Kuşadası Haberleri

Aydın Büyükşehir Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporu onaylandı

11 Nisan 2018

    Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Meclis Salonunda yapılan Nisan ayı olağan toplantısında zabıt özetinin okunmasının ardından encümen üyesi seçimlerine geçildi. Yapılan seçimde CHP’li İlhan Aygüneş, Hasan Yavuz, M ..

Ege ihracatı 1980 sonrasında 24 kat arttı

05 Nisan 2018

    1980 yılında Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 180 milyon 562 bin dolarla ihracatta lider sektör olurken, Ege Tütün İhracatçıları Birliği 148 milyon dolarlık ihracatla ikinci, Ege Tekstil ve Hammad ..

Minibüsçülerin otobüs vergisi sorunu çözüldü

26 Mart 2018

Minibüsçü esnafını zora sokan bu yanlış uygulamadan dönülmesi ile ilgili başta Federasyon Başkanı Fevzi Apaydın olmak üzere katkı veren herkese teşekkür eden Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, uygulamanın 2019 yılından iti ..

İŞKUR Danışmanları Kuşadası Ticaret Odası’nda hizmet veriyor

23 Mart 2018

  Bir buçuk yıldır süren uygulamada danışmanlar, İŞKUR kayıtlarını yapıyor, işgücü taleplerini alıyor. Ayrıca iş arayanların kayıtlarını yapıyor ve personel talep eden Oda üyelerine yönlendiriyor. Perşembe günleri Oda hizmet binas ..

AYDIN İHRACATI VE İTHALATINDA ARTIŞ

28 Şubat 2018

              Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ülkemizin ihracatı 2018 yılı Ocak ayında, 2017 yılının&nb ..

Asgari ücretle çalışan işçilere müjde

26 Şubat 2018

Yüksek mahkeme, Bursa'da ikamet eden vasıflı bir kıdemli işçinin, asgari ücretle çalışmasının hayatın olağan akışına ters olduğuna hükmetti. Bursa'daki bir fabrikada pres operatörü olarak çalışan işçi, iş veren tarafından tazminat ödenmeden kapı önüne konuldu. 7 yıl emek v ..

e-Ticaret devi Amazon Martta Türkiyede

26 Şubat 2018

ABD’li e-Ticaret devi Amazon’un Türkiye’ye girişi tarihi belli oldu. Toptancı ve satıcılara “hazır olun” mesajı veren Amazon’un mart ayı sonu itibarıyla Türkiye’de test satışlarına başlayacağı belirtildi. Amazon’un Türkiye piyasasına ortalama ..

Aydın-Denizli otobanı ihaleye çıkıyor

21 Şubat 2018

    Mehmet Erdem, yaptığı açıklamada; “Aydın ve Denizli İlleri başta olmak üzere tüm Ege Bölgesi için asrın projesi niteliğinde olan Aydın-Denizli otobanı önümüzdeki birkaç gün içerisinde ihale ilanına çıkacak. Yaklaşık ..

Aydın 6. Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılıyor

13 Şubat 2018

’sı düzenlenecek olan Aydın Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı 15 Şubat’ta açılıyor.Aydın Ticaret Borsası başvurusu ile 15-18 Şubat tarihleri arasında 6.’sı düzenlenecek olan Aydın Uluslararası Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı ..

Kritik toplantıda 9.4 milyar dolarlık 55 proje değerlendirildi

01 Şubat 2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan ve yaklaşık 6 saat 45 dakika süren Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı'ndan sonra yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Savunma Sanayi İcra Komitesi, yapılan yasal düzenleme sonrasında ilk defa Sayın Cumhurb ..