Kuşadası Haberleri

Seramik kursu sergisi açıldı

20 Haziran 2018

    Efeler Belediyesi kültür ve sanata verdiği önemi düzenlediği kurslarla göstermeye devam ediyor. Efeler Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açılan Seramik Kursu’nda yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerin eserlerinden o ..

Efeler Kültür Sanat Evleri’nde yeni yıl coşku ile karşılandı

30 Aralık 2017

Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Müdürlüğün; Ata, Adnan Menderes ve Kızılcaköy Mahallelerindeki Kültür ve Sanat Evleri’nde yılbaşı nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Hep bi ..

LATMOS BELGESELİNİN AYDIN GALASI YAPILDI

28 Mart 2017

Antik adı Latmos olan Beşparmak Dağları’nın doğal ve kültürel değerlerini tanıtan, eşsiz güzellikteki doğasında maden ocaklarının yarattığı tahribatların açtığı yaraları gözler önüne seren LATMOS belgeselinin galası Aydın Şükran Güngör - Yıldız Kenter Kültür Merkezinde yapıld ..

Matematik yorgunluğunu edebiyat ile atıyor

25 Şubat 2017

İŞİ MUHASEBE, HOBİSİ EDEBİYAT   Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 30 yıllık muhasebeci Halil Akgün, işi muhasebenin yorgunluğunu edebiyat ile atıyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Halil Akgün, küçük yaşta ..

Efeler’de Türk halk müziği korosu kuruluyor

18 Ocak 2017

Efeler Belediyesi Türk halk müziği korosu kurmak için kolları sıvadı.   Sanatın ve sanatçının yanında olduğunu düzenlediği çeşitli etkinlikler ile gösteren Efeler Belediyesi bu sefer müzik alanında kendini gösterecek. İlçedeki gönüllü vatandaşlardan oluşturulacak ola ..

Yusuf Nalkesen ve Egeli Bestekârlar Konseri büyüledi

28 Aralık 2016

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıck Mehmet Yüzügüler Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen Yusuf Nalkesen ve Egeli Bestekârlar Konserini Nazilli’nin yeni Kaymakamı İbrahim Küçük ile izledi. Mustafa Dinçkol’un yönettiği Güzin Cabbar’ın Sunumu ile gerçekleşen N ..

Efeler Belediye Tiyatrosu’nun ilk oyunu ayakta alkışlandı

27 Aralık 2016

Efeler Belediye Tiyatrosu ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ isimli tiyatro oyunu ile perdelerini sanatseverlere açtı. Oyun sonunda izleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı.   Efeler Belediyesi bünyesinde oluşturulan ‘Efeler Belediye Tiyatr ..

Sanatını duvarlara resmediyor

27 Aralık 2016

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan seramik sanatçısı Güler Ünlü, sanatını duvarlara resmediyor. Efeler’de kendi atölyesinde ürettiği seramiklerle doğa, insan ve hayvan figürlerini konut ve bahçe duvarları ile kaldırım ve yaya yollarına seramik parçalarıyla resmett ..

ADÜ’de uluslararası resim ve heykel sergisi düzenlendi

26 Aralık 2016

Adnan Menderes Üniversites, 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen uluslararası resim ve heykel sergisi beğeni topladı. Adnan Menderes Üniversites, 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında ADÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şükrü Kara t ..

Halk Oyunları Topluluğu Nazilli’nin kültür elçisi oldu

26 Aralık 2016

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi Halk Oyunları topluluğunu Ahmet Şensan Kültür Merkezi Kapalı Düğün Salonundaki çalışmaları sırasında ziyaret etti. Olağan ziyaretlerinden farklı bir ziyarette bulunan Başkan Haluk Alıcık, Toplulukta uzun yıllar oyunculuk yapmış üyele ..