Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 26°C
En Düşük : 13°C
Kuşadası Haberleri

LEYLA DİANA GÜCÜK - Jazz Programı Yapımcısı

Mozaik; "Külliyat (1983-1995)"

Box set Info: Mozaik müzik grubu en sonunda "1983 - 1995" arasında kaset olarak çıkarmış olduğu dört albümü “Ölümden Önce Bir Hayat Vardır”“Ardından”“Çook Alametler Belirdi” ve “Plastik Aşk”ı digital ortama aktardı. Albümler ADA Müzik`ten tek bir CD-Set içinde piyasaya çıktı. Aradan geçen bunca zamana karşılık bu setin içinde ilaveten bir şeyler daha var: Mozaik üyeleri arşivlerine dalıp 12 yıl boyunca kayda aldıkları prova çalışmalarından, ev ve konser kayıtlarından tarayarak bir seçki hazırlayıp kutuya “Yayımlanmamış Besteler”ve “Yayımlanmamış Yorumlar” adını verdikleri 5. ve 6. CD`leri eklemişler. Kendileri "Bu işi yapmakta bu kadar ileri bir tarihe kadar gecikince dört albümümüzün yanına ilave bir hoşluk eklemek istedik ve arşivdeki kayıtlarımızı ele aldık. Umarız dinleyicilerimizin de hoşuna gider." diyor.

 

Box Set List:
CD: 1: Ölümden Önce Bir Hayat Vardır: Felicidad, Je Voudrais Pas Crever, Donnaj-Dos Kelbl, Die Fahrt İns Heu, Oder Die Wahrheit, Nobody Knows The Trouble I’ve Seen, Me Fitepsane Pano Se Kameni Yi, There But For Fortune, What Did You Learn İn School Today? Arriba Quemando El Sol, Ty Pastoy, Fiesta De San Benito, Szerelem Szerelem At Kozott, Faj A Szivem, Moorsoldaten, Ermutigung, Cuando Voy Al Trabajo, Little Boxes, Everything Must Change, Merhaba
 

CD: 2: Ardından: Hareket Etmeliyim, Bitmeyen, Kör Uçuş, Onüç, Yaprak Dökümü, Mevlevia, Trapezci Kız, Üç Gitar, Bir Bulutun Ardından.
 

CD: 3: Çook Alametler Belirdi: Sappho İle Konuşma, Kendi Bıraktığım İzlerde, Yürümek, Çook Alametler Belirdi, Bir Bisiklet Gezintisi, Oniki Adım, Gitmeliydik, Kurşun Askerin Gerçekleşmeyen Kaçışı. Bonus: Sappho İle Konuşma-II, Kendi Bıraktığım İzlerde-II, Oniki Adım-II, Gitmeliydik-II.
 

CD: 4: Plastik Aşk: Bindokuzyüzseksenbir, Bildiklerimiz, Metruk, Emekli Albay Hilmi Ertunç, Plastik Aşk, Müsaadenizle, Bir Adam Öldü, Sürgün, Plastik Aşk-II (Bonus).
 

CD: 5: Yayımlanmamış Besteler: Kolaj-I, Direkten Dönen Düş, Kuzu, Anonim, R.I.P., Şen Şark Rak, Alaturka, Üşüyorum, Ağıt, Bezirganbaşı, Yenik Düşen Zaman, Mümkünse, Ex Mor , Karadenizli Balıkçı, Bir Sonraki İyileşmeye Kadar, Elements Affirm, Madam Katerina Dedi Ki, Fırtına Sonrası Sessizlik, Karadenizli Balıkçı-II, O Gün Hastaydım, O Gün Hastaydım-III, Am The Tower Of Babylon, Eşikte, Eylül’e Giriş.
 

CD: 6: Yayımlanmamış Yorumlar: Kolaj-II, La Ploma De Perdiu, Fiesta De La Tirana, Acquarelli Cubani, Anons 1, Punkadiddle Sensemaya, Canto Para Matar Una Culebra, Tarantella, Oi Mama Ca Mo Vene, Zamana Sıkışmış, La Segunda, Independencia, Di Grine Kuzine, La Pajita El Martillo, Arada Sırada, Düşünür, Masalların Masalı, Anons 2, Biko, La Partida, Le Sacre De Printemps - I Le Sacre De Printemps - II, Le Sacre De Printemps -III, Le Sacre De Printemps - IV, Anons 3, Tot Oder Lebendig, Working Class Hero, Oyuna Devam.

Bu box set Temmuz 2014 tarihinde Ada Müzik tarafından yayınlanmıştır.

Barcode: 8692646503759

http://www.cazkolik.com/jazzshop/urundetay.asp?urunid=1273

Görüntülenme Sayısı: 630

LEYLA DİANA GÜCÜK - Jazz Programı Yapımcısı Yazarın Diğer Yazıları