Kuşadası Haberleri

Aydın esnafı Ege İlleri Tanıtım Günlerinde yerini aldı

14 Kasım 2018

kez düzenlenen Ankara Ege İlleri Tanıtım Fuarı'nda yerini aldı. Aydın Esnaf Odaları Birlik Başkanı Selahittin Çetindoğan ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı fuarda Kuşadası Esnaf Odası, Karacasu Esnaf Odası ve Yenipazar Esnaf Odası stant ..

Kuru üzüm ihracatında yüzler gülüyor

08 Ekim 2018

Kuru üzüm ihracatı Eylül ayında yüzde 40'lık artışla 40 milyon 84 bin dolardan, 55 milyon 965 bin dolara çıktı. Ege ovalarında bağlar bozuldu, sultani çekirdeksiz üzümler kurutuldu, dünyanın dört bir tarafına ihracat yolculuğu başladı. Çekirde ..

Emlak komisyon oranları düşürüldü

22 Haziran 2018

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle, emlakçıların mesleki faaliyetleri, yetki belgesi verilmesi, taşınmaz ticareti yapan işletmelerde aranan şartlar belirlendi. ..

AYSO’nun projeleri AB Türkiye Delegasyonuna tanıtıldı

19 Haziran 2018

    AB Türkiye Delegasyonu Heyet Başkanı Büyükelçi Christian Berger, eşi Marilina Berger, AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı, AB Türkiye Delegasyonu İç Politika Siyasi İşler ve OD ..

Aydın Ticaret Borsası, AB Proje sergisinde çalışmalarını anlattı

19 Haziran 2018

    Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel ve Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur’un hazır bulunduğu programda, Aydın Ticaret Borsasının standında, KOSGEB tarafından desteklenen Tematik Proje kapsam ..

Büyükşehir hayvancılığı desteklemeye devam ediyor

19 Haziran 2018

    Düzenlenen törenle kura çekimleri yapılan yedi koç üreticilere teslim edildi. Üreticiler verimi çok yüksek olan sakız koçlarını aldıkları için çok mutlu olurken destekleme için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerç ..

Aydın Büyükşehir Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporu onaylandı

11 Nisan 2018

    Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Meclis Salonunda yapılan Nisan ayı olağan toplantısında zabıt özetinin okunmasının ardından encümen üyesi seçimlerine geçildi. Yapılan seçimde CHP’li İlhan Aygüneş, Hasan Yavuz, M ..

Ege ihracatı 1980 sonrasında 24 kat arttı

05 Nisan 2018

    1980 yılında Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 180 milyon 562 bin dolarla ihracatta lider sektör olurken, Ege Tütün İhracatçıları Birliği 148 milyon dolarlık ihracatla ikinci, Ege Tekstil ve Hammad ..

Minibüsçülerin otobüs vergisi sorunu çözüldü

26 Mart 2018

Minibüsçü esnafını zora sokan bu yanlış uygulamadan dönülmesi ile ilgili başta Federasyon Başkanı Fevzi Apaydın olmak üzere katkı veren herkese teşekkür eden Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, uygulamanın 2019 yılından iti ..

İŞKUR Danışmanları Kuşadası Ticaret Odası’nda hizmet veriyor

23 Mart 2018

  Bir buçuk yıldır süren uygulamada danışmanlar, İŞKUR kayıtlarını yapıyor, işgücü taleplerini alıyor. Ayrıca iş arayanların kayıtlarını yapıyor ve personel talep eden Oda üyelerine yönlendiriyor. Perşembe günleri Oda hizmet binas ..