Kuşadası Haberleri

Efeler Belediyesi Gurbet Hasretini Sona Erdirecek

09 Ekim 2014

Efeler Belediyesi, 10-16 Ekim tarihleri arasında ‘Memleketten Geldik’ etkinliği düzenleyecek. Hidayet Sayın Kültür Merkezi Sokağı’nda düzenlenecek etkinlikte yöresel ürünlerin bulunduğu standlar kurulacak.   Efeler Belediyesi’nden yapılan açık ..

Başkan Çerçioğlu’ndan Gece Denetimi

09 Ekim 2014

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Atatürk Kent Meydanın da, büyükşehir belediyesi tarafından işletilen Havuz Kafe’de denetim yaptı.   Akşam saatlerinde Havuz Kafe’ye gelen Başkan Çerçioğlu özellikle restoran bölümünü ve mutfağı inceleyere ..

Aydın’da Tren Kazası: 1 Ölü

09 Ekim 2014

Aydın’ın İncirliova ilçesinde meydana gelen tren kazasında, demir yolundan geçmeye çalışan yaşlı adam hayatını kaybetti.   Kaza, bugün saat 17.30 sıralarında İncirliova’nın Gerenkova Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; İzmir-Denizli ..

Brüksel’de Toplanan Roman Çalıştayında Bir Sökeli

09 Ekim 2014

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen TASCO (Sivil Toplum Kuruluşları için Teknik Destek) organizatörlüğünde 29 Eylül ve 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 3 günlük Roman Çalıştayı Brüksel’de yapıldı.   Çalıştayda Avrupa Roman Konseyi Türkiye Temsilcisi Sö ..

Söke Belediye Başkanı Toyran Bayramda Beşparmak Turu Yaptı

08 Ekim 2014

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran bayramda da boş durmadı, Beşparmak turuna çıktı. Söke’nin Beşparmak Dağı zirvesindeki mahallesi Çavdar’dan başlayıp, Demirçay, Kisir, Çalışlı ve Bağarası Mahallelerini gezen Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; vatandaşlarca çok sı ..

Şahbudak Karacaören’de İncelemelerde Bulundu

08 Ekim 2014

Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Serpil Şahbudak, Karacaören İlk ve Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.   2014-2015 eğitim öğretim yılının hemen başında Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Serpil Şahbudak, Yenipazar’ın Karacaören Mahallesi’ndeki o ..

SÖKESPOR TESİSLERİNDE HIRSIZLIK

08 Ekim 2014

Sökespor’un Cumhuriyet Mahallesi Güray Sokakta bulunan, futbolcuların kalmakta olduğu Toto Tahsin Demirtel Tesislerinde hırsızlık şoku yaşandı.   Edinilen bilgiye göre; sabaha karşı futbolcuların kaldığı tesisleri ön bahçedeki kapıdan giren hırsız yada hırsızla ..

Aldemir: “kendimi Profesör Gibi Hissetmiyorum”

08 Ekim 2014

Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) rektörlüğü için aday olan Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, kendisini profesör gibi hissetmediğini belirtti.   ADÜ’nün Aydın’ın geneliyle bağlantı kurması gerektiğini belirten Prof. Dr. O ..

Aydın’da Yabancı Öğrencilerin Durumu Değerlendirildi

08 Ekim 2014

Aydın Yabancı Öğrencilere Yönelik Eğitim Öğretim Hizmetleri İl Komisyonu, il genelinde eğitimlerini sürdüren yabancı öğrencilerin durumları değerlendirdi.   Yabancı Öğrencilere Yönelik Eğitim Öğretim Hizmetleri İl Komisyonu Toplantısı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mur ..

Yenipazar’da ’gencer’ Geleneği Yaşatılıyor

08 Ekim 2014

Aydın’ın Yenipazar ilçesinde geçmişi çok eskilere dayanan bir ‘gencer’ geleneği, değişen yaşam tarzlarına rağmen yaşatılmaya çalışılıyor.   Yenipazar’da her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarının 2. günü panayır pazarı kuruluyor.Tüm ilçe halkı ve ..