Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 18°C
En Düşük : 7°C
Kuşadası Haberleri

2018 YILININ EN İYİ ÇEVRE FOTOĞRAFLARI SEÇİLDİ!

10 Ocak 2019

Çevresel sorunları gündeme getirmek ve küresel ısınmanın boyutlarını gözler önüne sermek amacıyla her yıl düzenlenen 'Yılın En İyi Çevre Fotoğrafçısı' yarışmasının kazananları belli oldu. 1 ..

CEMAL SÜREYA ÖLÜMÜNÜN 29. YILINDA ANILIYOR! İŞTE CEMAL SÜREYA'NIN UNUTULMAZ SÖZL

10 Ocak 2019

CEMAL SÜREYA ÖLÜMÜNÜN 29. YILINDA ANILIYOR! İŞTE CEMAL SÜREYA'NIN UNUTULMAZ SÖZLERİ... 9 Ocak 2019 Çarşamba Ölümünün 29. yılında Cemal Süreya unutulmadı. Şiirleri ile gönüllerde taht kuran Cemal Süreya'dan aşk dolu ..

En Çok Kitap Okuyan Bölge Marmara Oldu

10 Ocak 2019

E-ticaret platformu Hepsiburada, kitap kategorisinin 2018 alışveriş trend verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye'nin en çok kitap okuyan coğrafi bölgesi ..

Marka maskotlarının “Çizgi Ötesi” yolculuğu

09 Ocak 2019

Necmi Yalçın’ın kişisel sergisi “Çizgi Ötesi” 3-30 Ocak tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin sanat galerisi olan Galeri Aydın’da sanatseverlerle buluşuyor. İllüstr ..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018 Özel Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

09 Ocak 2019

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 1979 yılından beri her yıl dağıtılan ve 2016 yılından itibaren de “Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri” adıyla anılan büyük ödüllerin bu yılki sahipleri belli oldu. Seçkin eserleri ve ö ..

'Zenofobi-Yabancı Düşmanlığına Felsefi Bir Yaklaşım' çıktı

09 Ocak 2019

Feyza Şule Güngör’ün yeni kitabı “Zenofobi-Yabancı Düşmanlığına Felsefi Bir Yaklaşım” çıktı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Feyza Şule Güngör'ün yeni kitabı “Zenofobi-Yaba ..

Günde ortalama 7 dakika kitap okuyoruz

09 Ocak 2019

Avrupa ülkelerindeki günlük kitap okuma oranları belli olurken, Türkiye’nin günde 7 dakika kitap okuma oranıyla orta seviyelerde yer aldığı görüldü. Medya takibinin önde gelen kurumu Ajans Press, günlük kitap okuma sürelerini ..

Psikolog Narin Cangir'in 'Offline: Çevrim Dışı' adlı kitabı raflarda

03 Ocak 2019

Psikolog Narin Cangir’in 'Offline: Çevrim Dışı' adlı kitabı raflardaki yerini aldı. Yeni nesle farklı ve etkili bir yol haritası çizmek isteyen Psikolog Narin Cangir'in hayata dair gördüklerini, duyduklarını, düşün ..

En çok izlenen 10 Türk filmi! İşte tüm zamanların en iyi 10 Türk filmi

03 Ocak 2019

Sinemaseverler tarafından en çok izlenilen 10 Türk filmini sizler için derledik. Son dönemde bu listeye giren en dikkat çekici film 5 milyon seyirciyi geçerek Oscar adayı da olmayı başaran 'Ayla' filmi oldu. Yine 2018 başlında vizyona giren Cem Yılm ..

Lionello Venturi'nin Resme Nasıl Bakılır adlı kitabı raflarda

03 Ocak 2019

Resim ve Ressamlar sanat tarihçisi Lionello Venturi’nin Giotto’dan Chagall’a pek çok ressamın eserlerinin ele alındığı adlı kitap raflardaki yerini aldı. Resme bakmak konusunda yeni bir görme biçimi geliştiren, Rön ..