Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 31°C
En Düşük : 19°C
Kuşadası Haberleri

VEDAT KAZANCIOĞLU

Herkese merhaba;


Bloğumda "Kuşadası'nda 6000 Balık Yavrusu Denizle Buluşuyor" adıyla bir yazımı paylaşmıştım. Hikayenin düşünüldüğü tarih, yaşanılan sıkıntılar ve rafa kalkan bir projeden bahsetmiştim.

Raftan kalkan proje için yeniden kolları sıvadığımızı ve projenin gerçekleştirilmesi için gerekli Bakanlık iznine başvurduğumu ve izinde talep ettiğim tarihin güne daha fazla anlam ve renk katması için  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı olduğundan bahsetmiştim. 

Çok şükür....

Gün geldi. Hazırlıkların hepsi tamamlandı. Kılıç Holding'ten temin edilen balık yavrularını yola çıkarmak için yetkililer bizden gelecek haberi bekledi. Kuşadası'nda kutlamaların yapılacağı alan muhteşem bir şekilde süslenmişti.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının kutlamaları için Kuşadası Kaymakamımız Sn. Muammer AKSOY ve Kuşadası Liman Başkanımız Sn. Yaşar KARABACAK başta olmak üzere ilçemizdeki yüzme okulları, AKUT, Ege Port, Setur Marina ve ilçemizde bulunan Piri Reis Ünüversitesine ait gemi ve öğrencileri bu önemli güne büyük katkılar koydu.

Yarışmaların çeşitliliği, katılım oranı kesinlikle görülmeye değerdi. Özellikle Kuşadası Halkı muhteşem bir katılım sağladı.

Liman Başkanımızın girişimleriyle Lokmalar döküldü. Balık ekmek ve içecekler ikram edildi.

Kartondan teknelerin yarışması oldukça keyifli anlara sahne oldu. Çeşitli kategorilerdeki yüzme yarışmaları, halat çekme ve yağlı direk yarışmaları gerçekten muhteşemdi. 9.9 luk pancar motorlu teknelerin yarışması bu kutlamaların olmazsa olmzıydı. Onlarda etkinliklerdeki yerini almıştı.

Yarışmaların bitimine doğru 6000 adet balık yavrusu etkinliklerin yapıldığı alana geldi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakalnlığı'nın görevlendirdiği Aydın İl Tarım Müdürlüğü yetkileri gözetiminde balık yavruları önce protokol ve daha sonra da vatandaşlarımız tarafından kurallara uygun şekilde denize bırakıldı. 6000 balık yavrusu 1 tane dahi fire vermeden Kuşadası'na ulaştı. Ve yine 1 tane daha fire vermeden denize bırakıldı.

Tabi ki bu güzel projeye kolay ulaşılmadı.

Siz yeter ki faydalı ve güzel bir şey düşünün. Bir gün mutlaka onunla buluşursunuz.

Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanım Ahmet ÇALIM bu projede çok büyük destek sağladı. Uluslararsı Milli Turnuva Hakemimiz Tunç ÇATALOĞLU Ankaralı olmasına rağmen Kuşadası ile ilgili her projede hep destekçim oldu.


Bir Amatör Balıkçı nasıl olur , nelere dikkat etmeli ve sorumlulukları neler diye toplum bilinci oluşturmada hep katkı sağlayan Tolga YÜCEBAŞ ta her zaman destekçi olmakta.
Kuşadası Amatör Balıkçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım Barış BECERİKLİ, Oğuz ÖZKAN, Baykan GÜR ve Ferudun BUDAK her projede en yakın destekçilerim.

İyi düşündük, iyi oldu.

Çok ta iyi oldu.

Ve inşallah çok daha iyileri olacak.

Ekmeğini yediğimiz Kuşadası bunu fazlasıyla hak ediyor.

Bir sonraki yazımda "balık yavrularını hangi aşamalar bekliyor  ve sonuçları" ile ilgili yazımıda görüşmek üzere saygılarımı sunuarım.

Vedat KAZANCIOĞLU
Kaptan

Görüntülenme Sayısı: 1019

VEDAT KAZANCIOĞLU Yazarın Diğer Yazıları