Kuşadası Haberleri

Hırsız, can korkusundan karakola sığındı

22 Eylül 2018

Aydın'ın Efeler ilçesinde çok sayıda evden hırsızlık yaptığı belirlenen şahıs, son işinde mahalleliler tarafından kovalanınca, can korkusu ile polis karakoluna girdi ve yakalandı.Edinilen bilgiye göre, Efeler ilçesinde çok sayıda eve girerek ..

Veresiye aldı, sosyal medyadan peşin sattı

22 Eylül 2018

S polisin başarılı operasyonu ile yakalandı.Edinilen bilgiye göre, Aydın'da ikamet eden B.S kendisini zengin kişilerin yakını olarak tanıtıp çeşitli esnaflardan aldığı malzemeleri sosyal medya üzerinden piyasa değerinin altında sattı. Kiralı ..

Okuma yazma seferberliğinin ikinci kademesi başladı

22 Eylül 2018

Aydın'ın Nazilli ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği ikinci aşama bilgilendirme toplantısı yapıldı.İlçede geçen yıl okuma yazma bilmeyen 205 kişiye okur-yazarlık be ..

Ayaklarıyla resim yapan Rabia 8. sergisini açtı

22 Eylül 2018

Bedensel engelli Rabia Asrak, ayaklarını kullanarak yaptığı resimleri, Efeler Belediyesi'nin destekleriyle Milli Aydın Bankası Kültür Merkezinde açtı.Doğuştan bedensel engelli 19 yaşındaki genç ressam 'Renkli Dünyam Hiç Solmayacak' ismini ve ..

Başkan Kale 2 bin kişiye aşure ikram etti.

22 Eylül 2018

Cuma Namazı sonrası Sanayi Camisi önünde kurulan aşure kazanlarıyla yaklaşık 2 bin kişiye aşure ikramında bulunan Başkan Kale; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayı vesilesiyle aşure etkinliğimizi düzenledik. Aşure bir kazanda yapılara ..

Başkan Kayalı, başarılı sporcuya bisiklet hediye etti

21 Eylül 2018

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Türkiye Milli Triatlon takımı formasıyla 2018 Makedonya Triatlon Balkan Şampiyonası'nda 7. olan Kuşadası Belediye Spor Triatlon Takımından Beyza Ayaşlıoğlu'na bir yarış bisikleti hediye etti.Türkiye Mil ..

Bankamatikte unuttuğu para yarım saat sonra geri geldi

21 Eylül 2018

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, bir incir tüccarının ATM'de unuttuğu para, oğlunun öğrenci harcını yatırmak isteyen başka bir vatandaş tarafından bulunarak sahibine teslim edildi.Bankanın ATM'si önünde buluşan şahıslar birbirlerine teşekkür etti ..

25. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı açıldı

21 Eylül 2018

'si düzenlenen Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı kapılarını açtı. Söke Belediyesi öncülüğünde Söke Genç İş Adamları Derneği (SÖGİAD) tarafından düzenlenen sergi ve panayırının açılış töreni gerçekleştirildi.Açılış törenine Söke İlç ..

Aydınlı çocuklar büyükşehirle mutlu

21 Eylül 2018

AYDIN (İHA) – Aydın Büyükşehir Belediyesi, il genelinde 200'den fazla çocuk oyun alanı yaparak güvenlik eğlence alanları oluşturdu.Aydın'a vatandaşların taleplerine göre yatırımlar yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, çocukların isteklerini ve ..

Türk-Özbek işbirliği pamuğa yarayacak

21 Eylül 2018

Türkiye'de pamuk konusunda araştırma yapan tek kuruluş olan ve 1934 yılında kurulan, kuruluşundan bugüne kadar da farklı özelliklere sahip 50'ye yakın pamuk çeşidi geliştirerek Türk çiftçisinin hizmetine sunan Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ..