Kuşadası Bugün
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
En Yüksek : 14°C
En Düşük : 8°C
Kuşadası Haberleri

AYTO geleneksel fuar ziyaretine bu yıl da rekorla devam etti

21 Ocak 2019

Aydın Ticaret Odası (AYTO) gelenek haline getirdiği, Antalya'da düzenlenen ANFAŞ FoodProduct-Gıda ve İçecek Fuarı ile ANFAŞ HotelEquipment-Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ziyaretlerini 2019 yılında da devam ettirdi. ..

Mustafa Savaş: “Tarım alanlarına zarar verenler karşılarında bizi bulur”

21 Ocak 2019

Cumhur İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, "Aydın'da tarıma 2 türlü dokunacağız. Birincisi tarım alanlarına asla zarar vermeyecek ve verilmesine de asla müsaade etmeyeceğiz. İkincisi de çiftçimiz ..

Arslanlı, Nazilli Belediyesi ile gelişiyor

21 Ocak 2019

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Arslanlı Mahallesi'nde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan yol çalışmalarını inceledi.Arslanlı Mahallesi genelinde hummalı bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Alıcık, “S ..

Aydınlılar doğa ve tarihe yürüdü

21 Ocak 2019

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların Aydın'ın tarihi ve doğasıyla buluşmaları aynı zamanda da spor yapmaları için oluşturulan "Trekking Aydın" ilk yürüyüşünü gerçekleştirdi.Nysa antik kentinden başlayan yürüyüş Tarihi Kavaklı ..

Soluk borusuna stent takılan Şila hayatını kaybetti

21 Ocak 2019

AYDIN (İHA) – Aydın'ın Efeler ilçesinde, solunum sıkıntısı çeken ve buna bağlı olarak kalp yetmezliği geliştiği için soluk borusuna stent takılan Şila isimli köpek hayatını kaybetti.Denizli'in Bağbaşı semtinde yaşayan Ayşegül Karadağ, solun ..

Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü 2023 hedefini 3,5 milyar dolara yüksel

21 Ocak 2019

İhracatta 2000 sonrasında yıldız sektörler arasında yer alan Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektöründe 2018 yılında ihracatta yüzde 11'lik ihracat artışıyla 2,5 milyar doları aşmanın mutluluğu yaşanıyor. Sektör, 2023 yılı ihracat hedefini ise 3 milya ..

Söke ve Kuyucak teknolojik seralarla üretim merkezi olacak

21 Ocak 2019

000 nazım imar planıyla Söke ve Kuyucak teknolojik seraların tarımsal üretim yaptığı merkezler oluyor.Büyükşehir Belediyesi tarafından seracılık alanında da Aydın'ı Türkiye sıralamasında ilk sıraya çıkarmak amacıyla hazırlanan plana göre Sök ..

CHP adayı Ömer Günel Nazilli Halk Pazarında pazarcılarla buluştu

21 Ocak 2019

CHP Kuşadası Belediye Başkan adayı Ömer Günel, şehir merkezindeki kapalı pazar yerinin ardından Kadıkalesi'ndeki Nazilli Halk Pazarı'nda da pazarcı esnafıyla buluşup sorunlarını dinledi.CHP adayı Ömer Günel ‘Bu hafta yoğun olarak Pazar yerle ..

Ortaokul öğrencileri köy okuluna 2 bin kitaplık kütüphane kazandırdı

21 Ocak 2019

Aydın'ın Karacasu ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu ile Karacaören Şehit Mehmet Aykan İlkokulu öğretmen ve öğrencileri el ele vererek Karacaören Şehit Mehmet Aykan İlkokuluna fiziki yapısını kendileri güzelleştirdikleri 2 bin kitaplı bir kütüphane kazandır ..

Bozdoğanlı özel öğrenciler sinemayla tanıştı

21 Ocak 2019

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde bulunan Bozdoğan Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğrencileri hayatlarında ilk kez tanıştıkları sinemada büyük heyecan yaşadı.“Öğrencilerimizin Mutluluğu Bizim Mutluluğumuzdur” sloganı ile yıl boyunca çeşitli faaliye ..