Kuşadası Bugün
Parçalı Bulutlu
En Yüksek : 15°C
En Düşük : 4°C
Kuşadası Haberleri

By: Admin
Pazartesi, 08 Şubat 2016
8040

2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmet verecek olan Dünya Okulu Bahçeşehir Okulları Kuşadası’nda açılıyor.

 

Kaliteli eğitimi Türkiye’de yaygınlaştırmak hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen, ülke genelinde 7 bölgede, 141 okulu, 69 kampüsü ile yaklaşık 25.000 öğrenciye hizmet veren Bahçeşehir Okulları 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Kuşadası Kirazlı yolunda açılıyor. Kuşadası Bahçeşehir Okulları kampüs alanı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseden oluşuyor. 56 derslikle hizmet verecek olan Kuşadası Bahçeşehir Okulları Kampüsünde açık-kapalı spor alanları, buz ve dans pistleri, yüzme havuzu, konferans salonu, amfi tiyatro ve açık hava gösteri alanı, uzay gözlem evi, planetaryum ve hobi bahçelerinden oluşuyor.

 

Cumhuriyet Mahallesi, Candan Tarhan Bulvarı, Akkuş Center, No 15/26 (Çarşı içerisindeki Migros üstü) adresindeki Kayıt ve Tanıtım Ofisinde Kuşadası Bahçeşehir Okulları hakkında bilgi alabilirsiniz. 8. Sınıfta okuyan öğrencilere TEOG başarı sırasına göre burs verecek olan Kuşadası Bahçeşehir Okulları,  9-10-11. Sınıflar lise öğrencilerine yönelik 20 Şubat 2016 Cumartesi günü yapılacak Okula Kabul Sınavına ve 4-5-6-7. Sınıflara yönelik 27 Şubat 2016 Cumartesi günü yapılacak Kuşadası Bahçeşehir Okullarına Kabul Sınavına başvuru yapabilirsiniz. Sınavlar Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesinde uygulanacak olup oturum bilgileri ve sınav saatleri için Kuşadası Bahçeşehir Okulları Kayıt ve Tanıtım Ofisine uğrayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Dünyada uygulanan modern eğitim anlayışını Türkiye’de başarıyla uygulayan Bahçeşehir Okulları, 46 yıllık eğitim tecrübesinden güç alarak dünyaya örnek oluşturacak eğitim modelleri geliştiriyor. Kişiye Özgü Öğretim Modeli, Yabancı Dil Eğitimi, Bilişimsel Düşünme Eğitimi, STEM+A ve Dijital Eğitim gibi eğitimde fark yaratan uygulamalarıyla öne çıkan Bahçeşehir Okulları 5 yaştan itibaren uygulamaya başladığı Kodlama Saati ile çocuklara küçük yaşta kodlama öğretiyor.

 

Bahçeşehir Okullarının sunduğu eğitim ile öğrenciler 21. yüzyıl becerilerinin en öne çıkan özellikleri olan yabancı dil becerileri, fen ve matematik okuryazarlığı, yaratıcılık ve yenilikçilik, iletişim ve işbirliği becerileri, eleştirel düşünme ve sorun çözme, liderlik vasıfları, kültürlerarası bilinçlilik, dijital okuryazarlık becerileri ile yetişiyor. Bahçeşehir Okulları anaokulundan başlayarak eğitim sistemini bu temel becerileri kazandırmak hedefiyle şekillendiriyor.