Kuşadası Bugün
Çok Bulutlu
En Yüksek : 32°C
En Düşük : 20°C
Kuşadası Haberleri

By: Admin
Çarşamba, 28 Kasım 2018
701

 

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Tufan Asrav ve Belediye Meclis Üyesi Canan İnanç , Romanya Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyona katıldı.

Romanya Ulusal Günü olarak kutlanan Romanya Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Romanya İzmir Başkonsolosu Mioara Ştefan’ın ev sahipliğinde bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona, Kuşadası Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı Tufan Asrav ve Belediye Meclis Üyesi Canan İnanç katıldı. Farklı ülkelerin İzmir konsoloslarının, belediyelerin, sivil toplum ve meslek örgütleri ile iş dünyası temsilcilerinin yer aldığı resepsiyonda, Asrav ve İnanç, Başkonsolos Ştefan ile sohbet ederek sosyal, kültürel ve turistik ilişkiler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Görüşmede, Kuşadası Belediyesi tarafından Türkmen Mahallesi Marina Mevkiinde yapımı sürdürülen parka Kuşadası’nın Romanya’daki kardeş şehri Sinaia isminin verilmesi konusu ele alındı. Parka “Sinaia” ismi verilecek olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Başkonsolos Ştefan, kardeş şehir ilişkilerinin önemine dikkat çekerek Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.