olduğunu be ..

Elif Şafak: Bütün sanatçılar için ortam çok zor

01 Haziran 2019

Yazar Elif Şafak, sanatçıların konuşması gerektiği vurgusunu yaptı. Yazar Elif Şafak, Türkiye'de gazeteci, sanatçı, yazar ve akademisyenler için ..

Einstein'ı dünyaca ünlü yapan isim: Eddington

01 Haziran 2019

Albert Einstein, 1915'te görelilik teorisini tamamlamasının ardından bile Almanya'nın dışında tanınmıyordu. Albert Einstein'ın dünya çapı ..

Nazım Hikmet, Aydın’da şiirlerle anıldı

29 Mayıs 2019

Eğitim-İş Aydın Şubesi, dünyaca ünlü Şair Nazım Hikmet’i anmak için şiir gecesi düzenledi.   Aydın Kültür Merkezi’nde gerçekleşen geceye Eğitim-iş sendika üyeleri ve aileleri ile birlikte Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay ve Efeler Belediye Başkanı M ..

Aydın’da 2. Kitap Fuarı açıldı

25 Mayıs 2019

Aydın Valiliği’nin desteğiyle Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aydın 2. Kitap Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi. Kitap fuarının önemine değinen Vali Yavuz Selim Köşger, “Çok önemli bir kültürel faaliyet. Aynı zamanda Aydınlıların da ta ..

Ne izlesek: Dört film önerisi

06 Mayıs 2019

Bu hafta vizyona giren filmlerden seçtik. Şampiyonlar Film, eşiyle problemleri olan bir ba ..