Kuşadası Bugün
Az Bulutlu
En Yüksek : 19°C
En Düşük : 6°C
Kuşadası Haberleri

By: Admin
Çarşamba, 10 Temmuz 2019
1322
Değerli Kuşadalılar,
 
Bugün A HABER kanalında canlı yayınlanan gerçek dışı bir haberle Temmuz ayında Kuşadası turizmine büyük bir darbe vurulmaya çalışılmıştır. Ülke ekonomisinin içinde bulunduğu sıkıntılı ortamda sadece Kuşadası’nın değil, tüm ülkemizin en büyük beklentisi turizm gelirleri olmasına rağmen, söz konusu canlı yayına katılan MHP Kuşadası ilçe Başkanı Mustafa Bayraktar, yaptığı yalan ve gerçek dışı açıklamalarla dere suyunu kanalizasyon akıyor diye göstererek, Kuşadası turizminin ölüm fermanını Temmuz ayında vermeye çalışmıştır.
 
MHP ilçe başkanı olarak aklı selim davranması gereken Mustafa Bayraktar’ın sürekli mavi bayrak alan Kuşadası plajlarını “kanalizasyon akıyor” yalanlarıyla “girilemez” gibi göstermeye çalışması büyük bir sorumsuzluk örneğidir. Çünkü canlı yayın yapılan Atatürk Anıtı çevresindeki alanda dere yatağı bulunmaktadır ve denize akan da bu DSİ’ye bağlı bu derenin suyudur. MHP İlçe Başkanı’nın hiçbir araştırma yapmadan dere suyunu kanalizasyon gibi göstermeye çalışarak CHP’li belediyeleri yıpratma çabalarının yakışık ve seviyesiz olması kadar turizm sezonunun ortasında bulunduğumuzu hesaba katmadan yaptığı bu büyük gaf, ekmeğini turizmden kazanan esnafımıza ve Kuşadası halkına ihanettir. Kendisi de bir hediyelik eşya satıcısı olan MHP ilçe Başkanı bu açıklamalarının ardından yaşanması muhtemel olumsuzlukların hesabını Kuşadası halkına nasıl verecektir.
 
CHP’li belediyeleri yıpratma sevdasıyla kendisine uzatılan mikrofona canlı yayında bilgisizce açıklamalar yaparak, Kuşadası turizmine darbe vurmaya çalışan MHP Kuşadası ilçe Başkanı Mustafa Bayraktar’ı kınıyor ve Kuşadası çıkarları için sorumlu olmaya ve aklı selim davranmaya davet ediyorum.
 
Mehmet Gürbilek
CHP Kuşadası ilçe Başkanı