Kuşadası Bugün
Sıcak
En Yüksek : 39°C
En Düşük : 25°C
Kuşadası Haberleri

HALİL AKGÜN - Makale ve Öykü Yazarı

Mali Müşavir sıfatıyla arkadaşlarımı ziyaret ettiğimde Davutlar esnafını sıkıntılı gördüm. Bana Büyükşehir Belediyesi olmamız nedeniyle Kuşadası’na bağlanmalarının sanayi esnafına büyük darbe vurduğunu söylediler. Davutlar Belediyesi zamanında daha iyi iş aldıklarını belirttiler. Yolların yapılmadığını, aksine bazı yerlerde çukurların açıldığını söylediler. Çöplerin zamanında toplanmamasından dolayı her yerin pislik içerisinde olduğunu, sorunların dağ gibi yığıldığından bahsettiler. Davutlar halkı, su sayaçlarının belediye görevlilerince değil de kendileri tarafından okunmasının da tamamen ironik bir durum olduğunu, bununla birlikte ileriki zamanlarda insanları büyük ekonomik zarara sokacağı görüşünde…

 

 

Yukarıda hususlar göz önüne alındığında Büyükşehir’e geçmemiz iyi mi oldu?

 

 

Önümüzdeki aylarda netlik kazanacak…

 

 

Kuşadası Belediyesi’nin, Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerine bir yararı olamaycaksa, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin de Kuşadası’na bir faydası dokanmayacaksa biz neden büyükşehire girdik?

 

 

 Sorgulanması ve acil olarak çözüm bulunması gereken bir konu.

 

 

Şu ana kadar Kuşadası ve civarında köprülü kavşak ve otoyol çalışmalarının bitirilmesi ve hizmete girmesi gerekiyordu. Trafik zaman zaman allak-bullak oluyor. Yazın artan nüfusun trafiğe olumsuz etkisi de cabası. Bu arada modern bir şehir olmaya doğru yol alan Kuşadası’nın bazı bulvar ve caddelerinde garip bir şekilde dört-beş katlı iskelet halinde, bomboş binalar duruyor. Bunlar ilçemizin silüetine yakışıyor mu?

 

 

Bekliyoruz. Bakalım bu gidişatın sonu nereye varacak?         

Görüntülenme Sayısı: 972

HALİL AKGÜN - Makale ve Öykü Yazarı Yazarın Diğer Yazıları