Kuşadası Haberleri

Başkan Alıcık, Yeşildere’de incelemelerde bulundu

19 Haziran 2018

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İsabeyli Mahallesi Yeşildere mevkiinde yapımı devam eden sosyal çatı ve müştemilat binasında incelemelerde bulundu.Alıcık, yaklaşık 3 bin 300 metrekare alan üzerine kurulan ve içerisinde ..

ADÜ Veteriner Fakültesi Dekanı EAVE Yönetim Kuruluna seçildi

19 Haziran 2018

Dr. Ergün Ömer Göksoy, Almanya Hannover’de düzenlenen Avrupa Veteriner Hekimliği Eğitimi Veren Kuruluşlar Birliği (EAEVE) Genel Kurulunda akreditasyon kuruluşunun yönetim kuruluna (ExCom) seçildi.Viyana merkezli EAEVE’nin bir üyesi ..

Mustafa Savaş; “Avrupa ve G20’nin en fazla büyüyeni Türkiye”

19 Haziran 2018

AK Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında Efeler’de Umurlu Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Fabrika çalışanları ve yöneticiler ..

Söke’de yolcu otobüsü devrildi: 28 yaralı

19 Haziran 2018

Kaza, Söke Milas karayolu Yenidoğan Kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; İstanbul’a gitmek üzere Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nden yola çıkan Şaban Özdere idaresindeki özel bir seyahat firmasına ait 34 BM 8155 plakalı yolcu ..

Meteorolojiden 3 gün boyunca yağış uyarısı

18 Haziran 2018

Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Aydın, İzmir ve Manisa çevrelerinde yerel kuvvetli kök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklanarak 3 gün boyunca vatandaşların tedbirli olmaları istendi.Genellikle öğlen saatlerinden iti ..

Şehit Ufuk Demirkıran için mevlit okutuldu

18 Haziran 2018

Şehidin ölümünün birinci yılında gerçekleştirilen yemekli mevlide aile yakınları ile birlikte çok sayıda protokol üyesi katıldı.Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Demirkıran’ın Annesi Belkıs Demirkıran ve şehidin kardeşleri Dav ..

Karacasulu üreticiler yardım bekliyor

18 Haziran 2018

Karacasu ilçesinde hafta başında etkili olan sel ve dolu yağışı üreticilerin başta tütün olmak üzere zeytin, incir, elma, biber gibi ürünlerine zarar verdi. Kiraladığı 30 dekarlık arazide borçlanarak diktiği tütünlerin tamamı doludan etk ..

Aydınlı yetiştirici saman telaşına düştü

18 Haziran 2018

Buğdayların hasat edilmesi ile birlikte geçtiğimiz yıllarda yaşanan saman sıkıntısı nedeniyle Aydınlı yetiştiriciler bu yıl kış hazırlıklarına erken başladı.Uşak, Afyon ve Denizli çevresinde hasat edilen buğdaylar kamyonlarla Aydın’a na ..

Nazilli Fen Lisesi dünyaya açıldı

18 Haziran 2018

Aynı zamanda okul 9-14 Eylül 2018 tarihleri arasında da İsviçre’nin Cern Kentinde de 44 öğrenci ve 2 öğretmenle bilimsel çalışma ve gezisine katılacak.Eğitim-öğretim hayatına 2001-2012 sezonunda başlayan Nazilli Fen Lisesi, başarıl ..

5 günde ikinci kez sel ve dolu vurdu

18 Haziran 2018

Merkez ve mahallelerde bayramın ikinci günü etkili olan sağanak yağış ve dolu nedeniyle tütün arazilerinde yüzde 60’lara varan zarar oluşan 500’e yakın üretici, yardım çağrısında bulundu.İlçe genelinde 500’e yakın tütün üreticisinin ara ..