Kuşadası Bugün
Sıcak
En Yüksek : 41°C
En Düşük : 24°C
Kuşadası Haberleri

By: Admin
Perşembe, 18 Nisan 2019
264

Çarşamba Söyleşilerinin bu haftaki konuğu Fotoğraf Sanatçısı Nurhayat VAROL oldu.


Ankara’nın kalabalık ve stresli yaşamını geride bırakarak, Antalya’nın İbradi İlçesine bağlı Ürünlü köyüne yerleşen ve burada doğanın ve doğallığın içinde Kübra teyzeyle buluşan Nurhayat VAROL’un “Kübra; Toroslarda Bir Şakayık” adlı belgeselini izledik. Belgesel öncesi Antalya’nın İbradi İlçesinin Ürünlü köyüyle ilgili kısa bir tanıtım gösterimi yapıldı.


İlgiyle izlenen belgeselde, Ürünlü köyünde yaşayan Kübra teyzenin hayatı üzerinden Anadolu kadının doğallığını, çalışkanlığını, bozulmayan şivesini, esprilerini, doğayla ve hayvanlarla barışık yaşamını yansıtan Nurhayat Varol, bundan sonraki yaşamının Ürünlü’nün bozulmayan doğası ve doğallığı bozulmayan bu insanların içinde sürdüreceğini belirtti.


Yapılan söyleşiden sonra Nurhayat Varol’a, Müge YANÇ tarafından EKODOSD’un teşekkür belgesi takdim edildi.


Bu haftanın Gastronomi sunumunda ise; Nahideh BARVER’den tarafından yapılan “İRAN YEMEKLERİ” nin tanıtımı yapıldı. Yemeklerin tanıtımından sonra gelen konuklara ikram edildi.


Nahideh BARVER’e, Meli Memari tarafından EKODOSD’un teşekkür belgesi takdim edildi.
Çalışmalarda kullanılmak üzere Melek YAVAŞ tarafından EKODOSD’a bir fotoğraf makinesi hediye edildi. Melek YAVAŞ’ın teşekkür belgesi Ekoturizm Proje Asistanı Merve YAVAŞ tarafından takdim edildi.