Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 31°C
En Düşük : 19°C
Kuşadası Haberleri

YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar

    

 

            Çevremde hayattan keyif almayan o kadar çok insan var ki bu yazıyı yazma gereği duydum. ‘Hayattan ne buldum? Niye yaşıyoruz? Zaten ölmeyecek miyiz? Daha fazla dayanamayacağım. Onsuz yapamam’ vs. vs. cümleleri o kadar çok duyuyorum ki bu laflar da beni sıkıntıya sokmaya başladı. ‘Genç öleyim de cesedim güzel görünsün’ diyerek ölümü ti ’ye aldığını düşünen cahiller bile var. Cahil diyorum çünkü ölümü düşünmek ve buna yeltenmek bence sadece yeşermemiş beyinlere ait olabilir.

 

            Yaşamak; tam kararında yemek yapmak gibi birşey bence. Ne çok sulu olacak ne de çok katı. Dengeli yani… Acısı da olacak tatlısı da. Üzüleceksin, güleceksin, düşeceksin, yaralanacaksın, sevdiklerini kaybedeceksin ama yaşayacaksın. Yaşamak sadece kendi adına yapılan bir işlem olmalı. Başkası hesabına yaşamamalı insan. Tutunacak dalı kendi olmalı, insan kendi omuzlarına da yaslayabilmeli kendi başını. Yıldızlara tekte bakabilmeli…

 

            Beklentilerimiz elbet olacak hayattan ancak gerçekleşmeyecek beklentiler bizi ne olduğu bilinmeyen başka bir aleme sürüklememeli. Yaşamayı sevmek için kendinizden zevk almaya bakın. Tek başınıza alışverişe çıktığınızda, tek başınıza yemek yediğinizde ya da sinemada tek oturduğunuz da başkalarının sizi küçük gördüğünü düşünmeyin.

           

            Ölümü düşündüğünüzde arkada bırakacağınız insanları düşünün, hiç yoksa bir tane bağlayıcı nedeniniz vardır. Üzülmesini istemediğiniz insanları düşünün. Hiç yoksa bir karikatür okuduğunuzda ya da film seyrettiğinizde yine güleceğinizi hayattan keyif alacağınızı unutmayın.

 

            İnsan hiç görmediği bir şehri sevebilmeli. Sevmek, bağlanmak, keyif almak bu kadar kolay işte.

 

            Bu dünyaya geldiyseniz, kendinize ve başkalarına, doğaya zarar vermeden  sonuna kadar yaşayın ve zevk almaya bakın!

Görüntülenme Sayısı: 568

YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar Yazarın Diğer Yazıları