Kuşadası Bugün
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
En Yüksek : 14°C
En Düşük : 8°C
Kuşadası Haberleri

Konutta çifte müjde: Krediyle alımlar dibe vurmuştu

15 Aralık 2018

Ziraat Bankası faizleri yüzde 1'in altına çekti Yüksek faizle birlikte ev alma hayali suya düşen tüketiciye müjdeli haber Ziraat Bankasından geldi. Konut kredi faizlerini yüzde 1'in altına çeken Ziraat Bankası, satışların ..

Pamuk tüketimi 27,5 milyon tona ulaşıyor

14 Aralık 2018

Tekstil ve hazırgiyim sektörlerinin ana hammaddesi pamuğun kaderinin belirlendiği Uluslararası Pamuk İstişare Komitesi'nin 77. Genel Kurul Toplantısı, Fil Dişi Sahili'nde gerçekleştirildi. 2018/19 sezonunda, dünya pamuk tüketiminin 27,5 milyon tona ulaşacağı ..

500 Euro Nisan 2019'da tedavülden kalkıyor

10 Aralık 2018

Dünya piyasalarında 2002 yılında kullanılmaya başlanan 500 euroluk banknot, 26 Ocak itibariyle 17 Avrupa ülkesi tarafından kaldırılırken, Almanya ile Avusturya'da ise 26 Nisan 2019 tarihine kadar kullanılacak.  Terör örgütleri ve kalpazanlar tara ..

Kastamonulular Aydın zeytinyağını çok sevdi

27 Kasım 2018

Aydın Ticaret Borsası tarafından başlatılan zeytinyağı tadım ve tanıtım faaliyetlerinin üçüncüsü Kastamonu’da ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Kastamonu’da gerçekleşen Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Etkinliğine; Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erde ..

Aydın esnafı Ege İlleri Tanıtım Günlerinde yerini aldı

14 Kasım 2018

kez düzenlenen Ankara Ege İlleri Tanıtım Fuarı'nda yerini aldı. Aydın Esnaf Odaları Birlik Başkanı Selahittin Çetindoğan ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı fuarda Kuşadası Esnaf Odası, Karacasu Esnaf Odası ve Yenipazar Esnaf Odası stant ..

Kuru üzüm ihracatında yüzler gülüyor

08 Ekim 2018

Kuru üzüm ihracatı Eylül ayında yüzde 40'lık artışla 40 milyon 84 bin dolardan, 55 milyon 965 bin dolara çıktı. Ege ovalarında bağlar bozuldu, sultani çekirdeksiz üzümler kurutuldu, dünyanın dört bir tarafına ihracat yolculuğu başladı. Çekirde ..

Emlak komisyon oranları düşürüldü

22 Haziran 2018

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle, emlakçıların mesleki faaliyetleri, yetki belgesi verilmesi, taşınmaz ticareti yapan işletmelerde aranan şartlar belirlendi. ..

AYSO’nun projeleri AB Türkiye Delegasyonuna tanıtıldı

19 Haziran 2018

    AB Türkiye Delegasyonu Heyet Başkanı Büyükelçi Christian Berger, eşi Marilina Berger, AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı, AB Türkiye Delegasyonu İç Politika Siyasi İşler ve OD ..

Aydın Ticaret Borsası, AB Proje sergisinde çalışmalarını anlattı

19 Haziran 2018

    Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel ve Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur’un hazır bulunduğu programda, Aydın Ticaret Borsasının standında, KOSGEB tarafından desteklenen Tematik Proje kapsam ..

Büyükşehir hayvancılığı desteklemeye devam ediyor

19 Haziran 2018

    Düzenlenen törenle kura çekimleri yapılan yedi koç üreticilere teslim edildi. Üreticiler verimi çok yüksek olan sakız koçlarını aldıkları için çok mutlu olurken destekleme için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerç ..