Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 18°C
En Düşük : 7°C
Kuşadası Haberleri

NAZLI ÖZGÜVEN

Evanjelist kime denir?


Matta, Markos, Luka ve Yuhanna tarafından yazılmış dört incilin her birine "Evanjel", bu incillerin yazarlarına ise "Dört Evanjelist" denmektedir. Hıristiyanlık ve Yahudiliğin karışımından meydana gelen, aynı zamanda Protestanlığın bir alt mezhebi olan Evanjelistlere; “Siyonist Hıristiyanlar” da denmektedir.
Evanjelikler, eski ahitin (Tevrat ve Zebur) Yahudilerinin Tanrı’nın seçilmiş halkı olduğunu, kutsal toprakların ise tamamen Yahudilere ait olduğunu, İsa Mesih’in gelecekte tekrar dünyaya inmesi ile birlikte tam bir dünya egemenliğine ulaşacaklarına, dünyada sadece bir Yahudi ve Hıristiyan egemenliği kurulacağına inanırlar. Bu konuda Evanjelist’lere düşen en büyük görev ise Yahudilerin dünya egemenliğini gerçekleştireceği bu süreçte onlara destek olmalarıdır.


İnançlarına göre, İsa Mesih ne zaman yeryüzüne inecektir?


İsa Mesih’in yeryüzüne tekrar inebilmesi için inançlarında yer alan “Kenan Diyarı” olarak adlandırdıkları, Tanrı tarafından vaat edilmiş olduğuna inandıkları topraklara odaklanıp hızlı bir şekilde Büyük İsrail’i kurmaları; dünyadaki tüm Yahudilerin ve Siyonist Hıristiyanların da bu topraklarda toplanmaları gerekmektedir. Evanjelist Hıristiyanlar’ ın Yahudilere ve İsrail’e duydukları muazzam sempatinin ve Evanjelizm-Siyonizm ittifakının kaynağı işte bu inanıştır. Bu topraklar ne tesadüftür ki, Siyonizm tarikatının gerçekleştirmeye çalıştığı, özellikle yer altı kaynakları – petrol ve enerji yataklarının dünyadaki en değerli hatları üzerinde bulunan Ortadoğu projesinin sınırları içerisindedir. Bu sınırların içerisinde maalesef Türkiye Cumhuriyeti haritasında yer alan ve ağırlıklı Kürt vatandaşlarımızın yaşamış olduğu bazı şehirler de bulunmaktadır. Bu projenin amacı inanca göre; dünyadaki diğer tüm dinlere inanan kesimi yeryüzünden silebilmek, özellikle Ortadoğu’da bulunan ağırlıklı Müslüman vatandaşları, İsa’nın önderliğinde çıkarılacak ‘’Armageddon Savaşı’’ ile yok edebilmektir. Yahudiler ve Evanjelikler bir yanda, bunların haricindeki diğer dinlere ait topluluklar ise karşı tarafta olacak şekilde Hz. İsa önderliğindeki Yahudiler ve Evanjelikler savaşı kazanarak inanışlarındaki dünya egemenliğine ulaşacaklardır.


Tabii ki bu hikayeler bizim gibi zeki insanların inanacağı türden olmadığı gibi, inanışın ardındaki asıl nedenin dünyanın tüm enerji yataklarına ve zenginliğine hakim olmaya çalışan İsrail ve Amerika’nın önderliğinde gerçekleştirilen bir din oyunu olduğunu da açıkça belli etmektedir.


Müslümanlığı dünya üzerinde karalamaya çalışan bir takım terör örgütlerinin birbiri ardına oluşması, Müslüman’ı Müslüman’a öldürtmesi, Ortadoğu’yu kana bürüyen İşid, Ypg ve Pyd’nin ortaya çıkması aslında bu büyük güçlerin yazdığı senaryonun birer parçasıdır. Hatta son haberlere göre Pyd’nin Amerika yeni başkanı Trump’ın kendilerine bonkör bir şekilde zırhlı araç, tank ve silah yardımı yaptığını sosyal medyada yayımlaması, teşekkür etmesi ve Obama’ dan almış oldukları yardımdan daha da fazlasını Trump döneminde alacaklarına inandıklarını ifade etmeleri de açık açık Amerika ve İsrail’in Ortadoğu hakimiyeti için ısrarcı olduklarını göstermektedir.  Bu ısrar o kadar uzun yıllardır devam etmektedir ki, Türkiye içerisinde örgütleşen Feytullah Gülen cemaatinin de temelleri yıllar öncesinde Büyük Ortadoğu Projesi adı altında imzalanan bir anlaşma ile atılmış ve Türkiye içerisinde gizlice yapılandırma çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Adı ne olursa olsun bir takım Müslüman görünen örgütler, küresel güçlerin yardımı ile Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunlara alet olmuş, cehalet ile kurdukları bu yapılanmalar içerisinde akıl almaz kanlı eylemlerini bu cennet topraklarda zaman zaman uygulamışlardır. Bize düşen en büyük görev bir arada durabilmemiz ve yaşadığımız bir takım üzücü olayların aslında Kürt –Türk meselesi olmadığını tam olarak kavrayabilmemizdir. Unutmayalım ki, okuduğumuz, araştırdığımız ve anladığımız kadar bilinçlenir, bir o kadar da kendimizi geliştirebiliriz. Geçmişten dersler çıkarmak ve gelecek için emin adımlar atabilmek için o üstün aklın torunları olmamız yeterlidir.


Hadi kardeşlerim, ağabeylerim, ablalarım…


Önce o derin cesaretinizi yoğurun güzelce azminizle birlikte; Ata’mızın gözlerindeki kararlılığı da ekleyin kendi fikirlerinizin üzerine…


Geçmişin, bizi aldığımız her nefeste bağımsızlığa kavuşturan o ilham dolu inanç öyküsünü de karıştırın bol bol.


Şifa olsun, bereket olsun, ilaç olsun gelecek güzel günlerimize…


Tarihin en zor günlerinde bile yılmadığımız o günlere kardeş olsun bu günlerimiz.


Birlikten güç olalım, sevgiden mucize yaratalım.


Yeter ki düşünelim, okuyalım, araştıralım. Terk etmek yerine, ait olduğumuz bu cennet vatana aklımızla bir kez daha sahip çıkalım.
 

Görüntülenme Sayısı: 883

NAZLI ÖZGÜVEN Yazarın Diğer Yazıları