Kuşadası Bugün
Sıcak
En Yüksek : 38°C
En Düşük : 22°C
Kuşadası Haberleri

By: Admin
Pazartesi, 29 Ağustos 2016
4367

Bu yıl 29.su düzenlenen Karacasu Afrodisias, Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali eski belediye binası önünde gerçekleştirilen törenle açıldı.

 

Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’nın ev sahipliği yaptığı törene CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Garnizon Komutanı Okan Öztürk, Emniyet Amiri Ali Böce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, protokol üyeleri, davetliler ve Karacasulu vatandaşlar katıldı. Mehteran ekibinin gösterisinin ardından saygı duruşu yapılıp ve İstiklal marşı okunurken açılış töreninde özellikle soğuk heykel sanatçıları büyük ilgi gördü.

 

“BİRLİK BERABERLİĞİN GÖSTERGESİ”
Törende konuşan Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, bir kültür şehri olma yolunda önemli adımlar attıklarını ifade ederken küçük bir ilçede hükümet, büyükşehir ve vatandaşların desteği ile büyük çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Büyükyapıcı, beraberce kardeşçe yaşamanın önemini atalarımızın 734 yıl önceden gösterdiklerini dile getirirken “Yarın Dedebağ hayrı sayesinde 6 bin nüfuslu Karacasu 20-25 bin nüfusa ulaşacak” dedi.

 

‘FETÖ’NÜN YERİNİ BAŞKA GRUPLAR ALMAMALI’
Karacasu’nun Mustafa Büyükyapıcı’yla kısa bir zamanda büyük mesafeler aldığının altını çizerek sözlerine başlayan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Karacasu’nun yalnızca Türkiye’de değil dünyada tanınan bir yer haline geldiğini vurguladı. 15 Temmuz darbe girişimine değinen Yıldız, yapılan FETÖ temizliği konusunda her zaman destek olacaklarını ifade ederek, “FETÖ yerine FETÖ benzeri grupların devlet kadrolarına yuvalanmaması gerekir” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan suikast girişimine değinen Yıldız, “Biz Genel Başkanımızın da dediği gibi vatanımız ve milletimizi için bu canı vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.