Kuşadası Haberleri

Aydın-Denizli otobanı ihaleye çıkıyor

21 Şubat 2018

    Mehmet Erdem, yaptığı açıklamada; “Aydın ve Denizli İlleri başta olmak üzere tüm Ege Bölgesi için asrın projesi niteliğinde olan Aydın-Denizli otobanı önümüzdeki birkaç gün içerisinde ihale ilanına çıkacak. Yaklaşık ..

Aydın 6. Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılıyor

13 Şubat 2018

’sı düzenlenecek olan Aydın Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı 15 Şubat’ta açılıyor.Aydın Ticaret Borsası başvurusu ile 15-18 Şubat tarihleri arasında 6.’sı düzenlenecek olan Aydın Uluslararası Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı ..

Kritik toplantıda 9.4 milyar dolarlık 55 proje değerlendirildi

01 Şubat 2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan ve yaklaşık 6 saat 45 dakika süren Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı'ndan sonra yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Savunma Sanayi İcra Komitesi, yapılan yasal düzenleme sonrasında ilk defa Sayın Cumhurb ..

KOSGEB bürosu, Söke Ticaret Odası’nda faaliyete geçiyor

22 Ocak 2018

KOSGEB irtibat bürosu Söke Ticaret Odasında faaliyete geçiyor.Konu ile ilgili açıklama yapan Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay; "İrtibat bürosunun açılması ile Sökeli vatandaşlarımızın ve üyelerimizin KOS ..

ADÜ Teknokent’de ilk patent başvurusu yapıldı

12 Ocak 2018

    Teknokentte faaliyetlerini sürdüren Bahram Dovletov, “Gözenekli/köpük malzeme katkılı dilatant akışkanlı kompozit dolguyla taşıtların ve balistik/zırhlı ürünlerin çarpışma/darbe/patlama enerjisini sönümleme özelliği ..

Aydın 6.Tarım Fuarı ziyaretçileriyle buluşmak için gün sayıyor

03 Ocak 2018

    6. Uluslararası Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçileriyle buluşmak üzere hazırlıklarını tamamlıyor. Kobi Fuarcılık Ltd.Şti organizasyonu, Aydın Ticaret Borsası başvurusu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ..

Ekonominin can damarları bu yıl hizmete girecek

03 Ocak 2018

Türkiye’nin dört bir yanında yapımı devam eden projeler peş peşe devreye girerken, bu yıl da ekonomiyi canlandıracak birçok projenin açılış ve temel atma töreni gerçekleştirilecek. Yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olma özelliği taşıyan 3. havalimanında ilk deneme uçuş ..

Aydın Ticaret Borsası’ndan KOSGEB Müdürü Ceyhan’a iadeyi ziyaret

30 Aralık 2017

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Cengiz Ülgen, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akdam, Meclis Üyesi Rıza Uyar, Erkan Aslan ve Genel Sekreter Neslihan Koç KOS ..

Egeli ihracatçılardan tarihi rekor

02 Aralık 2017

    Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Kasım ayında ihracatını, 2016 yılı Kasım ayına göre yüzde 29’luk artışla 1 milyar 182 milyon 852 bin dolara çıkardı. Kasım ayındaki ihracat rakamı Ege İhracatçı Birlikleri&rsqu ..

Türkiye ekonomisi için kritik veri açıklandı!

13 Kasım 2017

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2017 yılı Eylül ayı ödemeler dengesini açıkladı. Buna göre; cari işlemler açığı, bir önceki yılın Eylül ayına göre 2 milyar 934 milyon dolar artarak 4 milyar 527 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bunun sonucunda, on iki aylık cari işlemler açığı 39 ..