Kuşadası Bugün
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
En Yüksek : 14°C
En Düşük : 8°C
Kuşadası Haberleri

By: Admin
Perşembe, 14 Haziran 2018
512
Çarşamba Söyleşilerinin bu haftaki konuğu ADÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yapan Dr. Fzt. Gürkan GÜNAYDIN oldu.
E. Prof. Dr. Hüseyin Cahit ŞAT, ADÜ Patoloji Bölümünden Prof. Dr. Serap BİRİNCİOĞLU, ADÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Yrd. Doç. Ece NOHUTLU GÜNAYIN, Özyeğin Üniversitesi'nden Yrd. Doç Dr. Beyza ŞAT GÜNGÖR ve EKODOSD üyelerinin katıldığı söyleşi ilgiyle izlendi.
Aynı zamanda 2015 yılından buyana Ampute Futbol Milli Takımının fizyoterapistliği yapmakta olan Gürkan GÜNAYDIN, geçtiğimiz yıl yapılan, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nın final maçında İngiltere'yi 2-1 yenerek şampiyon olan, Türkiye Ampute Futbol Milli Takımının hikayesini konuklarla paylaştı.
Amputasyonun ne olduğunu, kurallarını, temel olarak tedavi yaklaşımlarını, neler uyguladıklarını, beslenme şekillerini anlattı.
Sosyal sorumluluk projeleriyle son yıllarda medyanın ilgi göstermesiyle birçok insanın ilgisini çeken ampute futbolda Türkiye’nin dünyada iyi bir yerde bulunduğunu söyledi.
Bir aile birlikteliği içinde milli takım kamplarında çalışmalarını yürüten ampute futbolcuların hepsinin farklı derin hikayelerinin bulunduğunu belirtti.
Konukların Ampute futbol ve fizyoterapi ile ilgili sorduğu sorulara yanıtlayan Gürkan GÜNAYDIN’a, yönetim kurulu üyesi Hüseyin NOHUTLU tarafından EKODOSD’un teşekkür belgesi takdim edildi.