Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 33°C
En Düşük : 21°C
Kuşadası Haberleri

VEDAT KAZANCIOĞLU

Bundan sekiz (8) yıl önce kararını aldığım ama ne yazık ki çeşitli engellerle karşılaşınca yarıda bırakmak zorunda kaldığım fakat asla vazgeçmediğim projem nihayet gerçekleşmek üzere.

 

Kuşadası Amatör Balıkçılar Derneği'ni kurduğumuzdan sonra yapmak istediğimiz ilk proje için çalmadığımız kapı kalmamıştı. Bu durum karşısında gerçekten bezmiştik. Sonra proje askıda kaldı. Bir gün ziyaret ettiğim bir devlet büyüğümüz bana "seçilmiş ol" dedi. "Nasıl yani?" diye sorduğumda "baya bir şekilde siyasi veya bir kurumda aday ol ve seçil, o zaman bazı kapıları daha rahat açarsın" dedi. 1 Şubat 2018 tarihinde Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde Sn. Ahmet ÇALIM'ın listesinde seçimlere gittik. Kazandık. 4 Şubat 2018 tarihinden beri Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda Başkanvekilliği görevini sürdürmekteyim.

 

Seçimlerden sonra aklıma rafta bekleyen projem geldi. Yine kolları sıvadık, Oda Başkanım Ahmet ÇALIM'ın da desteği ile kısa sürede gerekli Bakanlık iznini aldık. Hemen arkasından yavru balıkları temin edeceğimiz firma ile irtibata geçtik. Balıklar hazır durumda.İyi ve anlamlı bir tarih bulmamız konusunda da düşündük. Bu proje Denizlerimizin balıklandırma çalışmalarına katkı sağlayacak bir proje olduğu, hem deniz hem denizciler hem de amatör balıkçıları ilgilendirdiği için 1 Temmuz 2018 tarihini seçtik. 1 Temmuz 2018 Denizcilik ve Kabotaj Bayramı bunun için en uygun tarihti.Denizcilik ve Kabotaj Bayramının kutlanacağı etkinliklerde, Kuşadası Liman Başkanlığının organize ettiği kutlama programları içerisinde projemiz de yer alarak güne ayrı bir renk katacak. Bu anlamda Kuşadası Liman Başkanımız Sn. Yaşar KARABACAK'a teşekkür etmek isterim.

 

Şimdi her şey hazır. Yavru Balıklarımız denize bırakılacağı günü beklemektedir. Hem denizci hem de Amatör Balıkçı olduğum için "6000 Balık Yavrusu" nun denize bırakılacağı gün iki (2) bayram kutlamış olacağım.Bu anlamlı ve önemli projeye katkı sağlayan herkesten Allah Razı Olsun. Projenin gerçekleştiği gün ile ilgili paylaşacağım yazımda görüşmek üzere saygılarımı sunarım.

 

Görüntülenme Sayısı: 451

VEDAT KAZANCIOĞLU Yazarın Diğer Yazıları