Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 19°C
En Düşük : 6°C
Kuşadası Haberleri

BES büyüklüğü 127 milyar lirayı geçti

14 Ocak 2020

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) katılımcıların fon tutarı ile devlet katkısı fon tutarının toplam büyüklüğü olan 119 milyar 146 milyon lira ile otomatik katılımla sisteme dahil olanların biriktirdiği 8 milyar 194,4 milyon lira ile hesaplandığında, sistemin ..

Yurt dışı seyahatte taksit sınırı düşürüldü

13 Ocak 2020

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme sürelerinin altı aydan üç aya düşürülmesine karar verdi. BDDK'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer ..

Türkiye asgari ücrette 22. sırada

07 Aralık 2019

CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, milyonların merakla beklediği asgari ücrete ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toprak, Türkiye’nin 28 Avrupa ülkesi arasında 2 bin 20 TL olan asgari ücret ..

Türkiye’nin vergi rekortmenleri açıklandı

20 Kasım 2019

2018 vergilendirme dönemine ilişkin Yıllık Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyannamelerinin değerlendirilmesi sonucunda Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden 100 mükellef listeleri açıklandı. Listenin ilk iki sırasındaki isimler açıklanmazken, 3'üncü sır ..

Konaklama vergisi yüzde 2 olarak Meclis'ten geçti

19 Kasım 2019

Kamuoyunda 'tatil vergisi' olarak bilinen konaklama vergisi dün Meclis Genel Kurulu'ndan geçti. Buna göre konaklama vergisi oranı yüzde 2 olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı'na gerektiği durumlarda bu vergiyi artırm ..

Varlık Fonu’na devredilen şirketlerin kârı düştü, borcu arttı

19 Kasım 2019

Türkiye Varlık Fonu’na (TVF) devredilen şirketlerin mali performanslarında düşüş yaşandı. TVF bünyesindeki Çaykur, Botaş, TCDD ve Kayseri Şeker zarar etti, borçları arttı.   Cumhuriyet’ ..

Alışveriş siteleri ‘çılgın’ indirimleri kaldıramadı

11 Kasım 2019

Alışveriş meraklıları heyecanla beklenen 11.11 indirimlerinden umduklarını bulamadılar. Türkiye'de 9-11 Kasım arası yüzde 80'e varan ve ‘büyük' olarak nitelendirilen indirimler, alışveriş platformlarını çökertti. Trendyol ve n11 kullancılarının tal ..

Zeytin ve zeytinyağı sektöründe büyük buluşma

21 Eylül 2019

  Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği'nin, organize ettiği “Ortak Akıl Toplantıları”nın ikincisi, Hatay'ın Altınözü ilçesinde düzenlendi. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Altınözü Kaymakamlığı ve Altınöz ..

İşsizlik rakamları açıklandı !

15 Ağustos 2019

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılı Mayıs ayı İşgücü İstatistikleri'ni açıkladı. Buna göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 21 bin kişi artarak 4 milyon 157 b ..

Son ana kadar müşteri beklediler, kurbanlıkları satamadılar

15 Ağustos 2019

Aydın'da bu yıl kurbanlık için pazara getirilen hayvanların bir kısmı elde kaldı. Kurban Bayramı'nın 4. günü ikindi vaktine kadar hayvan pazarında müşteri bekleyen yetiştiriciler, bu yıl fiyatların uygun olmasına rağmen beklenen satışın gerçekleşmediğini bel ..